Zalozmy ze mam baze danych w ktorej bardzo czesto zmienia sie struktura (np.
jest to baza z ktorej korzystaja programisci). Chcialbym raz dziennie
eksportowac sama jej strukture (bez danych) - ale nie w postaci binarnego
dumpa, ale polecen CREATE TABLE, CREATE VIEW, CREATE FUNCTION... etc. Tak, by
potem czlowiek mogl sobie latwo porownac ze 11/03/2008 tabela OSOBY miala
takie-a-takie kolumny, a 12/03/2008 ktos czesc z nich usunal.
Wiem ze taki eksport oferuja programy w stylu Toad czy PL/SQL Developer, ale
ja wolalbym ten proces zautomatyzowac, takze najmilej widzialbym cos
dzialajace z commandline'a.
Jak to zatem zrobic? Czy da sie zmusic exp.exe do eksportowania w takim
czytelnym formacie polecen SQL? A moze jest do tego jakies inne narzedzie?
Dzieki!
--
Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl
exp.exe nie, ale jeśli to baza w wersji >= 10.1, to zainteresuj się
poleceniami expdp/impdp i parametrem SQLFILE
pzdr
Marconelli
albo uzyj package dbms_metadata
HTH
Thomas
Hej,
dla wersji < 10g mozna użyć narzędzi exp i imp z opcją indexfile.
dap