Tabela MyISAM, w bazie około 50k rekordów.
Typ pola na razie dałem jako varchar(20) not null.
Da się to jakoś lepiej wykombinować, aby baza wiedziała, że trzymam
tylko typ liczbowy i przecinki ?
Pozdrawiam
Od tego są bazy relacyjne, żeby takie dane trzymać w osobnej tabeli!
--
P.M.
Nie mam jak wykombinować tej relacji.
W konkretnej kolumnie może nie być nic, a równie dobrze może być pare
liczb pooddzielanych przecinkami.
Teoretycznie mógłbym założyć, że skoro w komórce mogę umieścić 20
znaków, co po uwzględnieniu przecinków daje max 11 liczb to mógłbym
objąć relacją tabelę z 11 kolumnami. Ale może z czasem będę chciał
zwiększyć długość tego pola.
Wg mojej wiedzy relacje mi tu nie pomogą a tylko skomplikują sprawę.
Pozdrawiam
Nie nie... Każda liczba to osobny rekord w tej nowej tabeli! To jest prawidłowe
rozwiązanie tego problemu!
--
P.M.
Hmmm.
Będzie tego straaaaaaaasznie dużo.
Ale może i faktycznie pod względem wydajności będzie lepsze.
Spróbuję.
Pozdrawiam