W zasadzie to problem występuje pewnie od dawna, ale wcześniej większość
zasobów była tylko i wyłącznie na serwerze NW 4.11, z czasem kiedy część
zasobów zaczęła migrować na produkty Microsoftu zauważyłem iż komputery
które posiadam (XP Prof. XP 3) doskonale radzą sobie z przeglądaniem
zasobów sieciowych udostępnianych przez jakieś tam maszyny w sieci tylko
w przypadku kiedy nie ma na nich klienta NW.
Natomiast kiedy tylko pojawi się na stacji klient NW (4 SP4 lub 4 SP5),
czas przeglądania zasobów sieciowych wydłuża się znacznie, tzn. kiedy
klikam w ikonę otoczenie sieciowe, dostępne zasoby które są tam wpisane
pojawiają się natychmiast, ale próba otwarcie któregokolwiek z zasobów
zawiesza okienko na około 30 sekund.
Na serwerze NE 4.11 ma tylko IP/IPX, na końcówkach podczas instalacji
wybieram to samo.
Końcówki mają IP przyznawane przez serwer DHCP na podstawie adresów MAC,
przestawienie na IP stałe wg. moich obserwacji nie zmieniło niczego.
Zmieniałem opcję "Czas oczekiwania na rozwikłanie nazwy" z wartości 10 na 1.
Skasowałem klucze z
"HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Remote
Computer\Namespace"
No i w zasadzie nie wiem co jest przyczyną, wygląda na to jakby system
coś sprawdzał po otwarciu okna "Moje miejsca sieciowe" lub oczekiwał na coś.
Pozdrawiam
INFOMK
Prawdopodobnie masz zmienioną kolejność dostawców sieci. W "połączenia
sieciowe -> zaawansowane -> ustawienia zaawansowane -> kolejność
dostawców" ustaw "Microsoft Windows Network" na samej górze.
Pozdrawiam
Paweł