Osadziłem baner we flashu tak (tyle ze w 1 linijce):
<embed width="200" height="100" type="application/x-shockwave-flash"
src="../banery/AM.swf"
style="border: 1px solid #777">
</embed>
Pod IE6 tak zdefiniowaną rameczkę widać, pod FF nie.
Jak zrobic, aby byla też pod FF?
Poza tym sam baner w obu przeglądarkach wygląda OK
i działa poprawnie, także w sensie przekierowania po kliknięciu.
Dzieki,
latet
P.S.
Oczywiscie juz sprobowalem "objąć" tego embeda divem
zamiast wstawiac definicje ramki do samego embeda:
<div style="border: 1px solid #777">
...
</div>
ale efekt jest dziwny - z niewyjaśnionych powodów dolna krawędź
ramki jest oddalona od dolnej krawędzi obiektu flash o dobre 5-6 pix
(zarowno pod IE, jak i po FF). Bardzo dziwne. Jak to wyjaśnić i obejśc?
Dzieki,
latet
Wcale nie dziwne. EMBED jest elementem liniowym, a one mają domyślnie
ustawioną właściwość vertical-align na baseline. Zmień mu vertical-align
lub ustaw display na block.
bogi
--
Q: When should I use XML?
A: When you need a buzzword in your resume.
O, tak, dzięki, pomgoło w 100%!
<div style="border: 1px solid #777">
<embed width="200" height="100"
type="application/x-shockwave-flash"
src="../banery/AM.swf" style="display: block">
</embed>
</div>
Zastanawia mnie tylko jedno:
skoro taki prosty sposob osadzenia Flasha, jak powyżej,
działa doskonale i pod IE i po Mozillami, to po co zaleca się
często stosowanie jakichś przedziwnych, przekombinowanych
zaklęć typu:
<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" .....Czy na
pewno "mój" uproszczony sposob, z poprawką Bogdana
jest bezpieczny i zawsze zadziała?
Dzieki!
latet
EMBED nie ma w specyfikacji (X)HTML. To wymysł Netscape'a.
bogi
--
Don't be helpful; be available.
-- Robert Fripp
Netscapa? Ale jednak świetnie działa pod IE6 i IE7...
latet
Zaimplementowali, to działa. Pogooglaj i poczytaj, czemu.
bogi
--
The price to be paid for (this) freedom is to honour (the) obligation.
The reward for honouring this obligation is freedom.
-- Robert Fripp