Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

JavaScript a urządzenia zewnętrzne.

15 views
Skip to first unread message

homar

unread,
Mar 5, 2012, 9:49:33 AM3/5/12
to
Czy używając JavaScript można np wysyłać dane do drukarki fiskalnej ?
Jak można zrobić obsługę sklepu w technologii webowej ?

Pozdrawiam,
Marek Horodyski

NKAB -

unread,
Mar 6, 2012, 4:17:06 AM3/6/12
to
homar <marek.h...@interia.pl> napisał(a):

> Czy u=BFywaj=B1c JavaScript mo=BFna np wysy=B3a=E6 dane do drukarki
fiskaln=
> ej ?


Np. poprzez IP innego komputera z drukarką w sieci LAN lub drukarki z IP.

W JS nie znam rozwiązań ale kto wie czy skryptami VBScript nie da rady

Np. tu dość dobrze rozpracowany temat komunikacji Excela z USB:
http://dev.emcelettronica.com/serial-port-communication-excel-vba

fragment tłumaczenia z Googla:

"Wprowadzenie do szeregowego portu komunikacyjnego w VBA.

Celem niniejszego artykułu jest pokazanie, w jaki sposób można wykonać
komunikacji szeregowej portu w VBA (Visual Basic Applications - edytor
skryptów zawarte w każdej typowej dystrybucji programu Microsoft Excel),
ale bez użycia MSComm kontroli lub inne osoby trzecie dodatku lub ActiveX.

Dużą zaletą tej metody, która korzysta z funkcji API, aby połączyć się port
bezpośrednio, jest to, że naprawdę nie trzeba niczego instalować na
komputerze, oprócz Excel sama (co, niech przyzna, istnieje już na większości
komputerów) .

Inne metody zawsze wymagają zainstalowania ActiveX, albo przynajmniej
rejestrację. "Ocx" pliku, jak na przykład sterowania MSComm.

Nawet metoda programowania w języku C #, który zasugerowałem w innym
artykule ust Komunikacja szeregowa Port w C # ) wymaga instalacji.

NET Framework i C # kompilator sam. Zakłada się, że czytelnik będzie miał
podstawową wiedzę na temat programowania (ale naprawdę podstawowe, nawet
pośredni)

Aby uzyskać dostęp do edytora VBA skryptu, trzeba najpierw zrobić
odpowiednie przyciski dostępne na paskach narzędzi programu Excel
(nie są one tam domyślnie).

Po uruchomieniu programu Excel, należy wybrać z górnego menu:
Widok -> Paski narzędzi -> Visual Basic.

To będzie widoczny inny mały pasek narzędzi z następującymi przyciskami:..."







> Jak mo=BFna zrobi=E6 obs=B3ug=EA sklepu w technologii webowej ?
>

To wymaga już praktyki i podpatrzenia rozwiazań u innych programistów.
Bardzo dobry jest kurs na Youtube: Akademia PHP

Andrzej.


--
Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> http://www.gazeta.pl/usenet/

homar

unread,
Mar 6, 2012, 12:34:46 PM3/6/12
to
W dniu wtorek, 6 marca 2012, 10:17:06 UTC+1 użytkownik NKAB - napisał:
> homar <marek.h...@interia.pl> napisał(a):
>

[...]

> > Jak mo=BFna zrobi=E6 obs=B3ug=EA sklepu w technologii webowej ?
> >
>
> To wymaga już praktyki i podpatrzenia rozwiazań u innych programistów.
> Bardzo dobry jest kurs na Youtube: Akademia PHP

Moje pytanie bylo w kontekscie fizycznego sklepu, a nie sklepu internetowego. Czyli mamy aplikację z interfejsem w przegladarce, wystawiamy rachunek i drukujemy go na drukarce fiskalnej. Serwer jest gdzies tam i nie ma dostępu do drukarki na stanowisku. Wydruk z serwera to nie problem, ale jak masz np. duży hipermarket i 50 drukarek, to będziesz do serwera wysyłał żądanie wydruku ?

Pozdrawiam,
Marek Horodyski

NKAB -

unread,
Mar 7, 2012, 2:33:58 AM3/7/12
to
homar <marek.h...@interia.pl> napisał(a):

> W dniu wtorek, 6 marca 2012, 10:17:06 UTC+1 u=BFytkownik NKAB - napisa=B3:
> > homar <marek.h...@interia.pl> napisa=B3(a):=20
> >=20
>
> [...]=20
>
> > > Jak mo=3DBFna zrobi=3DE6 obs=3DB3ug=3DEA sklepu w technologii webowej ?
> > >=20
> >=20
> > To wymaga ju=BF praktyki i podpatrzenia rozwiaza=F1 u innych programist=
> =F3w.
> > Bardzo dobry jest kurs na Youtube: Akademia PHP
>
> Moje pytanie bylo w kontekscie fizycznego sklepu, a nie sklepu
internetoweg=
> o. Czyli mamy aplikacj=EA z interfejsem w przegladarce, wystawiamy
rachunek=
> i drukujemy go na drukarce fiskalnej. Serwer jest gdzies tam i nie ma
dost=
> =EApu do drukarki na stanowisku. Wydruk z serwera to nie problem, ale jak
m=
> asz np. du=BFy hipermarket i 50 drukarek, to b=EAdziesz do serwera
wysy=B3a=
> =B3 =BF=B1danie wydruku ?
>


Ano technologia webowa skojarzyła mi się z www.
Ale i tak najpierw, wg mnie, należy opanować strumieniowanie
czy to do USB czy to COM a potem kombinować z poziomu - no właśnie,
czy twoje rozwiazanie to .html czy .hta
Jeśli .hta to pisanie do pliku na którego czeka jakaś aplikacja
w tle, która wyśle to do np COM2.
Jak zapewne się orientujesz drukarka fiskalna przymuje pliki tekstowe
zapisane w odpowiednim formacie.

Sam nie pisałem takiego czegoś bo moi korzystają wyłacznie
z plików .csv z banków.

Artur Muszyński

unread,
Mar 7, 2012, 4:42:37 AM3/7/12
to
W dniu 2012-03-06 18:34, homar pisze:
> Moje pytanie bylo w kontekscie fizycznego sklepu, a nie sklepu internetowego. Czyli mamy aplikację z interfejsem w przegladarce, wystawiamy rachunek i drukujemy go na drukarce fiskalnej. Serwer jest gdzies tam i nie ma dostępu do drukarki na stanowisku. Wydruk z serwera to nie problem, ale jak masz np. duży hipermarket i 50 drukarek, to będziesz do serwera wysyłał żądanie wydruku ?

Krótko mówiąc, tak jest najlepiej. IMHO interfejs webowy w tym
zastosowaniu to mało szczęśliwy pomysł. Powinien być natywny smart client.

artur

> Pozdrawiam,
> Marek Horodyski

TOUDIdel

unread,
Mar 20, 2012, 7:07:57 AM3/20/12
to homar
W dniu 05.03.2012 15:49, homar pisze:
Bez osadzenia ActiveX lub apletu Javy się nie obejdzie. Ew. jeszcze HTA,
które ma ciut większe uprawnienia od zwykłego site'a.

td
0 new messages