Patisoon wrote:
>
> Jak zmniejszyć objętość plików w formatach jpg i gif.
> Czy istnieje program do tego służący.
W plikach JPEG możesz po prostu zwiększyć stopień kompresji - da to
zmniejszenie objętości pliku kosztem pogorszenia jakości. W GIFie to ZTCW
możesz najwyzej redukować ilość kolorów. Obie funkcje ma np. shareware-owy
Paint Shop Pro oraz każdy inny szanujący się program do obróbki grafiki
(czyli z wyjątkiem windowsianego painta i może czegoś jeszcze), w JPEGu
redukcja kolorów też jest możliwa (chyba).
Pozdrawiam,
--
___
|\ /| | Marcin Frankowski
| \/ | |-- marcinf -at- globe.net.nz
| | | http://www.redrival.com/marcin81/
strona antyspamowa: http://www.redrival.com/marcin81/abuse.html
(uwaga: adres w nagłówku jest antyspamowy, poprawny jest w podpisie)
>> Jak zmniejszyć objętość plików w formatach jpg i gif.
>> Czy istnieje program do tego służący.
>
>W plikach JPEG możesz po prostu zwiększyć stopień kompresji - da to
Coz... duzo sie juz nie da - no chyba ze chcemy miec jeden wielki piksel
;)))
No ale juz skowronki cwierkaja o JPG 2000 i jesli spelnia to co zapowiadaja
to bedzie po prostu zaj******* :D
--
ALGI GALERIA SAMOLOTÓW http://planes.koti.com.pl
al...@astercity.net http://latajace.skrzydla.com
irc: #gsm-l, #lotnictwo SMALL WIN9x TOOLS http://win9xsoft.prv.pl
POSIADASZ TELEFON GSM I UWAŻASZ ŻE ROZMOWY SĄ ZA DROGIE???
http://www.zrobmytaniej.w.pl
--
Pozdrawiam
Michał Kawecki
mk/remove_spam/@iq.pl