Eddig is használtam drbd0.7-et heartbeat-al, primary/secondary felállásban.
A drbd8 lehetőséget ad a primary/primary beállításra. Aziránt szeretnék
érdeklődni, hogy kinek milyen tapasztalata van az utóbbiban HA
környezetben. Indokolt-e áttérni a primary/primary felállásra, vagy
maradjak meg az eredeti heartbeat által kapcsolgatott primary/secondary
megoldás mellett?
Köszi!
Balage
_________________________________________________
linux lista - li...@mlf.linux.rulez.org
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux
> Eddig is használtam drbd0.7-et heartbeat-al, primary/secondary felállásban.
> A drbd8 lehetőséget ad a primary/primary beállításra. Aziránt szeretnék
> érdeklődni, hogy kinek milyen tapasztalata van az utóbbiban HA
> környezetben. Indokolt-e áttérni a primary/primary felállásra, vagy
> maradjak meg az eredeti heartbeat által kapcsolgatott primary/secondary
> megoldás mellett?
imho gombhoz a kabátot: szükséged van a dual primary-re?
Ha igen, akkor FS-t is kell választanod hozzá, cluster FS nélkül
nem fogod tudni kihasználni, arra meg van más is (nemrég
világosítottak fel a glusterfs előnyeiről).
Ha a mostani felállás működik és nincs semmilyen hiányzó funkció,
akkor szerintem hagyd inkább.
Egyébként mire kell?
a.
Ezt szeretném megtudni. :-)
> Ha igen, akkor FS-t is kell választanod hozzá, cluster FS nélkül
> nem fogod tudni kihasználni, arra meg van más is (nemrég
> világosítottak fel a glusterfs előnyeiről).
>
> Ha a mostani felállás működik és nincs semmilyen hiányzó funkció,
> akkor szerintem hagyd inkább.
>
> Egyébként mire kell?
>
Általános HA szerverkonfigurációra használnám. Levelezőszervernek,
postgresql szervernek, stb.
Azt szerettem volna megtudni, hogy érdemes-e kapcsolgatni továbbra is a
drbd device-t a heartbeat-el, vagy használjam inkább a primary/primary
beállítást és a heartbeat csak a szolgáltatásokat indítsa-e el?
Jelentene ez az utóbbi valami előnyt?
> > Ha igen, akkor FS-t is kell választanod hozzá, cluster FS nélkül
> > nem fogod tudni kihasználni, arra meg van más is (nemrég
> > világosítottak fel a glusterfs előnyeiről).
> >
> > Ha a mostani felállás működik és nincs semmilyen hiányzó funkció,
> > akkor szerintem hagyd inkább.
> >
> > Egyébként mire kell?
> >
> Általános HA szerverkonfigurációra használnám. Levelezőszervernek,
> postgresql szervernek, stb.
> Azt szerettem volna megtudni, hogy érdemes-e kapcsolgatni továbbra is a
> drbd device-t a heartbeat-el, vagy használjam inkább a primary/primary
> beállítást és a heartbeat csak a szolgáltatásokat indítsa-e el?
> Jelentene ez az utóbbi valami előnyt?
mégegyszer: ha nincs semmilyen funkcionális hiánya a mostani
konfignak, akkor szerintem nem.
Ill az nagyon fontos, h ha mégis megpróbálod, akkor FS csere (mar
ha nem vmi cluster fs-t hasznalsz most is :))
a.