Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

przegladarka w pamieci

15 views
Skip to first unread message

Hollow Quincy

unread,
May 14, 2012, 4:24:00 AM5/14/12
to
Czesc,

Niektore strony maja zabezpieczenia, ktore wykrywaja, ze wchodze na
strone programowo (np. uzywajac htmlUnit).
Dlatego dobrze jest uzywac Selenium, ktory otwiera mi fizycznie
przegladarke i poprawnie wykonuje wszystkie ajaxy, javascripty i inne
triki. Problem z selenium jest taki, ze fizyczne otwieranie firefoxa
jest: -czasochlonne, -zuzywa sporo RAM'u, -i co najgorsze nie za
bardzo da sie zrownoleglic (wielowatkowo).

Czy spotkaliscie sie moze z jakims trikiem, ktory pozwala laczyc sie z
programowo do dowolnej przegladarki, wykonywac na niej operacje, ale
jej nie otwierac ?

Dzieki za porady

nullpointer

unread,
May 15, 2012, 2:24:50 PM5/15/12
to
"u r doing it wrong"

Przede wszystkim wyłap sobie (Firebugiem na przykład) jakie nagłówki
lecę w stronę serwera. W szczególności leci User-Agent w którym
przeglądarka się przedstawia. To pierwsza rzecz, którą musisz ustawić w
swoim kodzie. Przykładowe wartości User-Agent znajdziesz w necie.

Po drugie, sprawdź czy strona, do której próbujesz się dobić zostawia
jakieś cookies. I jeśli zapisuj i odsyłaj przy kolejnym requeście.

Tu nie ma żadnej tajemnej wiedzy. Serwer nie wykonuje żadnych magicznych
czynności żeby wykryć że jesteś / nie jesteś prawdziwą przeglądarką.
Zdziwiłbym się, gdyby tam było sprawdzane coś ponad to, co wspomniałem
wyżej.

A w ogóle, to NTG.

--
npe
0 new messages