Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

usb problema

18 views
Skip to first unread message

Kosa Attila

unread,
Nov 10, 2012, 4:35:27 PM11/10/12
to

Hello!
Eddig kivaloan uzemelo netbook egyszer csak nem tudta kezelni az
usb-n radugott 2T-s diszket. 3 usb port van a gepen, egyiken sem
mukodik rendesen. A hibauzenet jellemzoen ez (de elofordul olyan
is, amelynel 71 van a 110 helyen):

usb 1-2: device descriptor read/64, error -110

Probaltam masik gepen ugyanazzal a kabellel, semmi gond.
Probaltam masik kabellel a netbookon, ugyanez a hiba. A neten
keresgelve az usb port hibaja is felmerult, ezert probabol egy
usb hubot dugtam a netbookba, es arra dugtam a diszket. Azota
(nagyjabol 2 oraja) hiba nelkul megy, azonban stabilan 2 folott
(3 kozeleben) van a load. Probaltam valtogatni a schedulerek
kozott (noop, deadline es cfq all rendelkezesre), de nem
mondhatnam, hogy jelentos valtozast tudott volna elerni barmelyik
is. Eddig Squeeze volt a netbookon, jellemzoen 0 loaddal. Most
Wheezy van rajta. Lehetseges, hogy a 2.6-os es a 3.2-es sorozatu
kernel kozott van ekkora kulonbseg? Mondjuk, ha megdoglott az
usb, akkor meg rebootolni sem volt kepes a 3.2-es kernellel...

A kerdesem az egyreszt, hogy mi baja lehet a netbook usb
portjainak? Masreszt pedig az, hogy mit lehet csinalni, hogy ne
legyen ekkora load?

--
Udvozlettel
Zsiga
--
linux-flame lista - linux...@mlf.linux.rulez.org
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux-flame

Kosa Attila

unread,
Nov 11, 2012, 11:29:29 AM11/11/12
to

On Sun, Nov 11, 2012 at 12:14:40PM +0100, Szládovics Péter wrote:
> 2012-11-10 22:35 keltezéssel, Kosa Attila írta:
> > A kerdesem az egyreszt, hogy mi baja lehet a netbook usb
> > portjainak? Masreszt pedig az, hogy mit lehet csinalni, hogy ne
> > legyen ekkora load?
>
> Milyen a hub? Passzív vagy aktív? Milyen a disk? Önálló tápos, vagy csak
> egy USB, és azon van a data és a power egyaránt?

A diszknek sajat tapegysege van. A hubnak nincs sajat tapja, es
alighanem csak usb 1-et tud - ez magyarazat lehet a gepen
tapasztalhato load-ra, tehat a masodik kerdes storno. De nem
ertem, hogy mi lelte az usb portokat, raadasul egyszerre mind a
harmat...

Kollár Csaba

unread,
Nov 11, 2012, 12:36:16 PM11/11/12
to
On 2012.11.11. 17:29, Kosa Attila wrote:
> tapasztalhato load-ra, tehat a masodik kerdes storno. De nem
> ertem, hogy mi lelte az usb portokat, raadasul egyszerre mind a
> harmat...

Arra nekem sincs tippem, hogy mi az oka, de hogy egyszerre mindegyik
köhög, az normális, ugyanis a gépeden belül 1db USB hub-ot jelent az a
három port. Szóval nem függetlenek egymástól. Asztali gépeknél ahol sok
port van, ott 2-4 darab hub is szokott lenni. Sajnos jellemzője még a
dolognak, hogy a hubon belüli portok osztoznak a sávon, és ha jól rémlik
akkor leadható áramon is.


--
Chal

Kosa Attila

unread,
Nov 12, 2012, 2:23:57 AM11/12/12
to

On Sun, Nov 11, 2012 at 05:33:53PM +0100, Szládovics Péter wrote:
> 2012-11-11 17:29 keltezéssel, Kosa Attila írta:
> > A diszknek sajat tapegysege van. A hubnak nincs sajat tapja, es
> > alighanem csak usb 1-et tud - ez magyarazat lehet a gepen
> > tapasztalhato load-ra, tehat a masodik kerdes storno. De nem
> > ertem, hogy mi lelte az usb portokat, raadasul egyszerre mind a
> > harmat...
>
> Új kernel?

Azert kerult ra Wheezy (a gyari kernelevel), mert Squeeze alatt
(a gyari kernellel) elkezdte ezt a hulyeskedest. Felek, hogy nem
szoftveres a problema, hanem hardveres, az usb-nek lett valami
baja. Na, de mi, es hogyan lehet megjavitani? Elvileg akar szet
is szedhetem a gepet, mar nem garancialis, de nem tudom, hogy mit
kellene keresnem.

Kosa Attila

unread,
Nov 12, 2012, 4:39:46 AM11/12/12
to

On Sun, Nov 11, 2012 at 05:29:29PM +0100, Kosa Attila wrote:
> On Sun, Nov 11, 2012 at 12:14:40PM +0100, Szládovics Péter wrote:
> > 2012-11-10 22:35 keltezéssel, Kosa Attila írta:
> > > A kerdesem az egyreszt, hogy mi baja lehet a netbook usb
> > > portjainak? Masreszt pedig az, hogy mit lehet csinalni, hogy ne
> > > legyen ekkora load?
> >
> > Milyen a hub? Passzív vagy aktív? Milyen a disk? Önálló tápos, vagy csak
> > egy USB, és azon van a data és a power egyaránt?
>
> A diszknek sajat tapegysege van. A hubnak nincs sajat tapja, es
> alighanem csak usb 1-et tud - ez magyarazat lehet a gepen
> tapasztalhato load-ra, tehat a masodik kerdes storno. De nem

Idokozben megdoglott a hub-bal is az usb kapcsolat, meg hat
hasznalhatatlanul lassu is volt... Azon gondolkoztam, hogy az
biztosan nem okozhatta az usb problemajat, hogy sokat lett volna
ki-be huzogatva, netan mozgatva, mert le van teve egy helyre a
netbook, mellette pedig a diszk, honapok ota. Azonban sokszor
megy ugy, hogy le van csukva a fedele, es mivel nincs benne
ventilator, melegszik. Lehetseges, hogy ez a melegedes okozott
problemat szegenynek?

Kollár Csaba

unread,
Nov 12, 2012, 5:02:26 AM11/12/12
to

On 2012.11.12. 10:39, Kosa Attila wrote:
> ventilator, melegszik. Lehetseges, hogy ez a melegedes okozott
> problemat szegenynek?

Ha hw-s a probléma, akkor bármi lehet, akár egy púpos kondenzátor is.
Nem hiszem hogy ezt könnyen ki tudod deríteni. Ha tuti hogy hw, akkor én
elvinném szervizbe, persze nem biztos hogy megéri.


--
Chal

Kosa Attila

unread,
Nov 12, 2012, 5:26:34 AM11/12/12
to

On Mon, Nov 12, 2012 at 11:02:26AM +0100, Kollár Csaba wrote:
> On 2012.11.12. 10:39, Kosa Attila wrote:
> > ventilator, melegszik. Lehetseges, hogy ez a melegedes okozott
> > problemat szegenynek?
>
> Ha hw-s a probléma, akkor bármi lehet, akár egy púpos kondenzátor is.
> Nem hiszem hogy ezt könnyen ki tudod deríteni. Ha tuti hogy hw, akkor én
> elvinném szervizbe, persze nem biztos hogy megéri.

Mi lehet meg, ha nem hardver?

--
Udvozlettel
Zsiga
0 new messages