no way.
1. 8088 / 8086 nie nadaje sie za bardzo na u*nixa
2. 2*720=1.44MB to chyba troche malo przestrzeni dyskowej
3. 640kB RAM to tez nie duzo
Najlepiej jedna dyskietke przeznacz na DOS (free dos, open dos, ms dos -
najlepiej 3.30 - bedzie najmniejszy), a druga na jakis program:
- moze sie zmiesci jakis edytor (tag, moze nawet wp?)
- znalazlo by sie pare gier....
- jesli ten XT na RS, to mozna go uzyc jako terminala (np podlaczajac do
linuxa)
- moze sie zmiesci jakis kompilator (tp 5.5?)
A najlepiej postawic przed nim tabliczke: "Obiekt muzealny. Nie dotykac."
;)
Tomek
--
Tomasz Slodkowicz Institute of Computer Science
Jagiellonian University, Cracow, Poland
e-mail: slo...@ii.uj.edu.pl
www : http://www.ii.uj.edu.pl/~slodki
> dzięki za rady, ale wydają mi się błędne, ostatnio mówi się o unixie na C64
> (to już nawet dla mnie przegięcie), na tym sprzęcie skutecznie używałem TP
> 7.0 (do b. skomplikowanych programów z Turbo Vision), i Borland C 2.0. (mam
> 2*1,44=2,88) z tego, co słyszałem minix nada się na mojego kompa, szukam
> tylko gościa który pomoże mi w instalacji, bo ta napewno nie będzie
> przebiegać typowo
Bo ja wiem czy nietypowo...
Robisz dyskietki instalacyjne (chyba 3) i z nich instalujesz. Masz jakies
HDD ?
Jak tak, to stawiasz na partycji primary (koniecznie !).
A w ogole to moze szarpnij sie na 386 ? wiecej jak 50zl (plyta z procem)
na to nie wydasz, a postawisz "normalnego" Linuxa.
--
############################
# Michal Polrola #
# mpol...@elka.pw.edu.pl #
############################
Jak ściągniesz Minixa, to tam też jest gdzieś plik, w którym jest dokładnie
opisana instalacja na różne sposoby: HD, dyskietki 1.44, dyskietki 360k,
itp. Kiedyś to instalowałem, ale już niewiele pamiętam. Jeśli chodzi o
sprzęt, to XT może być, ale HD warto mieć, żeby po każdym poleceniu nie
kręcił dyskietką. Minix swap-a nie ma, więc tu nie ma problemu ;-)
Paweł
gHash wrote:
>
> dzięki za rady, ale wydają mi się błędne, ostatnio mówi się o unixie na C64
> (to już nawet dla mnie przegięcie), na tym sprzęcie skutecznie używałem TP
bez przesady, C64 i C128 maja mocne wsparcie w firmie CMD, ktora
wyprodukowala dopalacz 20MHz, kontrolery SCSI, rozszerzenia do 16MB i
inne takie. W Polsce nie bardzo stac na to ludzi, ale ogolnie firma
prosperuje. Unixa jako takiego nie ma, ale sa dwa systemy podobne
funkcjonalnie: Lunix i ACE. Ze wskazaniem na ten drugi. Na moim C128
rozszerzonym do 256KB wykorzystuje cala dostepna pamiec i np. uuencode
chodzi jak burza ;).
Maciek
> no way.
> 1. 8088 / 8086 nie nadaje sie za bardzo na u*nixa
> 2. 2*720=1.44MB to chyba troche malo przestrzeni dyskowej
> 3. 640kB RAM to tez nie duzo
No nie tak całkiem do końca.
Na upartego, to coś by się jednak dało z tym zrobić. Byłaby to co prawda
prowizorka do n-tej potęgi, ale coś by było. Tyle, że byłaby to w zasadzie
taka "sztuka dla sztuki". Bo na co komu taki system robiony na siłę, na
którym nie dałoby się normalnie pracować?
Pozdrawiam
--
Paweł Świrek @KING_CRIM on IRC, IRC-admin @ Cracow.PL.EU.Kewl.Org 1
Mailto: swi...@student.uci.agh.edu.pl 2
PGP finger: swi...@student.uci.agh.edu.pl 3
WWW : http://nzs.agh.edu.pl/~swierk 4 :-)
--
Piotr "Dexter" Roszatycki
mailto:dex...@fnet.pl
ACE (ostatnia znana mi wersja to release#16 z polowy 1998) korzysta ze
wszystkiego, co udostepnia Kernal - w tym twarde dyski, REU, RamLink -
wszystko made by CMD, bo tylko oni produkuja sprzet calkowicie zgodny z
C=. Jakby trzeba bylo cos nietypowego dolozyc, to mozna rozgrzebac kod
zrodlowy. tcp/ip w ACE'u nie ma i chyba nie bedzie, ale co do LUnixa, to
jestem optymista.
Maciek