Zomo
> cos w Viscie blokuje mi port UDP - googlam ale znajduje jedynie
> inne narzekajace osoby - zadnej porady - ktos wie jak to ugrysc ??
Jeśli nie instalowałeś dodatkowych firewalli to jedyną rzeczą, która może
utrudniać komunikację jest systemowy firewall, który należy odpowiednio
do ustawień samego e-mule również skonfigurować. Opisy konfiguracji dla
XP są powszechnie dostępne a ten w Vista się zbytnio nie różni -
http://www.emule-project.net/home/perl/help.cgi?l=20&rm=show_topic&topic_id=705
--
Regards
Arkadiusz 'Black Fox' Artyszuk
> cos w Viscie blokuje mi port UDP - googlam ale znajduje jedynie
> inne narzekajace osoby - zadnej porady - ktos wie jak to ugrysc ??
Jeśli nie instalowałeś dodatkowych firewalli to jedyną rzeczą, która może
utrudniać komunikację jest systemowy firewall, który należy odpowiednio
do ustawień samego e-mule również skonfigurować. Opisy konfiguracji dla
XP są powszechnie dostępne a ten w Vista się zbytnio nie różni -
http://www.emule-project.net/home/perl/help.cgi?l=20&rm=show_topic&topic_id=705
Chyba, że to wina programu NetLimiter, o którym wspomniałeś niechcący
w innym poscie.
PS. Na przyszłość dokładnie opisuj problemy, OK?
http://rtfm.killfile.pl/#precyzja
FW Visty różni się od XP znacznie. Mimo tego, że ma parę funkcji
wspólnych/podobną konfigurację.
--
" ... Wesołe jest życie staruszka
Gdzie spojrzy tam bóstwo co krok ..."
... mitologiczne.
ciezko pisac jasno o sprawach o ktorych sie ma blade pojecie (Vista :)
Co do Firewalli to powylaczalem wszystko - Nortona, FW z Windowsa
i jeszcze windowsowego Defendera, wylaczalem tez NetLimitera i dalej
mialem porty poblokowane - stad moja rozpoczliwa prosba o pomoc...
No ale pomoglo kompletne odinstalowanie NetLimitera chociaz
mam juz nowego (2.0.10.1) i moze ten bedzie chcial wspolpracowac
z Vista?
Zomo
> ciezko pisac jasno o sprawach o ktorych sie ma blade pojecie (Vista :)
> Co do Firewalli to powylaczalem wszystko - Nortona, FW z Windowsa
> i jeszcze windowsowego Defendera, wylaczalem tez NetLimitera i dalej
> mialem porty poblokowane - stad moja rozpoczliwa prosba o pomoc...
> No ale pomoglo kompletne odinstalowanie NetLimitera chociaz
> mam juz nowego (2.0.10.1) i moze ten bedzie chcial wspolpracowac
> z Vista?
W takim razie pamiętaj proszę na przyszłość, że jeśli chodzi o aplikacje
takie jak NetLimiter czy też firewalle firm trzecich (Symantec i inne) to
ich _wyłączenie_ wcale nie usuwa ich procesów/usług - one wciąż ingerują
w przesyłanie pakietów. Co się zaś tyczy zgodności tej konkretnej wersji
NetLimitera to Ci nie podpowiem, bo nie testowałem ale ze starszych
wersji pamiętam, że niespodziewane blokady to w zdecydowanej większości
efekty /nieświadomych/ błędów w konfiguracji. ;)