Żanet Kaleta <nie.pod...@bo.mnie.spam.moze.zalac.sorki> napisał(a) w wiadomosci do grupy dyskusyjnej
> Chodziło mi o poprawność sprzętową i skoro nie ma problemu
Ja podłączyłem do serwera kontroler SATA I, a do niego wpiąłem
dysk SATA II 1 TB i jądro 2.6.37.6 nie dało rady z takim zestawem.
Niestety, nie zapisałem komunikatów z konsoli, ale z tego co
pamiętam, to były jakieś problemy z rozpoznaniem dysku.
Po ok. 5 minutach bezskutecznej walki (system nie załadował się do końca).
wyłaczyłem sprzęt i wypiąłem dysk. Z samym kontrolerem system
załadował się i działa. Ten kontroler to jakies VIA.
Fragment listingu lspci
--cut---------------------------------------------------
09:0d.0 RAID bus controller: VIA Technologies, Inc. VT6421 IDE RAID Controller (rev 50)
--cut---------------------------------------------------
--
Pozdrawiam
Servant