Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

DRBD8 és Heartbeat

1 view
Skip to first unread message

Pápai Balázs

unread,
Nov 26, 2009, 4:17:05 AM11/26/09
to

Sziasztok!

Eddig is használtam drbd0.7-et heartbeat-al, primary/secondary felállásban.
A drbd8 lehetőséget ad a primary/primary beállításra. Aziránt szeretnék
érdeklődni, hogy kinek milyen tapasztalata van az utóbbiban HA
környezetben. Indokolt-e áttérni a primary/primary felállásra, vagy
maradjak meg az eredeti heartbeat által kapcsolgatott primary/secondary
megoldás mellett?
Köszi!

Balage


_________________________________________________
linux lista - li...@mlf.linux.rulez.org
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux

Hegedüs Ervin

unread,
Nov 26, 2009, 5:22:35 AM11/26/09
to

hello,

> Eddig is használtam drbd0.7-et heartbeat-al, primary/secondary felállásban.
> A drbd8 lehetőséget ad a primary/primary beállításra. Aziránt szeretnék
> érdeklődni, hogy kinek milyen tapasztalata van az utóbbiban HA
> környezetben. Indokolt-e áttérni a primary/primary felállásra, vagy
> maradjak meg az eredeti heartbeat által kapcsolgatott primary/secondary
> megoldás mellett?

imho gombhoz a kabátot: szükséged van a dual primary-re?
Ha igen, akkor FS-t is kell választanod hozzá, cluster FS nélkül
nem fogod tudni kihasználni, arra meg van más is (nemrég
világosítottak fel a glusterfs előnyeiről).

Ha a mostani felállás működik és nincs semmilyen hiányzó funkció,
akkor szerintem hagyd inkább.

Egyébként mire kell?


a.

Pápai Balázs

unread,
Nov 26, 2009, 5:38:23 AM11/26/09
to

Hegedüs Ervin írta:

> hello,
>
>> Eddig is használtam drbd0.7-et heartbeat-al, primary/secondary felállásban.
>> A drbd8 lehetőséget ad a primary/primary beállításra. Aziránt szeretnék
>> érdeklődni, hogy kinek milyen tapasztalata van az utóbbiban HA
>> környezetben. Indokolt-e áttérni a primary/primary felállásra, vagy
>> maradjak meg az eredeti heartbeat által kapcsolgatott primary/secondary
>> megoldás mellett?
>
> imho gombhoz a kabátot: szükséged van a dual primary-re?

Ezt szeretném megtudni. :-)

> Ha igen, akkor FS-t is kell választanod hozzá, cluster FS nélkül
> nem fogod tudni kihasználni, arra meg van más is (nemrég
> világosítottak fel a glusterfs előnyeiről).
>
> Ha a mostani felállás működik és nincs semmilyen hiányzó funkció,
> akkor szerintem hagyd inkább.
>
> Egyébként mire kell?
>

Általános HA szerverkonfigurációra használnám. Levelezőszervernek,
postgresql szervernek, stb.
Azt szerettem volna megtudni, hogy érdemes-e kapcsolgatni továbbra is a
drbd device-t a heartbeat-el, vagy használjam inkább a primary/primary
beállítást és a heartbeat csak a szolgáltatásokat indítsa-e el?
Jelentene ez az utóbbi valami előnyt?

Hegedüs Ervin

unread,
Nov 26, 2009, 5:52:59 AM11/26/09
to

hello,

> > Ha igen, akkor FS-t is kell választanod hozzá, cluster FS nélkül
> > nem fogod tudni kihasználni, arra meg van más is (nemrég
> > világosítottak fel a glusterfs előnyeiről).
> >
> > Ha a mostani felállás működik és nincs semmilyen hiányzó funkció,
> > akkor szerintem hagyd inkább.
> >
> > Egyébként mire kell?
> >
> Általános HA szerverkonfigurációra használnám. Levelezőszervernek,
> postgresql szervernek, stb.
> Azt szerettem volna megtudni, hogy érdemes-e kapcsolgatni továbbra is a
> drbd device-t a heartbeat-el, vagy használjam inkább a primary/primary
> beállítást és a heartbeat csak a szolgáltatásokat indítsa-e el?
> Jelentene ez az utóbbi valami előnyt?

mégegyszer: ha nincs semmilyen funkcionális hiánya a mostani
konfignak, akkor szerintem nem.

Ill az nagyon fontos, h ha mégis megpróbálod, akkor FS csere (mar
ha nem vmi cluster fs-t hasznalsz most is :))

a.

0 new messages