On Saturday, July 7, 2012 8:37:02 PM UTC+2, Ligfietsger wrote:
> Een tweedehands Quest ..... Plenty keus ..... Strada en Mango veel minder > aanbod ....
> Waarom zou je een Mango verkiezen boven een Quest of Strada ?
Hoi Ligfietsger,
Op dit moment maken meerdere Quest/Strada/Mango(+) rijders de overstap naar een Quest XS. Wat dat betreft is dit misschien wel het goede moment om een tweedehandse te zoeken.
De voor- en nadelen zijn zo verschrikkelijk persoonlijk dat ik het niet echt zinvol vind om daar iets over te zeggen. Ga zo vaak en zoveel mogelijk testrijden is mijn tip.
Wim -die nooit meer een Mango zou kopen, maar nu voor een Carbon Quest XS of een Evo-K zou gaan.
On Saturday, July 7, 2012 8:37:02 PM UTC+2, Ligfietsger wrote:
> Hoewel een Quest me aanspreekt, vind ik wendbaarheid in de stad niet > onbelangrijk.
> Een tweedehands Quest ..... Plenty keus ..... Strada en Mango veel minder > aanbod ....
> Waarom zou je een Mango verkiezen boven een Quest of Strada ?
Een beetje afhankelijk van de Quest die je bedoelt. De oudere Quest heeft, net als de Mango, een 2e ketting en een tussenas. Die Quest laat ik buiten beschouwing, ik kijk naar Strada en nieuwe 26" Quest. Geen tussenas, standaard derailleur en daarmee toch wat praktischer in geval van problemen met onderdelen.
De oude Mango heeft minder ruimte. De Quest is duidelijk sneller en ik vermoed de Strada ook. De nieuwe Mango zonder de deuken in de zijkant vast heel wat meer ruimte maar nog altijd minder dan Strada en 26" Quest.
Wendbaarheid in de stad? Dat was voor mij het grote bezwaar tegen de Quest. In de praktijk valt het me enorm mee. Ja, er zijn situaties waarin ik met Strada, Versatile, Mango, Alleweder, etc. beter uit de voeten kan maar nogmaals, het valt me enorm mee hoe vaak dat op m'n pad komt (uitgezonderd m'n oude woon-werk-route, die kan ik gewoonweg niet nemen met de Quest zonder steken of andere noodgrepen dus heb ik m'n route verlegd; vanaf de Oude IJsselbrug naar Katerveer is niet te nemen met de Quest)
> Misschien de keuze al gemaakt, gaarne info ...., waarom je tot een > bepaalde keuze bent gekomen .... ?!???
Quemo -ondanks korte lichaam van 1,78m toch geen Quest XS omdat het bovenlichaam te lang is-
Ik heb een Quest, woon in een grote stad en blijf voor de Quest kiezen.
De reden: voor de stad is een Velomobiel toch niet handig. Kwetsbaar en groot tussen andere fietsers. Bochten waar ik met de Quest moeite mee heb, daar heb ik vaak ook met de ligfiets moeite mee. De snelheid op lange stukken door het land compenseert dat ruimschoots. Eigenlijk is alles waar ik met de ligfiets kan rijden, ook met de Quest berijdbaar (behalve fietsgootjes). Het is wel zo, dat ik met de velomobiel de voorkeur heb om niet door het centrum van een stad te rijden; om het centrum heen is sneller. Met een ligfiets is door het centrum makkelijker, waarschijnlijk ook omdat optrekken minder energie kost; een ligfiets is lichter.
Alleen als je veel in of door het centrum van steden wilt, zou ik een Mango of Strada adviseren. De grotere wendbaarheid is dan makkelijker. De hogere snelheid op lange rechte stukken vind ik echter doorslaggevend, veel andere voordelen van een velomobiel zijn gelijk. Sinds het 26” achterwiel is de bagage-ruimte in een Quest wat beperkt. Als dit wel belangrijk is, dan kan hier nog een verschil met andere modellen in zitten. Of dit zo is, weet ik niet.
Voor de stad gebruik ik een MTB. De dikke banden zijn handig bij: putdeksels, gaten, stoepen, stoepranden, glad wegdek, bladeren en al het andere waar je in de stad vrolijk van kan worden. (En ik ben inmiddels goed voorzien: in de trein heb ik soms een vouwfiets bij me.)
> Alleen als je veel in of door het centrum van steden wilt, zou ik een Mango > of Strada adviseren. De grotere wendbaarheid is dan makkelijker. De hogere > snelheid op lange rechte stukken vind ik echter doorslaggevend, veel andere > voordelen van een velomobiel zijn gelijk. Sinds het 26” achterwiel is de > bagage-ruimte in een Quest wat beperkt. Als dit wel belangrijk is, dan kan > hier nog een verschil met andere modellen in zitten. Of dit zo is, weet ik > niet.
Er is twee aspecten dat je onbelicht laat.
1) de Strada heeft een breedere spoorbreedte. Dit maakt dat hij minder
snel zal omslaan bij een bocht of een stuurfout.
2) onderhoud aan de voorwielen is heel veel makkelijker.
Vooral 1 lijkt mij een argument om serieus te overwegen. Wel is het zo
dat de questxs en de strada elkaar weinig ontlopen wegens het lagere
zwaartepunt van de Qxs.
> Hoewel een Quest me aanspreekt, vind ik wendbaarheid in de stad niet onbelangrijk.
> Een tweedehands Quest ..... Plenty keus ..... Strada en Mango veel minder aanbod ....
> Waarom zou je een Mango verkiezen boven een Quest of Strada ?
> Misschien de keuze al gemaakt, gaarne info ...., waarom je tot een bepaalde keuze bent gekomen .... ?!???
> Evo-K is ook interessant, alleen heb ik geen idee van de aanpasbaar heid voor lange mensen ?
Je vraagt, waarom een Mango verkiezen boven een Quest of Strada?
Om te beginnen Mango versus Strada. Die lijken eigenlijk erg veel op elkaar - open wielkasten en breder spoor vergeleken met de Quest. Makkelijker onderhoud, stabieler/sneller in de bocht, kortere draaicirkel. De Strada heeft qua snelheid kleine voordelen t.o.v. de Mango - 26 inch achterwiel, betere kettingloop en waarschijnlijk iets aerodynamischer vorm. De Mango heeft als voordelen een groter laadvermogen en door het tussen tandwiel meer mogelijkheden qua verzetten. Dat laatste is echter alleen van belang bij extreme hellingen.
Dan Quest versus Mango/Strada. Dat is moeilijker. De Quest is sneller, maar vooral als je een snellere rijder bent. Mijn mening is dat als je kruissnelheid niet echt boven de 35 km/u komt, je beter geen Quest kunt nemen (afgezien van smaak-argumenten). Als je kruissnelheid tussen de 35-40 ligt is het twijfelen, daarboven ben je beter af met een Quest. De voordelen van de Quest merk je dus vooral bij hogere snelheden en bij wind tegen. De nadelen van de Quest zijn zoals bekend de wendbaarheid en minder vergevend bochten gedrag, maar dat moet je niet groter maken dan het is. Voor zover ik weet hebben Quest rijders weinig problemen om bochten door te komen en risico bepaal je vooral zelf.
Over de Evo-K weet ik helemaal niets uit eigen ervaring.
Maarten - Mangorijder, Stradarijder en veel samen gereden met Questen.
Hoi allemaal,
Zelf ben ik Quest rijder. En ervaar het rijden door Amsterdam niet als lastig of dat ik gehandicapt ben.
Wel moet je rekening houden dat er vele andere soorten fietsers zijn.
ik heb ook enige Mango ervaring, het is zonder meer een prettige fiets, voortkomend uit compromissen korter ivm de parkeerproblematiek kleinere draaicirkel minder rap.
Maar de keren nadat mijn Quest mocht of moest overnachten bij Velomobiel en ik de geleende Mango weer terugbracht was ik blij dat ik weer in mijn Quest kon stapen.
De kleinere draaicirkel van de Mango vs Quest is voor mij niet doorslag gevend.
Aantrekkelijk van de Strada en Mango is de bereikbaarheid van de voorwielen, maar de keren dat ik banden wissel e.d.. zijn de laatste jaren op een hand te tellen.
Als je lek rijdt of onderhoud pleegt moet je ook preventief kijken naar de status van de band.
groeten Frans
> Op 7-7-2012 20:37, Ligfietsger schreef:
>> Hoewel een Quest me aanspreekt, vind ik wendbaarheid in de stad niet >> onbelangrijk.
>> Een tweedehands Quest ..... Plenty keus ..... Strada en Mango veel >> minder aanbod ....
>> Waarom zou je een Mango verkiezen boven een Quest of Strada ?
>> Misschien de keuze al gemaakt, gaarne info ...., waarom je tot een >> bepaalde keuze bent gekomen .... ?!???
>> Evo-K is ook interessant, alleen heb ik geen idee van de aanpasbaar >> heid voor lange mensen ?
> Je vraagt, waarom een Mango verkiezen boven een Quest of Strada?
> Om te beginnen Mango versus Strada. Die lijken eigenlijk erg veel op > elkaar - open wielkasten en breder spoor vergeleken met de Quest. > Makkelijker onderhoud, stabieler/sneller in de bocht, kortere > draaicirkel. De Strada heeft qua snelheid kleine voordelen t.o.v. de > Mango - 26 inch achterwiel, betere kettingloop en waarschijnlijk iets > aerodynamischer vorm. De Mango heeft als voordelen een groter > laadvermogen en door het tussen tandwiel meer mogelijkheden qua > verzetten. Dat laatste is echter alleen van belang bij extreme hellingen.
> Dan Quest versus Mango/Strada. Dat is moeilijker. De Quest is sneller, > maar vooral als je een snellere rijder bent. Mijn mening is dat als je > kruissnelheid niet echt boven de 35 km/u komt, je beter geen Quest > kunt nemen (afgezien van smaak-argumenten). Als je kruissnelheid > tussen de 35-40 ligt is het twijfelen, daarboven ben je beter af met > een Quest. De voordelen van de Quest merk je dus vooral bij hogere > snelheden en bij wind tegen. De nadelen van de Quest zijn zoals bekend > de wendbaarheid en minder vergevend bochten gedrag, maar dat moet je > niet groter maken dan het is. Voor zover ik weet hebben Quest rijders > weinig problemen om bochten door te komen en risico bepaal je vooral > zelf.
> Over de Evo-K weet ik helemaal niets uit eigen ervaring.
> Maarten - Mangorijder, Stradarijder en veel samen gereden met Questen.
> Quest versus Mango/Strada. Dat is moeilijker. De Quest is sneller, > maar vooral als je een snellere rijder bent. Mijn mening is dat als je > kruissnelheid niet echt boven de 35 km/u komt, je beter geen Quest > kunt nemen (afgezien van smaak-argumenten). Als je kruissnelheid > tussen de 35-40 ligt is het twijfelen, daarboven ben je beter af met > een Quest.
Mijn snelheidsmeter in de Quest zit zo ongeveer vastgeroest op 40. Het lijkt mij dat veel mensen dat kunnen halen. Ondanks een kantoorbaan, astma en zo'n beetje middelbare leeftijd gaat het mij redelijk makkelijk af.
De wendbaarheid van de Quest lijkt in het begin niet zo groot maar na een korte leerperiode kun je goed overzien hoe je de bochten moet nemen en dan kom je bijna overal doorheen. Het is wel zo dat ik mijn ww-route moest verleggen toen ik lang geleden van Alleweder op Quest overstapte. Een u-bocht was niet meer te nemen. Door de verandering verdween een haakse bocht uit mijn route en erg rouwig was ik er niet om.
Mijn Quest gaat nog jaren mee dus ik sta niet voor een keus maar was dat wel zo dan zou ik het moeilijk hebben. Anders dan Rode P. vind ik de betere bereikbaarheid van de voorwielen een groot voordeel van de Strada en Mango. Of de grotere spoorbreedte uitmaakt zou ik pas na proefrijden kunnen zeggen.
-- Groet van Theo - redelijk vlot maar het wordt elk jaar lastiger mijn leeftijd op de teller te krijgen - Mol.
Hallo ligfietsers,
Ik ga richting de 40.000 km met de Carbon Strada. Ik reed daarvoor
Quest. Mijn reden voor de Strada was (en is) dat ik buitenland verkies
om lang en ver weg te toeren. De achterkant vind ik persoonlijk minder
mooi dan de Quest, maar bedenk dat de Strada zeer goed zichtbaar is
van achteren. De wendbaarheid en het gemak van bandenwissel,
remonderhoud is zoveel makkelijker dan een Quest!.
Het grote nadeel van de Strada vind ik de nerveuse wegligging bij
afdalingen én zijwind, je moet echt vertrouwd zijn met deze kuren. Let
wel de Strada stuurt direct, veel directer dan een Quest. Dus niet
schrikken als je met 60 afdaalt en er haalt een vrachtwagen je in. De
Strada gaat zo zwalken (je denkt echt Oei levensgevaarlijk!), maar met
sturen kun je alles redelijk corrigeren. De Quest gaat rechtdoor en is
veel stabieler dat moet gezegd worden.
Ik ga binnenkort testen hoe de Strada tijdens de afdaling gedraagt
indien ik 'm voorzie van een stormprofiel .
Ik heb ook met windkracht 7 gereden en dat was behoorlijk spannend,
maar het gevaar zit 'm in zijwaartse rukwinden. Ik probeer dan op de
rijbaan te rijden en als dat niet kan pas ik m'n snelheid aan op het
fietspad. Je hebt wat ruimte nodig om te zwalken.
In september maak ik me weer op voor een reis Oostwaarts en kom vast
spannende dingen tegen en daar doe ik natuurlijk verslag van!
Gegroet
WimR
Op 7 juli 2012 21:50 heeft Niels van der Wal <destr...@gmail.com> het
volgende geschreven:
> Ik heb een Quest, woon in een grote stad en blijf voor de Quest kiezen.
> De reden: voor de stad is een Velomobiel toch niet handig. Kwetsbaar en
> groot tussen andere fietsers. Bochten waar ik met de Quest moeite mee heb,
> daar heb ik vaak ook met de ligfiets moeite mee. De snelheid op lange
> stukken door het land compenseert dat ruimschoots. Eigenlijk is alles waar
> ik met de ligfiets kan rijden, ook met de Quest berijdbaar (behalve
> fietsgootjes). Het is wel zo, dat ik met de velomobiel de voorkeur heb om
> niet door het centrum van een stad te rijden; om het centrum heen is
> sneller. Met een ligfiets is door het centrum makkelijker, waarschijnlijk
> ook omdat optrekken minder energie kost; een ligfiets is lichter.
> Alleen als je veel in of door het centrum van steden wilt, zou ik een Mango
> of Strada adviseren. De grotere wendbaarheid is dan makkelijker. De hogere
> snelheid op lange rechte stukken vind ik echter doorslaggevend, veel andere
> voordelen van een velomobiel zijn gelijk. Sinds het 26” achterwiel is de
> bagage-ruimte in een Quest wat beperkt. Als dit wel belangrijk is, dan kan
> hier nog een verschil met andere modellen in zitten. Of dit zo is, weet ik
> niet.
> Voor de stad gebruik ik een MTB. De dikke banden zijn handig bij:
> putdeksels, gaten, stoepen, stoepranden, glad wegdek, bladeren en al het
> andere waar je in de stad vrolijk van kan worden. (En ik ben inmiddels goed
> voorzien: in de trein heb ik soms een vouwfiets bij me.)
Een paar maal zie ik tussen as voorbij komen, is dat actueel bij een Mango(+) of iets uit het verleden. Brengt dat voor en/of nadelen.
Ondergaat de Mango productverbeteringen of wordt hij na de overgang maar Sinner nog net zo geproduceerd als enkele jaren geleden en is de Strada in de tussentijd door ontwikkeld ?
Veel mensen vinden de Quest het mooist, maar op de een of andere manier vind ik de Stada en Mango ook juist wel weer wat hebben.
Op mijn ww-rit zitten best wat rotondes die zelfs met de Hurri soms lastig zijn..... Dus nog lastiger met de Quest om maar niet te spreken over een paar korte haakse bochten.
Op de Hurri ligt mijn gemiddelde kruissnelheid zo rond de 25-27 tot 30-32 als ik me echt inspan.... Hoe snel ben je dan in een velomobiel ?
Nu verlies ik in de stad veel gemiddelde snelheid met stoppen/starten uit en in klikken en op mijn ww-rit van ruim 22 km zit ca. 8 km stedelijk gebied.
Ik denk met een velomobiel tijdwinst te boeken door ingeklikt te kunnen blijven en door snelheid in de ca. 13 km polder.
De grootste plus is natuurlijk, geen last meer van rotweer, al kan ik me voorstellen in de zomer ook vaak de open ligger te pakken, al hoor ik dat men dat in de praktijk meestal wel laat ...
> Een paar maal zie ik tussen as voorbij komen, is dat actueel bij een Mango(+) of iets uit het verleden. Brengt dat voor en/of nadelen.
De 3 x 20" Quest had een tussenas en de Mango heeft dat nog steeds.
Voordeel is dat daarmee gewone maten tandwielen kunnen worden gebruikt in combinatie met het kleine achterwiel. In de Mango wordt soms een Rohloff als tussenas gebruikt. Met het kleine achterwiel is er meer bagageruimte in de Quest.
Nadeel is dat de overbrenging ingewikkelder is en minder direct. Misschien kost het een beetje rendement, maar alles zit binnen en blijft schoon dus veel zal dat niet zijn.
> [...]
> Op de Hurri ligt mijn gemiddelde kruissnelheid zo rond de 25-27 tot 30-32 als ik me echt inspan.... Hoe snel ben je dan in een velomobiel ?
Met de Fujin rijd ik buiten de stad 34/u en met de Quest rond de 40. In de stad iets van 30 en 35 als ik de ruimte heb.
> Nu verlies ik in de stad veel gemiddelde snelheid met stoppen/starten uit en in klikken en op mijn ww-rit van ruim 22 km zit ca. 8 km stedelijk gebied.
> Ik denk met een velomobiel tijdwinst te boeken door ingeklikt te kunnen blijven en door snelheid in de ca. 13 km polder.
Dat laatste zal wel kloppen maar het is een flinke investering. Iedereen heeft zijn eigen motief, ik ben lang geleden op drie wielen gegaan omdat er 's winters een stukje in mijn route zat waar ik op twee wielen vaak onderuit ging.
In de stad ben je op een tweewieler in het voordeel doordat je vlot op gang bent. Een velomobiel is zwaarder en als je vaak moet optrekken voel je dat.
Overal tussendoor glippen is met een ligfiets niet verstandig maar een tweewieler past in een klein hoekje (!) dus je kunt soms wat sneller opschieten. Met de velomobiel blijf ik vaak in een slakkegangetje tussen de andere fietsers rijden als het druk is. Er is weinig ruimte in de drukte en ik houd graag een beetje afstand.
> De grootste plus is natuurlijk, geen last meer van rotweer, al kan ik me voorstellen in de zomer ook vaak de open ligger te pakken, al hoor ik dat men dat in de praktijk meestal wel laat ...
Meestal wel, maar zo'n blote fiets rijdt ook erg lekker.
Een voordeel van een velomobiel is dat ik mijn tas met kantoorkleren er makkelijk in kwijt kan. Dat vind ik prettiger dan de losse tassen aan de Fujin. Boodschappen doen onderweg is ook makkelijker.
--
groet van Theo - kiezen, kiezen - Mol.
*Nu verlies ik in de stad veel gemiddelde snelheid met stoppen/starten uit en in klikken en op mijn ww-rit van ruim 22 km zit ca. 8 km stedelijk gebied.*
*Ik denk met een velomobiel tijdwinst te boeken door ingeklikt te kunnen blijven en door snelheid in de ca. 13 km polder*
Op lange rechte stukken kan je met een velomobiel inderdaad sneller en boek je tijdwinst. In de stad ga je echter trager dan een ligfiets door herhaaldelijk optrekken, je gaat langzamer door bochten, je hebt meet last van kruisingen, je kan minder makkelijk inhalen, etc. Aangezien je 1/3 van de tijd door stedelijk gebied fietst, verwacht ik dat de tijdwinst uiteindelijk in het voordeel van de open fiets uitkomt. Met een velomobiel is een omweg misschien korter in tijd ?
Wat betreft de keuze: vandaag is het buiten nat, dus stap ik in de Quest. Wel een beetje helaas, want het is warm en een open fiets fietst lekker, zeker ook door het gevoel van wind om je lijf. Het voordeel van een velomobiel is wel, dat je bij slecht weer door kunt fietsen en zeker bij sneeuw. (omdat het een driewieler is, ga je niet onderuit; zet er voor de winter wel profielbanden onder). En als ik toch de winter noem: er ligt soms ijs op de plassen. Met een velomobiel is het leuk om de schaatsroute al fietsend te doen :-)
Gisteren was het mooi weer en heb ik (met zonnebril op) de M5 genomen. Het gevoel van vrijheid is ook wat waard. De keuze van fiets is dus vaak afhankelijk van het weer. Hiervoor kijk is voor vertrek altijd even op de buienradar. En als ik na een lange dag weer naar huis fiets, laat ik me op een open ligger natregenen. Thuis heb ik toch droge kleren. Alleen een spijkerbroek is bij regen minder handig. Deze broek wordt deze zwaar, plakt aan je benen, schuurt over de huid en belemmerd daardoor de trapbeweging.
Ik begrijp al je vragen, maar je moet het echt zelf gaan ervaren. Dus lekker gaan proefrijden.
Toen ik met ligfietsen wilde gaan beginnen, had ik al een beeld van de fiets die ik wilde gaan kopen. Niet te laag, met een onderstuur en met een korte wielbasis. Het werd uiteindelijk (na heel veel proefrijden) een Baron. Laag, met een bovenstuur en een grote wielbasis.
Door op veel verschillende fietsen te rijden heb ik ontdekt wat ik het prettigste vind fietsen.
Na de Baron heb ik nog 15 andere ligfietsen gehad (o.a. een Mango) om uiteindelijk terecht te komen bij de voor mij ultieme combinatie van ligfietsen: een erg lange en zeer relaxte Rans voor het ww-verkeer, een Rowingbike/Roeifiets voor de lange afstanden en de Handbike voor mijn Fysiotherapie-oefeningen.
> Op dit moment maken meerdere Quest/Strada/Mango(+) rijders de overstap > naar een Quest XS. Wat dat betreft is dit misschien wel het goede moment om > een tweedehandse te zoeken.
> Wim -die nooit meer een Mango zou kopen, maar nu voor een Carbon Quest XS > of een Evo-K zou gaan.
> ff wachten met massaal nw fietsen aan schaffen, zodat wij kunnen sparen om
Ik rij zelf in een Mango. Doorslaggevend t.o.v. een quest was destijds dat een mango netjes naast het fietsenhok zou passen en een quest een flink stuk uit zou steken (over een parkeerplaats). Ook de wendbaarheid van de mango sprak me aan en bevalt me nog steeds goed, al moet ik ook nog een enkele keer steken. De quest is meer een snelheidsmonster dus als snelheid je grootste punt is moet je voor een quest (of WAW) gaan. Wil je enkel een forenzenfiets dan is een mango (of iets sneller) een strada of versatile ook een goede keus. WIl je puur een racekanon dan koop je een quest of WAW .
Een Evo-K of Milan (nog niet genoemd...) zijn snelheidsmonsters zonder
verkeersdrempels. Dan zitten ze vast. Minder handig in ons
verkeersdrempel vriendelijk landje. Als kan Pjotr mij misschien daarin
tegenspreken....
> Een Evo-K of Milan (nog niet genoemd...) zijn snelheidsmonsters zonder > verkeersdrempels. Dan zitten ze vast. Minder handig in ons > verkeersdrempel vriendelijk landje. Als kan Pjotr mij misschien daarin > tegenspreken....
> Een enkele drempel in een winkelgebied of oud stadsdeel is vervelend en > moet schuin overgestoken worden. De laatste keer was in Hoorn, december > 2011. Die ene drempel in Assen die te steil is omzeil ik langzaam via de > stoep. > Om een vergelijking te maken: De bodemvrijheid lijkt mij, in mijn routes, > een veel minder grote beperking dan de draaicirkel van een Q op 35+mm > banden. Wat wel echt afremd zijn slechte klinker wegen. Smalle banden en > harde voorvering werken dan niet goed. Maar dat is nooit meer dan een paar > 100 meter. Daarna is er weer asfalt of beton. Allergrootste pluspunten van > de K zijn de uitstekende wegligging, de stabilteit bij zijwind, (ik weeg > weinig) en de zeer stijve aandrijflijn.
Grootste, mij bekende K rijder is 196cm en 90kg. Een K is praktisch genoeg, maar meer een Porche dan een familieauto, zoals veel andere velomobielen, qua karakter.
Op zaterdag 7 juli 2012 20:37:02 UTC+2 schreef Ligfietsger het volgende:
> Hoewel een Quest me aanspreekt, vind ik wendbaarheid in de stad niet > onbelangrijk.
> Een tweedehands Quest ..... Plenty keus ..... Strada en Mango veel minder > aanbod ....
> Waarom zou je een Mango verkiezen boven een Quest of Strada
> Ik heb vorig jaar voor een nieuwe Mango+ gekozen omdat mijn
stallingsruimte beperkt is , de Mango+ is nl flink korter dan bijv. de Strada of Quest en zelfs nog korter dan de QuestXs.De Mango+ bevalt mij verder prima en heeft inderdaad nog steeds een tussenas maar heeft in de jaren wel wat verbeteringen ondergaan , qua snelheid op de rechte stukken moet hij zeker onderdoen voor de Quest of strada , dat heb ik wel gemerkt in ritjes samen met een quest. Qua comfort heb ik het prima naar m,n zin , en het gezoem van de tussenas ergert me niet en ik vind de Mango+ mooier dan de strada maar dat is persoonlijke voorkeur.