> Witam,
> Sieć Era ma usługę dzięki której można za niewielką opłatą zwrotnie otrzymać
> długosć i szerokosć geograficzną czyli lokalizację telefonu z którego wydaje
Mógłbyś napisać więcej?
> się zapytanie. Czy może ma ktos program który pomógłby odnaleźć takie
> miejsce na mapie. Cos w stylu: podaj długosć geogr., podaj szerokosć,
> wyswietlam mapę, znajdujesz się tu!
Z grubsza bawiłem się kiedyś pilot.pl jak się uprzesz to kawałek perla i
da się coś takiego zrobić. Z tego co pamiętam to różne programy klasy
"autoroute" też to potrafią.
kd.
--
Krzysztof Drewicz
Podsłuchane na pogrzebie: "Wiem, że to niezręcznie pytać o takie rzeczy w tej
chwili, ale przypominasz sobie, żeby on kiedykolwiek wspomniał coś o kodzie
źródłowym?" --- Charles Addams
EraWap --> znajdź --> znajdź blisko --> gdzie jestem?
Zwrotnie info:
Twoje położenie:szerokosc: 50,0369 długosć: 22,0125
No i mając cos takiego chciałbym otrzymać punkcik na mapie.
A jak zaje&@%& mi telefon to Era poinformowała mnie "że nie da się tego
zrobić". Banda oszustków.
jak sie czegos dowiesz niekrepuj sie
i sie pochwal :)
--
Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl
Aha i coś a'la róża gwiazd, pewnie aby cenne B zjadać.
> No i mając cos takiego chciałbym otrzymać punkcik na mapie.
A masz mapę? Serio.
Ja dostałem: 52.1642 oraz 20.9125 co zinterpretowałem:
Szerokość 52 stopnie 10' 15" N
Długość 20 stopnie 55' 21" E
I z grubsza zgodnie z mapą z pliot.pl to się zgadza.
Z rzeczy darmowych i na www to polecam:
Dokładność dość dobra, można nawet próbować znaleźć się na podstawie
w/w
http://www.multimap.com/map/browse.cgi?lat=52.1642&lon=20.9125&scale=50000&icon=x
> Ja dostałem: 52.1642 oraz 20.9125 co zinterpretowałem:
> Szerokość 52 stopnie 10' 15" N
> Długość 20 stopnie 55' 21" E
>
> I z grubsza zgodnie z mapą z pliot.pl to się zgadza.
Może z grubsza. Bo Twoja interpretacja (przeliczenie) dokładna nie jest.
--
Pozdrowienia
Tomasz
--
Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> http://www.gazeta.pl/usenet/
> Krzysztof Drewicz <hun...@witch.gdzies.tam> napisał(a):
>
>> Ja dostałem: 52.1642 oraz 20.9125 co zinterpretowałem:
>> Szerokość 52 stopnie 10' 15" N
>> Długość 20 stopnie 55' 21" E
>>
>> I z grubsza zgodnie z mapą z pliot.pl to się zgadza.
>
> Może z grubsza. Bo Twoja interpretacja (przeliczenie) dokładna nie jest.
Liczyłem w pamięci, mogłem się pomylić, a ztcp to żeby jeszcze dokładnie
odwzorować to na jakąś siatkę kartograficzną trzeba stosować poprawki.
Ale do kartografa to mi naprawdę daleko.
--
Olo
Mój adres zakodowany ROT13.