Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Ramka wokół banera we flashu?

38 views
Skip to first unread message

latet

unread,
Feb 2, 2007, 7:18:54 AM2/2/07
to
Witam,

Osadziłem baner we flashu tak (tyle ze w 1 linijce):

<embed width="200" height="100" type="application/x-shockwave-flash"
src="../banery/AM.swf"
style="border: 1px solid #777">
</embed>

Pod IE6 tak zdefiniowaną rameczkę widać, pod FF nie.
Jak zrobic, aby byla też pod FF?

Poza tym sam baner w obu przeglądarkach wygląda OK
i działa poprawnie, także w sensie przekierowania po kliknięciu.

Dzieki,

latet

latet

unread,
Feb 2, 2007, 7:26:19 AM2/2/07
to
> <embed width="200" height="100" type="application/x-shockwave-flash"
> src="../banery/AM.swf"
> style="border: 1px solid #777">
> </embed>
> Pod IE6 tak zdefiniowaną rameczkę widać, pod FF nie.
> Jak zrobic, aby byla też pod FF?


P.S.
Oczywiscie juz sprobowalem "objąć" tego embeda divem
zamiast wstawiac definicje ramki do samego embeda:

<div style="border: 1px solid #777">
...
</div>

ale efekt jest dziwny - z niewyjaśnionych powodów dolna krawędź
ramki jest oddalona od dolnej krawędzi obiektu flash o dobre 5-6 pix
(zarowno pod IE, jak i po FF). Bardzo dziwne. Jak to wyjaśnić i obejśc?

Dzieki,

latet

Bogdan Baraszkiewicz

unread,
Feb 2, 2007, 7:52:37 AM2/2/07
to
latet <sp...@xxx.pl> wrote:
>> <embed width="200" height="100" type="application/x-shockwave-flash"
>> src="../banery/AM.swf"
>> style="border: 1px solid #777">
>> </embed>
>> Pod IE6 tak zdefiniowaną rameczkę widać, pod FF nie.
>> Jak zrobic, aby byla też pod FF?
>
> Oczywiscie juz sprobowalem "objąć" tego embeda divem
> zamiast wstawiac definicje ramki do samego embeda:
>
> <div style="border: 1px solid #777">
> ...
> </div>
>
> ale efekt jest dziwny - z niewyjaśnionych powodów dolna krawędź
> ramki jest oddalona od dolnej krawędzi obiektu flash o dobre 5-6 pix
> (zarowno pod IE, jak i po FF). Bardzo dziwne. Jak to wyjaśnić i obejśc?

Wcale nie dziwne. EMBED jest elementem liniowym, a one mają domyślnie
ustawioną właściwość vertical-align na baseline. Zmień mu vertical-align
lub ustaw display na block.

bogi

--
Q: When should I use XML?
A: When you need a buzzword in your resume.

latet

unread,
Feb 2, 2007, 8:15:23 AM2/2/07
to
> Wcale nie dziwne. EMBED jest elementem liniowym, a one mają domyślnie
> ustawioną właściwość vertical-align na baseline. Zmień mu vertical-align
> lub ustaw display na block.

O, tak, dzięki, pomgoło w 100%!

<div style="border: 1px solid #777">

<embed width="200" height="100"
type="application/x-shockwave-flash"

src="../banery/AM.swf" style="display: block">
</embed>
</div>

Zastanawia mnie tylko jedno:
skoro taki prosty sposob osadzenia Flasha, jak powyżej,
działa doskonale i pod IE i po Mozillami, to po co zaleca się
często stosowanie jakichś przedziwnych, przekombinowanych
zaklęć typu:
<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" .....Czy na
pewno "mój" uproszczony sposob, z poprawką Bogdana
jest bezpieczny i zawsze zadziała?
Dzieki!

latet

Bogdan Baraszkiewicz

unread,
Feb 2, 2007, 10:30:41 AM2/2/07
to
latet <sp...@xxx.pl> wrote:
> <div style="border: 1px solid #777">
> <embed width="200" height="100"
> type="application/x-shockwave-flash"
> src="../banery/AM.swf" style="display: block">
> </embed>
> </div>
>
> Zastanawia mnie tylko jedno:
> skoro taki prosty sposob osadzenia Flasha, jak powyżej,
> działa doskonale i pod IE i po Mozillami, to po co zaleca się
> często stosowanie jakichś przedziwnych, przekombinowanych
> zaklęć typu:
> <object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000"

EMBED nie ma w specyfikacji (X)HTML. To wymysł Netscape'a.

bogi

--
Don't be helpful; be available.
-- Robert Fripp

latet

unread,
Feb 2, 2007, 11:43:51 AM2/2/07
to
> EMBED nie ma w specyfikacji (X)HTML. To wymysł Netscape'a.

Netscapa? Ale jednak świetnie działa pod IE6 i IE7...

latet

Bogdan Baraszkiewicz

unread,
Feb 3, 2007, 9:56:15 AM2/3/07
to
latet wrote:
>> EMBED nie ma w specyfikacji (X)HTML. To wymysł Netscape'a.
>
> Netscapa? Ale jednak świetnie działa pod IE6 i IE7...

Zaimplementowali, to działa. Pogooglaj i poczytaj, czemu.

bogi

--
The price to be paid for (this) freedom is to honour (the) obligation.
The reward for honouring this obligation is freedom.
-- Robert Fripp

0 new messages