Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

7 z 11 par Bytom - Gliwice zawieszonych z braku taboru

7 views
Skip to first unread message

Marcin Radwański

unread,
Dec 6, 2010, 6:46:07 AM12/6/10
to
Witam,

Przez pierwszy miesiąc nowego rozkłądu, do 16 stycznia 2011 zawieszone zostaje 7
z 11 par na trasie Bytom - Gliwice oraz co drugi pociąg na trasie Tychy Miasto -
Sosnowiec. Oprócz tego kilka pociągów na trasie Częstochowa - Gliwice i jedna
para do Wisły (w największym sezonie!). Większość ocalałych pociągów z Gliwic do
Częstochowy pojedzie zestawiona z jednej jednostki. Oficjalna przyczyna -
zepsute kible, których niedasie naprawić. Już chyba najwyższy czas zrezygnować z
udawania, że w nadwiślańskim bantustanie istnieje transport kolejowy.

Pozdrawiam

Marcin Radwański

unread,
Dec 6, 2010, 6:49:13 AM12/6/10
to

semaforek

unread,
Dec 6, 2010, 6:49:51 AM12/6/10
to
W dniu 06.12.2010 12:46, Marcin Radwański pisze:

To co, wchodzimy w spółkę z aronem i kupujemy busa?

--
Łukasz W. - semaforek
gg- 6621129 mejl- lukislukis[małpa]o2.pl
Teksty tu wygłaszane to moje prywatne opinie.
Moja strona => http://www.semaforek.za.pl/
Stowarzyszenie Rozwoju Kolei Górnego Śląska => www.srkgs.rail.pl

Quark-t

unread,
Dec 6, 2010, 7:38:54 AM12/6/10
to
W dniu 2010-12-06 12:46, Marcin Radwański pisze:

> Większość ocalałych pociągów z Gliwic do Częstochowy pojedzie zestawiona
> z jednej jednostki.

No to spokojnie można ŚZPR zlikwidować, bo w godzinach szczytu, jeszcze
jak jakiś poprzedni skład wyleci (a jest na to duża szansa a nie ma
zastępczego), ludzi można przez okno poziomo układać. Konduktorzy nie
ruszą się nawet, żeby sprawdzić bilety, co spowoduje lawinowe narastanie
gapowiczów. Jak ostatnio słyszałem na dworcu w Gliwicach od jednego
obywatela naszego kraju "Ja to biletów nie kupuję, bo nawet jak mi
przyjdzie karę zapłacić, to za trochę mi się zwróci".
Darmowa komunikacja w aglomeracji? Wyprzedzamy zachód :D

--
Pozdrawiam
Quark-t

Wojciech Firyn

unread,
Dec 6, 2010, 8:11:25 AM12/6/10
to

Użytkownik "Marcin Radwański" <mrrad...@WYTNIJTOpoczta.onet.pl> napisał

> http://www.przewozyregionalne.pl/img_in//regiony/slaskie/2011/Zmiany%20w%20r.j.%20od%2012%20grudnia%202010%20do%2016%20stycznia%202011.pdf

A gdzie ile dotacji nie wezmą w takim razie?
Mnie tylko śmieszy jak zostawia się dojazd kolejarzom tutaj resztą par a nie
tknie się innych relacji o mniejszej ilości..


Kurier

spin

unread,
Dec 6, 2010, 8:23:32 AM12/6/10
to
a więc od marca Bytom do uwalenia bo Ci co jeszcze jeżdżą są zmuszeni
zrezygnować!
Wisła jest wycięta, w największym sezonie o 17.53, akurat żeby wrócić
ze stoku!
Normalnie PR zwariowały.

Franek Grzegorek

unread,
Dec 6, 2010, 8:38:13 AM12/6/10
to
On 6 Gru, 12:49, semaforek <kont...@w.sygnaturce> wrote:
> To co, wchodzimy w spółkę z aronem i kupujemy busa?

Na Śląsku to chyba z Zagozdą, a nie Aronem. :)


Pozdrawiam,
Franek Grzegorek

Ariel Ciechański

unread,
Dec 6, 2010, 8:44:58 AM12/6/10
to
Użytkownik semaforek napisał:

>
> To co, wchodzimy w spółkę z aronem i kupujemy busa?
>

A na przewozy świeżego powietrza z Puszczy Bolimowskiej między Łodzią a
Warszawą dziwnie tabor jest. Ale ja wiem!!!! Pewnie sabotażyści z BZ
Kraków uszkodzili celowo EN57 z PR Katowice...
Pozdr.
CAr.

semaforek

unread,
Dec 6, 2010, 10:09:56 AM12/6/10
to
W dniu 06.12.2010 14:38, Franek Grzegorek pisze:

>> To co, wchodzimy w spółkę z aronem i kupujemy busa?
>
> Na Śląsku to chyba z Zagozdą, a nie Aronem. :)

Nie, z Zagozdą to by wyszło tak samo jak w ZPR. Bardziej z Drabasem,
albo Kłosokiem.

romanf1...@gazeta.pl

unread,
Dec 6, 2010, 10:11:42 AM12/6/10
to
> a wi&ecirc;c od marca Bytom do uwalenia bo Ci co jeszcze je&iquest;d&iquest;&plusmn; s&plusmn; zmuszeni
> zrezygnowa&aelig;!
> Wis&sup3;a jest wyci&ecirc;ta, w najwi&ecirc;kszym sezonie o 17.53, akurat &iquest;eby wróci&aelig;
> ze stoku!
> Normalnie PR zwariowa&sup3;y.

Nie zwariowały. To jest celowa, wywrotowa robota wrogich sił. Zauważ, że
Drabas jeździ spod dworca PKP Wisła Uzdrowisko o 17,25 (ciekawe, kto wydał mu
zezwolenie. PKS Cieszyn nie wpuścił go na swój teren). A Drabas to porządna
busiarska firma. Nie zostawia pasażerów na lodzie. Bierze do pełna.

Pozdrawiam
Roman

--
Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl

Aron

unread,
Dec 6, 2010, 10:56:55 AM12/6/10
to
PKS Cieszyn to moze Drabasa wpuszczac albo nie wpuszczac co najwyzej
na dworzec

aron busowy baron

Mateusz Penkala

unread,
Dec 6, 2010, 11:28:28 AM12/6/10
to
W dniu 06.12.2010 12:46, Marcin Radwański pisze:

To wszystko na prawdę coraz bardziej zaczyna przypominać zimę 2009,
kiedy cięto połączenia na prawo i lewo :/


--
http://www.kolejcieszyn.pl ## http://penkala.blip.pl
"Śląski ZPR w Katowicach informuje, że prowadzona na bieżąco analiza
rynku potrzeb na L-190 nie wykazuje większego zapotrzebowania na nasze
usługi przewozowe." (c) K. Radomski

andy lxd2-332

unread,
Dec 6, 2010, 12:59:28 PM12/6/10
to
Marcin Radwański wrote:

> Oprócz tego kilka pociągów na trasie
> Częstochowa - Gliwice

W Częstochowie zawsze stoi potężne stado kibli. Wszystkie niesprawne?

pzdr
a.

andy lxd2-332

unread,
Dec 6, 2010, 1:01:48 PM12/6/10
to
semaforek wrote:


>
> To co, wchodzimy w spółkę z aronem i kupujemy busa?
>

Żebyśmy poszli siedziec za podatki?

semaforek

unread,
Dec 6, 2010, 1:12:30 PM12/6/10
to
W dniu 06.12.2010 19:01, andy lxd2-332 pisze:

>> To co, wchodzimy w spółkę z aronem i kupujemy busa?
>
> Żebyśmy poszli siedziec za podatki?

No fakt, w naszym kraju legalny biznes oznacza nieopłacalny biznes :P

misha

unread,
Dec 6, 2010, 3:19:05 PM12/6/10
to
On 6 Gru, 18:59, andy lxd2-332 <sp7...@EN57.interia.pl> wrote:
> Marcin Radwa ski wrote:
> > Opr cz tego kilka poci g w na trasie
> > Cz stochowa - Gliwice
>
> W Cz stochowie zawsze stoi pot ne stado kibli. Wszystkie niesprawne?

A wagonów juz nie ma?
w KOL Maz swego czasu jechała bipa z ET22 do SK Kam.
Do Zwardonia AD 2009 jeszcze skałdem wagonowym jechałem

Ale Slask sie chyba nie zdazy opamietac.
M

Aron

unread,
Dec 6, 2010, 11:42:33 PM12/6/10
to
On 6 Gru, 19:12, semaforek <kont...@w.sygnaturce> wrote:


> No fakt, w naszym kraju legalny biznes oznacza nieop acalny biznes :P

KRUS jest legalny

aron

Krzysztof Waszkiewicz

unread,
Dec 8, 2010, 9:11:06 AM12/8/10
to
W artykule <idipcj$iai$1...@news.net.icm.edu.pl>
Ariel Ciechański napisał(a):

> A na przewozy świeżego powietrza z Puszczy Bolimowskiej między Łodzią a
> Warszawą dziwnie tabor jest. Ale ja wiem!!!! Pewnie sabotażyści z BZ
> Kraków uszkodzili celowo EN57 z PR Katowice...

Wiecej powiem (napisze) - w tym przypadku taboru jest nadmiar. Gdyby
nie to IR, to na pewno bylby niewykorzystany :)

Zdravim!

--
Krzysztof Waszkiewicz GG://3721721 KF: http://iwan.eu07.pl/Score
tel PL: +48664435528 CZ: +420774038383 ** JID://iwa...@gmail.com
"Do pewnego momentu konkurencja na ceny jest ozdrowieńcza, ale
potem wyniszcza cały rynek" - Tomasz Moraczewski, prezes PR.

Goral

unread,
Dec 8, 2010, 12:24:35 PM12/8/10
to
Z tymi brakami taborowymi to jest niestety w dużym stopniu prawda. W ostatnią
niedzielę w Wieluniu Dąbrowie ok. 15 stały 4 kible (w tym 1 EN71), a powinien
być 1. Pod jednym z nich (pod członem silnikowym) mechanicy jarali całkiem
niemałe ognisko coś tam rozmrażając.

A inna rzecz, że "niesprawne" coraz częściej oznacza nie "zepsute", ale "brak
kasy na rewizję". Plus osobna sprawa blokowania kibli na absurdalnych
obiegach (np. Kce-Cieszyn-Kce, czy Wielunie właśnie) z kilkugodzinnym staniem
gdzieś na jakimś zadupiu.

--
Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> http://www.gazeta.pl/usenet/

0 new messages