Een tweedehands Quest ..... Plenty keus ..... Strada en Mango veel minder aanbod ....
Waarom zou je een Mango verkiezen boven een Quest of Strada ?
Misschien de keuze al gemaakt, gaarne info ...., waarom je tot een bepaalde keuze bent gekomen .... ?!???
Evo-K is ook interessant, alleen heb ik geen idee van de aanpasbaar heid voor lange mensen ?
Een tweedehands Quest ..... Plenty keus ..... Strada en Mango veel minder aanbod ....
Waarom zou je een Mango verkiezen boven een Quest of Strada ?
Hoewel een Quest me aanspreekt, vind ik wendbaarheid in de stad niet onbelangrijk.Een tweedehands Quest ..... Plenty keus ..... Strada en Mango veel minder aanbod ....
Waarom zou je een Mango verkiezen boven een Quest of Strada ?
Misschien de keuze al gemaakt, gaarne info ...., waarom je tot een bepaalde keuze bent gekomen .... ?!???
Op zaterdag 7 juli 2012 20:37:02 UTC+2 schreef Ligfietsger het volgende:Wat is er mis met een WAW?
Ik heb een Quest, woon in een grote stad en blijf voor de Quest kiezen.
De reden: voor de stad is een Velomobiel toch niet handig. Kwetsbaar en groot tussen andere fietsers. Bochten waar ik met de Quest moeite mee heb, daar heb ik vaak ook met de ligfiets moeite mee. De snelheid op lange stukken door het land compenseert dat ruimschoots. Eigenlijk is alles waar ik met de ligfiets kan rijden, ook met de Quest berijdbaar (behalve fietsgootjes). Het is wel zo, dat ik met de velomobiel de voorkeur heb om niet door het centrum van een stad te rijden; om het centrum heen is sneller. Met een ligfiets is door het centrum makkelijker, waarschijnlijk ook omdat optrekken minder energie kost; een ligfiets is lichter.
Alleen als je veel in of door het centrum van steden wilt, zou ik een Mango of Strada adviseren. De grotere wendbaarheid is dan makkelijker. De hogere snelheid op lange rechte stukken vind ik echter doorslaggevend, veel andere voordelen van een velomobiel zijn gelijk. Sinds het 26” achterwiel is de bagage-ruimte in een Quest wat beperkt. Als dit wel belangrijk is, dan kan hier nog een verschil met andere modellen in zitten. Of dit zo is, weet ik niet.
Voor de stad gebruik ik een MTB. De dikke banden zijn handig bij: putdeksels, gaten, stoepen, stoepranden, glad wegdek, bladeren en al het andere waar je in de stad vrolijk van kan worden. (En ik ben inmiddels goed voorzien: in de trein heb ik soms een vouwfiets bij me.)
Niels, loopt ook wel eens, van der Wal
Ondergaat de Mango productverbeteringen of wordt hij na de overgang maar Sinner nog net zo geproduceerd als enkele jaren geleden en is de Strada in de tussentijd door ontwikkeld ?
Veel mensen vinden de Quest het mooist, maar op de een of andere manier vind ik de Stada en Mango ook juist wel weer wat hebben.
Op mijn ww-rit zitten best wat rotondes die zelfs met de Hurri soms lastig zijn..... Dus nog lastiger met de Quest om maar niet te spreken over een paar korte haakse bochten.
Op de Hurri ligt mijn gemiddelde kruissnelheid zo rond de 25-27 tot 30-32 als ik me echt inspan.... Hoe snel ben je dan in een velomobiel ?
Nu verlies ik in de stad veel gemiddelde snelheid met stoppen/starten uit en in klikken en op mijn ww-rit van ruim 22 km zit ca. 8 km stedelijk gebied.
Ik denk met een velomobiel tijdwinst te boeken door ingeklikt te kunnen blijven en door snelheid in de ca. 13 km polder.
De grootste plus is natuurlijk, geen last meer van rotweer, al kan ik me voorstellen in de zomer ook vaak de open ligger te pakken, al hoor ik dat men dat in de praktijk meestal wel laat ...
Nu verlies ik in de stad veel gemiddelde snelheid met stoppen/starten uit en in klikken en op mijn ww-rit van ruim 22 km zit ca. 8 km stedelijk gebied.
Ik denk met een velomobiel tijdwinst te boeken door ingeklikt te kunnen blijven en door snelheid in de ca. 13 km polder
Op lange rechte stukken kan je met een velomobiel inderdaad sneller en boek je tijdwinst. In de stad ga je echter trager dan een ligfiets door herhaaldelijk optrekken, je gaat langzamer door bochten, je hebt meet last van kruisingen, je kan minder makkelijk inhalen, etc. Aangezien je 1/3 van de tijd door stedelijk gebied fietst, verwacht ik dat de tijdwinst uiteindelijk in het voordeel van de open fiets uitkomt. Met een velomobiel is een omweg misschien korter in tijd ?
Wat betreft de keuze: vandaag is het buiten nat, dus stap ik in de Quest. Wel een beetje helaas, want het is warm en een open fiets fietst lekker, zeker ook door het gevoel van wind om je lijf. Het voordeel van een velomobiel is wel, dat je bij slecht weer door kunt fietsen en zeker bij sneeuw. (omdat het een driewieler is, ga je niet onderuit; zet er voor de winter wel profielbanden onder). En als ik toch de winter noem: er ligt soms ijs op de plassen. Met een velomobiel is het leuk om de schaatsroute al fietsend te doen :-)
Gisteren was het mooi weer en heb ik (met zonnebril op) de M5 genomen. Het gevoel van vrijheid is ook wat waard. De keuze van fiets is dus vaak afhankelijk van het weer. Hiervoor kijk is voor vertrek altijd even op de buienradar. En als ik na een lange dag weer naar huis fiets, laat ik me op een open ligger natregenen. Thuis heb ik toch droge kleren. Alleen een spijkerbroek is bij regen minder handig. Deze broek wordt deze zwaar, plakt aan je benen, schuurt over de huid en belemmerd daardoor de trapbeweging.
Niels, het regent dus bril op, van der Wal
Ik begrijp al je vragen, maar je moet het echt zelf gaan ervaren. Dus lekker gaan proefrijden.
Toen ik met ligfietsen wilde gaan beginnen, had ik al een beeld van de fiets die ik wilde gaan kopen.
Niet te laag, met een onderstuur en met een korte wielbasis.
Het werd uiteindelijk (na heel veel proefrijden) een Baron. Laag, met een bovenstuur en een grote wielbasis.
Door op veel verschillende fietsen te rijden heb ik ontdekt wat ik het prettigste vind fietsen.
Na de Baron heb ik nog 15 andere ligfietsen gehad (o.a. een Mango) om uiteindelijk terecht te komen bij de voor mij ultieme combinatie van ligfietsen: een erg lange en zeer relaxte Rans voor het ww-verkeer, een Rowingbike/Roeifiets voor de lange afstanden en de Handbike voor mijn Fysiotherapie-oefeningen.
Conclusie: ga gewoon fietsen ;)
Wim -de roetsende
Mijn reden voor de Strada was (en is) dat ik buitenland verkies
om lang en ver weg te toeren.
Op dit moment maken meerdere Quest/Strada/Mango(+) rijders de overstap naar een Quest XS. Wat dat betreft is dit misschien wel het goede moment om een tweedehandse te zoeken.
Wim -die nooit meer een Mango zou kopen, maar nu voor een Carbon Quest XS of een Evo-K zou gaan.
Wim -die heel graag een Evo-K van <20kg zou willen hebben.
Het echte snelheidsmonster heet tegenwoordig: Evo-K
Een Evo-K of Milan (nog niet genoemd...) zijn snelheidsmonsters zonder
verkeersdrempels. Dan zitten ze vast. Minder handig in ons
verkeersdrempel vriendelijk landje. Als kan Pjotr mij misschien daarin
tegenspreken....
Een enkele drempel in een winkelgebied of oud stadsdeel is vervelend en moet schuin overgestoken worden. De laatste keer was in Hoorn, december 2011. Die ene drempel in Assen die te steil is omzeil ik langzaam via de stoep.
Om een vergelijking te maken: De bodemvrijheid lijkt mij, in mijn routes, een veel minder grote beperking dan de draaicirkel van een Q op 35+mm banden. Wat wel echt afremd zijn slechte klinker wegen. Smalle banden en harde voorvering werken dan niet goed. Maar dat is nooit meer dan een paar 100 meter. Daarna is er weer asfalt of beton. Allergrootste pluspunten van de K zijn de uitstekende wegligging, de stabilteit bij zijwind, (ik weeg weinig) en de zeer stijve aandrijflijn.
Hoewel een Quest me aanspreekt, vind ik wendbaarheid in de stad niet onbelangrijk.
Een tweedehands Quest ..... Plenty keus ..... Strada en Mango veel minder aanbod ....
Waarom zou je een Mango verkiezen boven een Quest of Strada