Hoi Thomas en anderen,
Zoals al aangegeven door Ronald zullen we in de toekomst weer meer aandacht gaan besteden aan de NS-API.
In principe is er de intentie om elke interne service ook extern aan te bieden, alleen soms zijn er specifieke overwegingen om dat (nog) niet te doen.
Bijvoorbeeld in het geval van een pilot (zoals met de drukte-informatie) waarbij we bv. de kwaliteit van de data eerst willen beproeven, of als het technisch wat lastiger is (bv. stationsfaciliteiten).
En we hebben natuurlijk niet onbeperkt tijd en geld.
Ik denk dat het goed is om nog maar eens te benadrukken dat NS de NS-API niet aanbiedt vanuit wettelijke verplichtingen, maar vanuit de overtuiging dat het goed is voor onze reizigers als goede reisinformatie zo breed mogelijk beschikbaar is.
Daarom stellen we kant-en-klare services beschikbaar waarmee ontwikkelaars relatief gemakkelijk toepassingen kunnen maken.
Denk bijvoorbeeld aan de reisadvies-service: een cruciale functie waarmee NS haar reisplanner gratis beschikbaar stelt aan externe apps e.d.
Dit gaat veel verder dan de wettelijke verplichtingen om ruwe data beschikbaar te stellen.
Het traject van het beschikbaar stellen van de ruwe data volgt de afspraken die zijn gemaakt rondom ND-OV en kent een eigen planning.
Al geruime tijd zijn de treindienstregelingen beschikbaar op
http://9292opendata.org/, zowel het jaarplan als het dagplan.
Ik begrijp niet wat wordt bedoeld met de opmerking dat ruwe data over afwijkingen op de dienstregeling niet beschikbaar wordt gemaakt; refereert dat aan het dagplan of aan afwijkingen op de dag zelf?
Het dagplan is dus wél beschikbaar, en de actuele afwijkingen op de dag zelf zullen uit InfoPlus gaan komen.
Momenteel wordt gewerkt aan de eerste actuele datakoppeling, voor vertrekkende treinen (DVS=Dynamische VertrekStaat in InfoPlus).
Samengevat:
- De NS-API is niet bedoeld om een speelveld eerlijk te maken o.i.d. maar om het speelveld voor applicatie-ontwikkelaars zo gemakkelijk mogelijk te maken. Waar we daar nog niet in slagen heeft dat te maken met pragmatische overwegingen.
- ND-OV is het traject waarin de NS-data volgens alle wettelijke regels beschikbaar is en komt, geheel conform de afspraken in dat verband gemaakt.
Zoals gezegd, de komende tijd gaan wij weer aan de slag om de NS-API verder te verbeteren.
Daarbij zullen we zeker kijken naar de ritinformatie en de informatie over geplande werkzaamheden.
Blijf jullie wensen vooral aangeven!
Groeten, Herbert (NS)
Op maandag 6 mei 2013 23:17:35 UTC+2 schreef Koch het volgende:
Beste Herbert,