Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Zmniejszanie objetości plików graficznych.

2 views
Skip to first unread message

Patisoon

unread,
May 2, 2000, 3:00:00 AM5/2/00
to
Jak zmniejszyć objętość plików w formatach jpg i gif.
Czy istnieje program do tego służący.
Mój E-mail:
tom...@netix.com.pl

Marcin Frankowski

unread,
May 3, 2000, 3:00:00 AM5/3/00
to
Cześć,

Patisoon wrote:
>
> Jak zmniejszyć objętość plików w formatach jpg i gif.
> Czy istnieje program do tego służący.

W plikach JPEG możesz po prostu zwiększyć stopień kompresji - da to
zmniejszenie objętości pliku kosztem pogorszenia jakości. W GIFie to ZTCW
możesz najwyzej redukować ilość kolorów. Obie funkcje ma np. shareware-owy
Paint Shop Pro oraz każdy inny szanujący się program do obróbki grafiki
(czyli z wyjątkiem windowsianego painta i może czegoś jeszcze), w JPEGu
redukcja kolorów też jest możliwa (chyba).

Pozdrawiam,

--
___
|\ /| | Marcin Frankowski
| \/ | |-- marcinf -at- globe.net.nz
| | | http://www.redrival.com/marcin81/
strona antyspamowa: http://www.redrival.com/marcin81/abuse.html
(uwaga: adres w nagłówku jest antyspamowy, poprawny jest w podpisie)

ALGI

unread,
May 3, 2000, 3:00:00 AM5/3/00
to
Dnia Wed, 03 May 2000 23:24:42 +1200, Marcin Frankowski <a...@anti.spam.com>
napisał(a):

>> Jak zmniejszyć objętość plików w formatach jpg i gif.
>> Czy istnieje program do tego służący.
>
>W plikach JPEG możesz po prostu zwiększyć stopień kompresji - da to

Coz... duzo sie juz nie da - no chyba ze chcemy miec jeden wielki piksel
;)))
No ale juz skowronki cwierkaja o JPG 2000 i jesli spelnia to co zapowiadaja
to bedzie po prostu zaj******* :D

--
ALGI GALERIA SAMOLOTÓW http://planes.koti.com.pl
al...@astercity.net http://latajace.skrzydla.com
irc: #gsm-l, #lotnictwo SMALL WIN9x TOOLS http://win9xsoft.prv.pl

POSIADASZ TELEFON GSM I UWAŻASZ ŻE ROZMOWY SĄ ZA DROGIE???
http://www.zrobmytaniej.w.pl

Michal Kawecki

unread,
May 4, 2000, 3:00:00 AM5/4/00
to

"Patisoon" <tom...@netix.com.pl> wrote in message
news:IXDP4.15369$O4.3...@news.tpnet.pl...

> Jak zmniejszyć objętość plików w formatach jpg i gif.
> Czy istnieje program do tego służący.
> Mój E-mail:
> tom...@netix.com.pl
>
Gdzieś w sieci spotkałem program wycinający umieszczoną w pliku jpeg
miniaturkę całego obrazka. Pojęcia nie mam, o ile to może zmniejszyć cały
plik. Jeśli jesteś zainteresowany, to poszperam...

--
Pozdrawiam

Michał Kawecki
mk/remove_spam/@iq.pl

rentier

unread,
May 4, 2000, 3:00:00 AM5/4/00
to

> "Patisoon" <tom...@netix.com.pl> wrote in message
> news:IXDP4.15369$O4.3...@news.tpnet.pl...
> > Jak zmniejszyć objętość plików w formatach jpg i gif.
> > Czy istnieje program do tego służący.
> > Mój E-mail:
> > tom...@netix.com.pl
Program ktorego szukasz nazywa sie Image Optimizer
jpg,gif,png.Z jednej strony kompresuje ale moze tez ulepszyc obrazek tyle ze
zwiekszajac jego objetosc
Powinien byc na stronie www.xat.com/io/index.html
Drugim programem o podobnym zakresie dzialan jest
Picobello www.picobello.com
Pzdr

ren...@kki.net.pl


0 new messages