On Wed, 15 May 2013 20:25:56 +0200, "Ziajok" <
ad...@nieistotny.pl>
wrote:
>> moze znowu demokracja by zaczela dzialac.
>
>Nie bede plakal za demokracja. Zreszta czy ona kiedykolwiek
>dobrze i z pozytkiem dla wszystkich dluzszy czas dzialala?
dzialala lepiej niz dziala teraz, wlasnie z tego powodu, ze ludzie sa
durni, a procesy w ktorych powinni uczestniczyc, sa sztucznie
komplikowane. zeby demokracja dzialala, potrzebne jest swiadome
spolecznestwo, a nie z jednej strony oszolomstwo okolo kosciolkowe, a
z drugiej pelna abnegacja.
>To chyba bardziej taki teoretyczny koncept (jak socjalizm)
>i rzeczywistosci to jej chyba nigdy tak naprawde nie bylo.
jednak nie ma nic lepszego na razie, czym ten koncet mozna zastapic.
<rs>