Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

VISTA - i emule...

3 views
Skip to first unread message

ZOMO

unread,
Dec 1, 2007, 4:05:02 PM12/1/07
to
cos w Viscie blokuje mi port UDP - googlam ale znajduje jedynie
inne narzekajace osoby - zadnej porady - ktos wie jak to ugrysc ??

Zomo

Arkadiusz 'Black Fox' Artyszuk

unread,
Dec 2, 2007, 7:24:56 AM12/2/07
to
ZOMO wrote:

> cos w Viscie blokuje mi port UDP - googlam ale znajduje jedynie
> inne narzekajace osoby - zadnej porady - ktos wie jak to ugrysc ??

Jeśli nie instalowałeś dodatkowych firewalli to jedyną rzeczą, która może
utrudniać komunikację jest systemowy firewall, który należy odpowiednio
do ustawień samego e-mule również skonfigurować. Opisy konfiguracji dla
XP są powszechnie dostępne a ten w Vista się zbytnio nie różni -
http://www.emule-project.net/home/perl/help.cgi?l=20&rm=show_topic&topic_id=705

--
Regards
Arkadiusz 'Black Fox' Artyszuk

Arkadiusz 'Black Fox' Artyszuk

unread,
Dec 2, 2007, 7:25:56 AM12/2/07
to
ZOMO wrote:

> cos w Viscie blokuje mi port UDP - googlam ale znajduje jedynie
> inne narzekajace osoby - zadnej porady - ktos wie jak to ugrysc ??

Jeśli nie instalowałeś dodatkowych firewalli to jedyną rzeczą, która może


utrudniać komunikację jest systemowy firewall, który należy odpowiednio
do ustawień samego e-mule również skonfigurować. Opisy konfiguracji dla
XP są powszechnie dostępne a ten w Vista się zbytnio nie różni -
http://www.emule-project.net/home/perl/help.cgi?l=20&rm=show_topic&topic_id=705

Chyba, że to wina programu NetLimiter, o którym wspomniałeś niechcący
w innym poscie.

PS. Na przyszłość dokładnie opisuj problemy, OK?
http://rtfm.killfile.pl/#precyzja

Michal Biek

unread,
Dec 2, 2007, 8:14:59 AM12/2/07
to
Arkadiusz 'Black Fox' Artyszuk log:
[...]

> XP są powszechnie dostępne a ten w Vista się zbytnio nie różni
[...]

FW Visty różni się od XP znacznie. Mimo tego, że ma parę funkcji
wspólnych/podobną konfigurację.
--
" ... Wesołe jest życie staruszka
Gdzie spojrzy tam bóstwo co krok ..."
... mitologiczne.

ZOMO

unread,
Dec 2, 2007, 11:50:15 AM12/2/07
to

> http://www.emule-project.net/home/perl/help.cgi?l=20&rm=show_topic&topic_id=705
> Chyba, że to wina programu NetLimiter, o którym wspomniałeś niechcący
> w innym poscie.
>
> PS. Na przyszłość dokładnie opisuj problemy, OK?
> http://rtfm.killfile.pl/#precyzja

ciezko pisac jasno o sprawach o ktorych sie ma blade pojecie (Vista :)
Co do Firewalli to powylaczalem wszystko - Nortona, FW z Windowsa
i jeszcze windowsowego Defendera, wylaczalem tez NetLimitera i dalej
mialem porty poblokowane - stad moja rozpoczliwa prosba o pomoc...
No ale pomoglo kompletne odinstalowanie NetLimitera chociaz
mam juz nowego (2.0.10.1) i moze ten bedzie chcial wspolpracowac
z Vista?

Zomo

Arkadiusz 'Black Fox' Artyszuk

unread,
Dec 4, 2007, 10:52:23 AM12/4/07
to
ZOMO wrote:

> ciezko pisac jasno o sprawach o ktorych sie ma blade pojecie (Vista :)
> Co do Firewalli to powylaczalem wszystko - Nortona, FW z Windowsa
> i jeszcze windowsowego Defendera, wylaczalem tez NetLimitera i dalej
> mialem porty poblokowane - stad moja rozpoczliwa prosba o pomoc...
> No ale pomoglo kompletne odinstalowanie NetLimitera chociaz
> mam juz nowego (2.0.10.1) i moze ten bedzie chcial wspolpracowac
> z Vista?

W takim razie pamiętaj proszę na przyszłość, że jeśli chodzi o aplikacje
takie jak NetLimiter czy też firewalle firm trzecich (Symantec i inne) to
ich _wyłączenie_ wcale nie usuwa ich procesów/usług - one wciąż ingerują
w przesyłanie pakietów. Co się zaś tyczy zgodności tej konkretnej wersji
NetLimitera to Ci nie podpowiem, bo nie testowałem ale ze starszych
wersji pamiętam, że niespodziewane blokady to w zdecydowanej większości
efekty /nieświadomych/ błędów w konfiguracji. ;)

0 new messages