Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Długie logowanie do zasobów windows

106 views
Skip to first unread message

Infomk

unread,
Aug 29, 2011, 8:50:17 AM8/29/11
to
Witam

W zasadzie to problem występuje pewnie od dawna, ale wcześniej większość
zasobów była tylko i wyłącznie na serwerze NW 4.11, z czasem kiedy część
zasobów zaczęła migrować na produkty Microsoftu zauważyłem iż komputery
które posiadam (XP Prof. XP 3) doskonale radzą sobie z przeglądaniem
zasobów sieciowych udostępnianych przez jakieś tam maszyny w sieci tylko
w przypadku kiedy nie ma na nich klienta NW.

Natomiast kiedy tylko pojawi się na stacji klient NW (4 SP4 lub 4 SP5),
czas przeglądania zasobów sieciowych wydłuża się znacznie, tzn. kiedy
klikam w ikonę otoczenie sieciowe, dostępne zasoby które są tam wpisane
pojawiają się natychmiast, ale próba otwarcie któregokolwiek z zasobów
zawiesza okienko na około 30 sekund.

Na serwerze NE 4.11 ma tylko IP/IPX, na końcówkach podczas instalacji
wybieram to samo.

Końcówki mają IP przyznawane przez serwer DHCP na podstawie adresów MAC,
przestawienie na IP stałe wg. moich obserwacji nie zmieniło niczego.

Zmieniałem opcję "Czas oczekiwania na rozwikłanie nazwy" z wartości 10 na 1.

Skasowałem klucze z
"HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Remote
Computer\Namespace"


No i w zasadzie nie wiem co jest przyczyną, wygląda na to jakby system
coś sprawdzał po otwarciu okna "Moje miejsca sieciowe" lub oczekiwał na coś.


Pozdrawiam
INFOMK

pgalos

unread,
Aug 30, 2011, 7:59:11 AM8/30/11
to
W dniu 29.08.2011 14:50, Infomk pisze:

> Witam
>
> W zasadzie to problem występuje pewnie od dawna, ale wcześniej większość
> zasobów była tylko i wyłącznie na serwerze NW 4.11, z czasem kiedy część
> zasobów zaczęła migrować na produkty Microsoftu zauważyłem iż komputery
> które posiadam (XP Prof. XP 3) doskonale radzą sobie z przeglądaniem
> zasobów sieciowych udostępnianych przez jakieś tam maszyny w sieci tylko
> w przypadku kiedy nie ma na nich klienta NW.
>
> Natomiast kiedy tylko pojawi się na stacji klient NW (4 SP4 lub 4 SP5),
> czas przeglądania zasobów sieciowych wydłuża się znacznie, tzn. kiedy
> klikam w ikonę otoczenie sieciowe, dostępne zasoby które są tam wpisane
> pojawiają się natychmiast, ale próba otwarcie któregokolwiek z zasobów
> zawiesza okienko na około 30 sekund.


Prawdopodobnie masz zmienioną kolejność dostawców sieci. W "połączenia
sieciowe -> zaawansowane -> ustawienia zaawansowane -> kolejność
dostawców" ustaw "Microsoft Windows Network" na samej górze.

Pozdrawiam
Paweł

MarioR

unread,
Sep 13, 2011, 5:20:48 AM9/13/11
to
W dniu 2011-08-30 13:59, pgalos pisze:
Sprawdź również czy czasem na tych maszynach Windows, które chcesz przeglądać, nie masz włączonego FireWall-a z zablokowanym portem TCP/UDP 524. Wiem
- jest to port NCP wykorzystywany przez serwery Novellowe, ale mimo to otwórz go na FW w stacjach Windows chociaż ten port nie jest przez nich używany.

Infomk

unread,
Sep 16, 2011, 2:52:04 AM9/16/11
to
W dniu 2011-08-30 13:59, pgalos pisze:
Witam

Przeogromne dzięki za wskazówkę, naprawdę masz u mnie skrzynkę piwa !!!
To było właśnie to.
Jeszcze raz wielkie dzięki.

INFOMK

Mariusz Kruk

unread,
Sep 16, 2011, 3:49:48 AM9/16/11
to
epsilon$ while read LINE; do echo \>"$LINE"; done < "Infomk"
>> Prawdopodobnie masz zmienioną kolejność dostawców sieci. W "połączenia
>> sieciowe -> zaawansowane -> ustawienia zaawansowane -> kolejność
>> dostawców" ustaw "Microsoft Windows Network" na samej górze.
>Przeogromne dzięki za wskazówkę, naprawdę masz u mnie skrzynkę piwa !!!
>To było właśnie to.
>Jeszcze raz wielkie dzięki.

To ja jeszcze tylko dopytam - w którym miejscu to jest??? Nie widzę tej
"kolejności dostawców" nigdzie w ustawieniach sieciowych.
Mówimy o XP, prawda?

--
\------------------------/
| Kr...@epsilon.eu.org | http://www.nieruchomosci.pl/mieszkanie,14137471
| http://epsilon.eu.org/ |
/------------------------\

pgalos

unread,
Sep 16, 2011, 8:48:10 AM9/16/11
to
W dniu 16.09.2011 09:49, Mariusz Kruk pisze:
> epsilon$ while read LINE; do echo \>"$LINE"; done< "Infomk"
>>> Prawdopodobnie masz zmienioną kolejność dostawców sieci. W "połączenia
>>> sieciowe -> zaawansowane -> ustawienia zaawansowane -> kolejność
>>> dostawców" ustaw "Microsoft Windows Network" na samej górze.
>> Przeogromne dzięki za wskazówkę, naprawdę masz u mnie skrzynkę piwa !!!
>> To było właśnie to.
>> Jeszcze raz wielkie dzięki.
>
> To ja jeszcze tylko dopytam - w którym miejscu to jest??? Nie widzę tej
> "kolejności dostawców" nigdzie w ustawieniach sieciowych.
> Mówimy o XP, prawda?
>
Tak. XP.
Panel sterowania -> połączenia sieciowe.

--
Pozdrawiam
Pawel

Mariusz Kruk

unread,
Sep 16, 2011, 8:54:20 AM9/16/11
to
epsilon$ while read LINE; do echo \>"$LINE"; done < "pgalos"
>>>> Prawdopodobnie masz zmienioną kolejność dostawców sieci. W "połączenia
>>>> sieciowe -> zaawansowane -> ustawienia zaawansowane -> kolejność
>>>> dostawców" ustaw "Microsoft Windows Network" na samej górze.
>>> Przeogromne dzięki za wskazówkę, naprawdę masz u mnie skrzynkę piwa !!!
>>> To było właśnie to.
>>> Jeszcze raz wielkie dzięki.
>> To ja jeszcze tylko dopytam - w którym miejscu to jest??? Nie widzę tej
>> "kolejności dostawców" nigdzie w ustawieniach sieciowych.
>> Mówimy o XP, prawda?
>Tak. XP.
>Panel sterowania -> połączenia sieciowe.

Poczekaj, albo ja mam jakieś upośledzone XP, albo co.
W połączeniach sieciowych mam po prostu listę interfejsów (tudzież
połączeń VPN).
Aaaaahhhh... Znalazłem. Łomatko. Kto to upchnął w menu okna?
BTW, da się to jakoś zrobić wsadowo, żeby dało się rozdystrybuować
zenami, a nie klikając na każdym komputerze?

pgalos

unread,
Sep 16, 2011, 9:12:46 AM9/16/11
to
W dniu 16.09.2011 14:54, Mariusz Kruk pisze:
> epsilon$ while read LINE; do echo \>"$LINE"; done< "pgalos"
>>>>> Prawdopodobnie masz zmienioną kolejność dostawców sieci. W "połączenia
>>>>> sieciowe -> zaawansowane -> ustawienia zaawansowane -> kolejność
>>>>> dostawców" ustaw "Microsoft Windows Network" na samej górze.
>>>> Przeogromne dzięki za wskazówkę, naprawdę masz u mnie skrzynkę piwa !!!
>>>> To było właśnie to.
>>>> Jeszcze raz wielkie dzięki.
>>> To ja jeszcze tylko dopytam - w którym miejscu to jest??? Nie widzę tej
>>> "kolejności dostawców" nigdzie w ustawieniach sieciowych.
>>> Mówimy o XP, prawda?
>> Tak. XP.
>> Panel sterowania -> połączenia sieciowe.
>
> Poczekaj, albo ja mam jakieś upośledzone XP, albo co.
> W połączeniach sieciowych mam po prostu listę interfejsów (tudzież
> połączeń VPN).
> Aaaaahhhh... Znalazłem. Łomatko. Kto to upchnął w menu okna?
> BTW, da się to jakoś zrobić wsadowo, żeby dało się rozdystrybuować
> zenami, a nie klikając na każdym komputerze?
>

Wiesz co nie robiłem tego bo u mnie taka kolejność jak po instalacji
klienta novelowego jest prawidłowa ale tu można poczytać o tym:
http://support.microsoft.com/kb/894564.
A w sumie to pewnie wystarczy zmodyfikować rejestr tutaj:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\NetworkProvider\Order

--
Pozdrawiam
Pawel

Mariusz Kruk

unread,
Sep 16, 2011, 9:18:49 AM9/16/11
to
epsilon$ while read LINE; do echo \>"$LINE"; done < "pgalos"
>Wiesz co nie robiłem tego bo u mnie taka kolejność jak po instalacji
>klienta novelowego jest prawidłowa ale tu można poczytać o tym:
>http://support.microsoft.com/kb/894564.
>A w sumie to pewnie wystarczy zmodyfikować rejestr tutaj:
>HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\NetworkProvider\Order

Dzięki, popatrzę.
0 new messages