> w poprzedniej wersji opery, tzn. siódemce, istniał wygodny sposób na
> aktywację/dezaktywację karty; mianowicie: klikając na aktywną kartę,
(nazwijmy ją B)
> przeskakiwaliśmy na kartę, którą oglądaliśmy poprzednio,
(A)
> a ponowne kliknięcie
(na którą?)
> dawało fokus z powrotem na pierwotną kartę, czy jest możliwość
> uruchomienia tej funkcji w ósemce?
--
Moim programem pocztowym jest Opera: http://www.opera.com/m2/
> faktycznie w 8 nie działa
SOA#1
faktycznie w 8 nie działa
--
Cornolio
> kliknięcie dawało fokus z powrotem na pierwotną kartę, czy jest
> możliwość uruchomienia tej funkcji w ósemce?
Preferencje-> Zaawansowane-> Przeglądanie-> Przełączanie kart-> Przełączaj
w kolejności użycia
Wydaje mi się, że to domyślne ustawienie.
--
Pozdrawiam
Marek Pawłowski
Using M2, Opera's revolutionary e-mail client: http://www.opera.com/m2/
> On Thu, 16 Jun 2005 01:03:59 +0200, owerol <owe...@owerol.owerol> wrote:
>
>> kliknięcie dawało fokus z powrotem na pierwotną kartę, czy jest
>> możliwość uruchomienia tej funkcji w ósemce?
> Preferencje-> Zaawansowane-> Przeglądanie-> Przełączanie kart->
> Przełączaj w kolejności użycia
>
> Wydaje mi się, że to domyślne ustawienie.
>
Nie, ZTCP to nie jest domyślne.
A tak przy okazji: jak zresetować wszystkie ustawienia dotyczace widoku
itp.? Czasami jest potrzeba wprowadzenia nowicjusza w Operę...
Myślę, że działa to dalej w ósemce bez zmian. Tu chodzi o to, że
pojedyńczy klik na aktywną kartę powoduje jej minimalizację i
automatyczne przejście do kolejnej karty. W ósemce wprowadzili
tryb "pseudo-mdi", w którym nie ma minimalizacji. Przełącz się
na Advanced MDI i powinno wszystko działać jak należy.
Tak, zmienia to trochę, na przykład zniknie ikonka do zamykania
okienka na karcie, ale chyba nie da się połączyć tych dwóch rzeczy.
Chyba że jakiś skin-set jest, ale ja nic o tym nie wiem, trzeba
poszukać.
--
Maciej Łebkowski, http://lebkowski.info/kontakt.php
A gdzie się włącza tryb advanced mdi? nie zależy mi na ikonie do
zamykania karty
> A gdzie się włącza tryb advanced mdi? nie zależy mi na ikonie do
> zamykania karty
Preferencje -> odznacz "wyświetlaj przycisk zamykający kartę".
--
Pozdrawiam || Adam Dziura
Opera → http://www.mojaopera.idu.pl
Mój Dziugger → http://adas.jogger.pl
>> A gdzie się włącza tryb advanced mdi? nie zależy mi na ikonie do
>> zamykania karty
>
> Preferencje -> odznacz "wyświetlaj przycisk zamykający kartę".
Dokładnie, w 7.54 albo preview 8 nazywało się jak wspomniał owerol, a
działało tak samo. :-)
--
Pozdrawiam, Marsjanin. Jabber: mars...@jabber.aster.pl
ATI Rage IIC 4 MB RAM AGP - niby lepiej, ale gdzie wąskie gardło DivX?
Czego by tu posłuchać...? ;-)
>> faktycznie w 8 nie działa
>
> SOA#1
U mnie też, przecież kliknięcie aktywnej karty to jej minimalizacja i
aktywacja poprzednio oglądanej.
Być może dodatkowo kluczem jest ustawienie:
|Przeglądanie|
Przełączanie kart
|Przełączaj w kolejności użycia|V|
albo
|Przeglądanie|
[v] Otwieraj nowe karty obok aktywnej
Good luck.
--
Pozdrawiam, Marsjanin. Jabber: mars...@jabber.aster.pl
Gorąco wszystkim polecam piwa z ukraińskiego browaru Obołoń!
> A tak przy okazji: jak zresetować wszystkie ustawienia dotyczace
> widoku itp.? Czasami jest potrzeba wprowadzenia nowicjusza w
> Operę...
IMHO najlepiej (dla nowicjusza i Ciebie) to zainstalować drugą Operę
obok.
--
Pozdrawiam, Marsjanin. E-mail: Po prostu odpowiedz..
A może to nie Ranish, tylko zasilacz? :-( <http://skocz.pl/ranish>
> Dnia Thu, 16 Jun 2005 11:39:29 +0200, owerol <owe...@owerol.owerol>
> napisał:
>
>> A gdzie się włącza tryb advanced mdi? nie zależy mi na ikonie do
>> zamykania karty
>
> Preferencje -> odznacz "wyświetlaj przycisk zamykający kartę".
>
he he, to se wymyślili...
dzięki, to znowu ta sama opera!
> Rok 2005 - czerwiec. Dokładnie to czwartek, 16-go. Nieco po 2-ej.
> Nagle zza rogu ToMasz Płókarz wrzuca na opera.polish:
>
>> A tak przy okazji: jak zresetować wszystkie ustawienia dotyczace
>> widoku itp.? Czasami jest potrzeba wprowadzenia nowicjusza w
>> Operę...
>
> IMHO najlepiej (dla nowicjusza i Ciebie) to zainstalować drugą Operę
> obok.
>
Mnie się wydaje, że jednak szybciej i krócej jest zrobić plik
C:\OPERA\nowy\opera6.ini
o zawartości: (tylko to pomiędzy ---)
---
Opera Preferences version 2.0
; Do not edit this file while Opera is running
; This file is stored in UTF-8 encoding
[User Prefs]
Opera Directory=C:\Opera\nowy
---
a następnie w Win [Start] - Uruchom, wpisać:
C:\Opera\Opera.exe /settings "C:\Opera\nowy\opera6.ini"
i [OK]
Folder \nowy\ oczywiście nie musi być w C:\OPERA\, nie musi się też
nazywać \nowy\. A plik opera6.ini też nie musi być opera6, byleby był .INI
Oczywiście wprowadzając własną nazwę folderu i pliku trzeba wszędzie
odpowiednio zmienić to ...\nowy\opera6.ini
Początek polecenia uruchamiającego też musi być dostosowany do położenia
pliku Opera.exe w danym komputerze.
I jeszcze - sposób jest "dobry" tylko dla tych, którzy nie zmieniali
"ręcznie" żadnych plików w głównym katalogu Opery. Bo te poprawki są
widoczne także w takiej "nowej" Operze.
--
Ryszard
http://www.testopery.terramail.pl/
> Mnie się wydaje, że jednak szybciej i krócej jest zrobić plik
> C:\OPERA\nowy\opera6.ini o zawartości: [..]
IMHO to jednak wymaga dopuszczania newbie do kompa z już uruchomioną
Operą, i z zakazem jej zamykania i otwierania na nowo...
--
Pozdrawiam, Marsjanin. WWW: marsjanin.tk
Nowy toner to czarny proszek. Używany toner to czarne literki wtopione w papier.
Gra: Shaman : /Idja/ : 01. "Odda Mailbmi"
Brzmi: FhG (fastenc or mp3enc), 44 kHz, 192 kbps, Joint Stereo.