Melyik a legkarcsúbb linux?
Arról van szó, hogy van egy P1MMX 200MHz laptop, (CD, disk=40Mb
RAM=196Mb) amit mérésiadat-gyűjtésre szeretnék használni. CD-boot van.
USB boot nincs.
A mostani distribek szóba se jöhetnek, de nincs is
szükség ekkora apparátusra. Kéne egy valami minimum grafikus felület,
hálózat, meg legyen tetszés szerint alakítható.
Én mindössze 1 db binárist fogok rátenni.
Nem akarok valami régi distribet elővenni, mert akkor meg a program
fordítása lesz a kelleténél macerásabb a különböző glibc-k miatt.
Köszi:
Zs.
_________________________________________________
linux lista - li...@mlf.linux.rulez.org
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux
En regebben ilyesmi gepekre debiant raktam. Ill. nem is
erre raktam, hanem mar a valogatott, telepitett cuccot
masoltam. Grafikus feluletnek xfce-t hasznaltam. USB van
rajta? Mert akkor lehet vinyorol bootolni, de root-nak a
pendrive-ot csatolni.
--
Udv: Skip
NAUI Course Director #36774 ---- http://www.manatus.hu
Búvártanfolyamok kezdőtől az oktatói szintekig
> > Melyik a legkarcsúbb linux?
> En regebben ilyesmi gepekre debiant raktam. Ill. nem is
Én debiant használok most is mindenféle célra. Csak nem tudom, le
lehet-e ilyen mértékben csupaszítani a jelenlegit. Teljes telepítésben
esélytelen még bootolni is. (próbáltam, sose ér véget a boot olyan
hosszú.) Tehát a gyári kernel eleve nem jó, kisebb kell. A disket
elírtam, 40Gb, és nem Mb. Erre ráférnek a dolgok, a memória tűrhető,
csak a CPU a meglehetősen szűk keresztmetszet.
Kösz:
Zs.
--
k-atti-
Debian csodajol mukodik vanilia izu kernellel, en megkostolnam. Abbol
aztan azt gyomlalsz ki amit nem szegyellsz.
Van Damn Small Linux, Vector linux, stb, de egyiket sem probáltam.
Ha jelenleg is debiant használsz, akkor szerintem maradhatsz is ennél,
apt-vel elég jól kigyomlálható a felesleg és továbbra is megmarad a
rugalmasság.
De itt elég nagy a diszk, szerintem erre nincs szükség, legfeljebb csak
egy-két tényleg szükségtelen dolgot kell leszedni, amivel boot időt
nyerhetsz. Desktopnak Xfce-t kéne megnézni, eléggé egyszerű, de teljesen
jól használható.
A desktopot ne a telepítővel rakd fel szerintem, hanem kézzel, ami kell.
KDE-t, Gnome-ot is így rakom fel, kicsit macerásabb, de nem lesz benne
annyi felesleges cucc.
--
k-atti-
Ha végigolvasod a thread-et, akkor kiderül, hogy 40Gb.
Szerintem azok főképp a diszk miatt, embedded rendszerben ritkán van 40G
hely, de oda desktop se kell.
Ha meg kell desktop meg fontos hogy frissíthető legyen, vagyis nem
akarja azt érezni az ember hogy trabantban ül, akkor jobb egy teljes
disztrót feltenni.
Nemrég még ment egy hasonló kaliberű gépem, a proci kicsit nagyobb volt,
de a lényeg hogy lehetett használni. Na nem Java futtatásra meg Flash
lejátszásra. :-)
> On Sat, 28 Nov 2009 19:32:00 +0100
> Skip <sk...@root.hu> wrote:
>
>>> Melyik a legkarcsúbb linux?
>>
>> En regebben ilyesmi gepekre debiant raktam. Ill. nem is
>
> Én debiant használok most is mindenféle célra. Csak nem tudom, le
> lehet-e ilyen mértékben csupaszítani a jelenlegit. Teljes telepítésben
> esélytelen még bootolni is. (próbáltam, sose ér véget a boot olyan
> hosszú.) Tehát a gyári kernel eleve nem jó, kisebb kell. A disket
> elírtam, 40Gb, és nem Mb. Erre ráférnek a dolgok, a memória tűrhető,
> csak a CPU a meglehetősen szűk keresztmetszet.
Nem, ennek simán mennie kellene a standard telepítővel. Próbáld expert
módban indítani, hátha akkor nem ragaszt quiet-et a kernel parancssor
végére, és talán meglátod, hol akad el.
--
Feri.
> Melyik a legkarcsúbb linux?
Tehát akkor a végösszeg:
Ha már úgyis "ismerem" a debiant, akkor próbáljam meg azt kellő
szelektálással kézzel feltenni, meg hozzá egy kritikus szemmel
összeállított kernelt faragni, hogy ne tartson örökké a boot.
Egy kolléga írta, hogy elakad a boot. Rosszul mondtam, nem akad el,
csak _rengeteg_ ideig tart. Ezen -gondolom- a
karcsúsítás sokat segíthet.
Még az a kérdésem, hogy a debian grafikus telepítője is valami
felületet használ. Az micsoda? Nem lehet erre a célra bevetni?
> Még az a kérdésem, hogy a debian grafikus telepítője is valami
> felületet használ. Az micsoda? Nem lehet erre a célra bevetni?
GTK DireftFB backenddel. Vagyis nincs X, window manager meg hasonlok. Ha
az alkalmazasod GTK-t hasznal, akkor megprobalkozhatsz vele.
Gabor
--
---------------------------------------------------------
MTA SZTAKI Computer and Automation Research Institute
Hungarian Academy of Sciences
---------------------------------------------------------
Nincs elfekvőben a fiók mélyén valami jó régi Debian telepítő még abból az
időből, amikor ilyen gépek voltak használatban?! ;-))) Mert a legegyszerűbb
lenne egy "korhű" rendszert telepíteni...
Bo, Hamm, Slink, Potato telepítőm szerintem van, ha kell ;-)
Vagy nem futna a progi annyira régi dolgokkal?
Mert h
--
Vastagh Norbert
Mennyi az a rengeteg, meg főképp melyik rész tart sokáig?
(kernel, init scriptek, stb...)
> Nincs elfekvőben a fiók mélyén valami jó régi Debian telepítő még
> abból az időből, amikor ilyen gépek voltak használatban?! ;-))) Mert
Nincs, de szerintem hozzáférhető a neten. Szándékosan nem szeretnék régi
rendszert, mert az eltérő glibc-k miatt a kelleténél macerásabb a
program fordítása.
Zs.
Es lehet security update sincs hozzajuk mar (ha ez szamit). Mondjuk en olyat
csinaltam, hogy debootstrap-pal telepitettem egy up-to-date rendszert egy
konyvtarba, aztan chroot oda, kozmetikazas, check, stb, aztan a vegeredmenyt meg
lehet atmasolni, utana mar csak boot-olhatova kell ott tenni.
In article <4B118D1F...@progzmaster.hu>,
Moczik Gabor <pm_le...@progzmaster.hu> writes:
> nyerhetsz. Desktopnak Xfce-t k=E9ne megn=E9zni, el=E9gg=E9 egyszer=FB, de t=
> eljesen =
Az IceWM ennél is igénytelenebb, ami az erõforrásokat illeti.
g