Hello!
Eddig kivaloan uzemelo netbook egyszer csak nem tudta kezelni az
usb-n radugott 2T-s diszket. 3 usb port van a gepen, egyiken sem
mukodik rendesen. A hibauzenet jellemzoen ez (de elofordul olyan
is, amelynel 71 van a 110 helyen):
usb 1-2: device descriptor read/64, error -110
Probaltam masik gepen ugyanazzal a kabellel, semmi gond.
Probaltam masik kabellel a netbookon, ugyanez a hiba. A neten
keresgelve az usb port hibaja is felmerult, ezert probabol egy
usb hubot dugtam a netbookba, es arra dugtam a diszket. Azota
(nagyjabol 2 oraja) hiba nelkul megy, azonban stabilan 2 folott
(3 kozeleben) van a load. Probaltam valtogatni a schedulerek
kozott (noop, deadline es cfq all rendelkezesre), de nem
mondhatnam, hogy jelentos valtozast tudott volna elerni barmelyik
is. Eddig Squeeze volt a netbookon, jellemzoen 0 loaddal. Most
Wheezy van rajta. Lehetseges, hogy a 2.6-os es a 3.2-es sorozatu
kernel kozott van ekkora kulonbseg? Mondjuk, ha megdoglott az
usb, akkor meg rebootolni sem volt kepes a 3.2-es kernellel...
A kerdesem az egyreszt, hogy mi baja lehet a netbook usb
portjainak? Masreszt pedig az, hogy mit lehet csinalni, hogy ne
legyen ekkora load?
--
Udvozlettel
Zsiga
--
linux-flame lista -
linux...@mlf.linux.rulez.org
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux-flame