Végül feltettem "karcsú" linuxomat némi küzdelem árán. Most az a
kérdésem, hogy milyen csomaggal lehet elérni, hogy a boot során max
fordulatra kapcsolt ventillátor tényleg csak akkor pörögjön ennyire, ha
szükséges. (kissé fárasztó így egy légtérben lenni a szerkezettel :-(( )
Amikor a kernel kiírja, hogy ACPI thermal... akkor felpörög, és semmi
módon nem tudom normális működésre bírni.
Deb lenny.
Köszi:
Zs.
_________________________________________________
linux lista - li...@mlf.linux.rulez.org
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux
> Most az a kérdésem, hogy milyen csomaggal lehet elérni, hogy a boot
> során max fordulatra kapcsolt ventillátor tényleg csak akkor pörögjön
> ennyire, ha szükséges. [...] Amikor a kernel kiírja, hogy ACPI
> thermal... akkor felpörög, és semmi módon nem tudom normális működésre
> bírni.
Hogyan próbáltad? Pár ötlet:
http://alioth.debian.org/~fjp/log/posts/Preventing_overheating_of_my_hp2510p.html
és az onnan linkelt kernel bug.
--
Feri.
>
> Hogyan próbáltad? Pár ötlet:
Fáradtan. Az lm-sensors volt szerintem a megoldás, de nem volt elég a
reboot, hanem ki is kellett volna kapcsolni, és úgy újra.
Bizonyítani nem tudom, de ma amikor bekapcsoltam minden jó volt. :-))
Kösz:
Zs.