Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

kamionos

7 views
Skip to first unread message

Homonnai Mihaly

unread,
May 9, 2013, 3:13:57 AM5/9/13
to


http://index.hu/kulfold/2013/05/08/6000_euroba_kerult_a_tul_keves_alvas/

elso blikkre mindenki a kabionjost hibaztatja, fel is jelentette az
osztrak rendorseg, pedig tudjuk mi itt a keleti vegeken, hogy m=nem onnan
buzlik, hanem a fejetol. vagyis a fonoketol. en siman elovennem a fonoket,
de gondolom be van takarozva rendesen.
--
linux-flame lista - linux...@mlf.linux.rulez.org
http://mlf.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux-flame

Csibra Gergo

unread,
May 9, 2013, 6:20:08 AM5/9/13
to

Thursday, May 9, 2013, 9:13:57 AM, Homonnai Mihaly wrote:

> http://index.hu/kulfold/2013/05/08/6000_euroba_kerult_a_tul_keves_alvas/

> elso blikkre mindenki a kabionjost hibaztatja, fel is jelentette az
> osztrak rendorseg, pedig tudjuk mi itt a keleti vegeken, hogy m=nem onnan
> buzlik, hanem a fejetol. vagyis a fonoketol. en siman elovennem a fonoket,
> de gondolom be van takarozva rendesen.

A főnökétől _és_ a megrendelőjétől, mert utóbbi olyan határidőre kér
szállítást ami szabályosan nem teljesíthető és az előbbi pedig el is
vállalja.

--
Best regards,
Csibra Gergo mailto:ge...@csibra.hu

Pirity Tamas Gabor

unread,
May 9, 2013, 7:33:07 AM5/9/13
to

On Thu, May 09, 2013 at 12:20:08PM +0200, Csibra Gergo wrote:
> Thursday, May 9, 2013, 9:13:57 AM, Homonnai Mihaly wrote:
>
> > http://index.hu/kulfold/2013/05/08/6000_euroba_kerult_a_tul_keves_alvas/
>
> > elso blikkre mindenki a kabionjost hibaztatja, fel is jelentette az
> > osztrak rendorseg, pedig tudjuk mi itt a keleti vegeken, hogy m=nem onnan
> > buzlik, hanem a fejetol. vagyis a fonoketol. en siman elovennem a fonoket,
> > de gondolom be van takarozva rendesen.
>
> A főnökétől _és_ a megrendelőjétől, mert utóbbi olyan határidőre kér
> szállítást ami szabályosan nem teljesíthető és az előbbi pedig el is
> vállalja.

Két sofőrrel gondolom lehetne.

--
PTG
"For a male and female to live continuously together is... biologically
speaking, an extremely unnatural condition."
-- Robert Briffault
Debian Lenny

SZALAI Karoly

unread,
May 9, 2013, 8:27:52 AM5/9/13
to

On Thu, May 09, 2013 at 02:22:55PM +0200, Attila Rajmund Nohl wrote:
> > Utóbbit elhiszem, és más érveket is tudnék mondani a halálbüntetés ellen,
> > de az előbbit?! Hogy a túróba kerülhet háromszor annyiba az államnak egy
> > darab kivégzés, mint élete végéig etetni/ruházni/fürdetni/őrizni/szórakoztatni
> > egy rabot, ráadásul egy életfogytos őrzése önmagában is durván sokba kerülhet.
> A halálbüntetés sok fellebbezéssel jár, az ügyvédek meg drágábbak,
> mint az elítéltek...

na de azt nem mind az allam fizeti...
--
CZW

Attila Rajmund Nohl

unread,
May 9, 2013, 8:22:55 AM5/9/13
to

Pirity Tamas Gabor <p...@apaczai.elte.hu> írta (2013. május 9. 13:39):
[...]
> Utóbbit elhiszem, és más érveket is tudnék mondani a halálbüntetés ellen,
> de az előbbit?! Hogy a túróba kerülhet háromszor annyiba az államnak egy
> darab kivégzés, mint élete végéig etetni/ruházni/fürdetni/őrizni/szórakoztatni
> egy rabot, ráadásul egy életfogytos őrzése önmagában is durván sokba kerülhet.

A halálbüntetés sok fellebbezéssel jár, az ügyvédek meg drágábbak,
mint az elítéltek...

Attila Rajmund Nohl

unread,
May 9, 2013, 8:36:43 AM5/9/13
to

SZALAI Karoly <c...@debian.hu> írta (2013. május 9. 14:27):
> On Thu, May 09, 2013 at 02:22:55PM +0200, Attila Rajmund Nohl wrote:
>> > Utóbbit elhiszem, és más érveket is tudnék mondani a halálbüntetés ellen,
>> > de az előbbit?! Hogy a túróba kerülhet háromszor annyiba az államnak egy
>> > darab kivégzés, mint élete végéig etetni/ruházni/fürdetni/őrizni/szórakoztatni
>> > egy rabot, ráadásul egy életfogytos őrzése önmagában is durván sokba kerülhet.
>> A halálbüntetés sok fellebbezéssel jár, az ügyvédek meg drágábbak,
>> mint az elítéltek...
>
> na de azt nem mind az allam fizeti...

Az ügyészi/nyomozói/bírói munkát biztosan, el tudom képzelni, hogy a
szegény fekete elítéltek kötelezően kirendelt ügyvédjét is.

Pirity Tamas Gabor

unread,
May 9, 2013, 8:45:48 AM5/9/13
to

On Thu, May 09, 2013 at 02:36:43PM +0200, Attila Rajmund Nohl wrote:
> >> > Utóbbit elhiszem, és más érveket is tudnék mondani a halálbüntetés ellen,
> >> > de az előbbit?! Hogy a túróba kerülhet háromszor annyiba az államnak egy
> >> > darab kivégzés, mint élete végéig etetni/ruházni/fürdetni/őrizni/szórakoztatni
> >> > egy rabot, ráadásul egy életfogytos őrzése önmagában is durván sokba kerülhet.
> >> A halálbüntetés sok fellebbezéssel jár, az ügyvédek meg drágábbak,
> >> mint az elítéltek...
> >
> > na de azt nem mind az allam fizeti...
>
> Az ügyészi/nyomozói/bírói munkát biztosan, el tudom képzelni, hogy a
> szegény fekete elítéltek kötelezően kirendelt ügyvédjét is.

Gondolom, hogy a tényleges életfogyt is elég sok fellebbezéssel jár.

--
PTG
Show night or time may vary in your market.
Debian Lenny

Kosa Attila

unread,
May 9, 2013, 8:48:09 AM5/9/13
to

On Thu, May 09, 2013 at 02:45:48PM +0200, Pirity Tamas Gabor wrote:
> On Thu, May 09, 2013 at 02:36:43PM +0200, Attila Rajmund Nohl wrote:
> > >> > Utóbbit elhiszem, és más érveket is tudnék mondani a halálbüntetés ellen,
> > >> > de az előbbit?! Hogy a túróba kerülhet háromszor annyiba az államnak egy
> > >> > darab kivégzés, mint élete végéig etetni/ruházni/fürdetni/őrizni/szórakoztatni
> > >> > egy rabot, ráadásul egy életfogytos őrzése önmagában is durván sokba kerülhet.
> > >> A halálbüntetés sok fellebbezéssel jár, az ügyvédek meg drágábbak,
> > >> mint az elítéltek...
> > >
> > > na de azt nem mind az allam fizeti...
> >
> > Az ügyészi/nyomozói/bírói munkát biztosan, el tudom képzelni, hogy a
> > szegény fekete elítéltek kötelezően kirendelt ügyvédjét is.
>
> Gondolom, hogy a tényleges életfogyt is elég sok fellebbezéssel jár.

Akkor tobb ideje van fellebbezeseket irogatni, mintha rovid idon
belul kivegeznek :)

--
Udvozlettel
Zsiga

KORN Andras

unread,
May 9, 2013, 4:40:54 PM5/9/13
to

On Thu, May 09, 2013 at 02:48:09PM +0200, Kosa Attila wrote:

> > Gondolom, hogy a tényleges életfogyt is elég sok fellebbezéssel jár.
>
> Akkor tobb ideje van fellebbezeseket irogatni, mintha rovid idon
> belul kivegeznek :)

Szerintem a "mint ha" ebben az esetben kulonirando (mert nem hasonlatot
vezet be, hanem hipotetikus szituacioval valo osszehasonlitast).

Guy

--
Andras Korn <korn at elan.rulez.org>
I was going to procrastinate, but I put it off...

Kosa Attila

unread,
May 10, 2013, 2:00:50 AM5/10/13
to

On Thu, May 09, 2013 at 10:40:54PM +0200, KORN Andras wrote:
> On Thu, May 09, 2013 at 02:48:09PM +0200, Kosa Attila wrote:
>
> > Akkor tobb ideje van fellebbezeseket irogatni, mintha rovid idon
> > belul kivegeznek :)
>
> Szerintem a "mint ha" ebben az esetben kulonirando (mert nem hasonlatot
> vezet be, hanem hipotetikus szituacioval valo osszehasonlitast).

Igazad van.

--
Udvozlettel
Zsiga

Tomka Gergely

unread,
May 15, 2013, 12:04:00 PM5/15/13
to

On Thu, 9 May 2013, Pirity Tamas Gabor wrote:

> Utóbbit elhiszem, és más érveket is tudnék mondani a halálbüntetés ellen,
> de az előbbit?! Hogy a túróba kerülhet háromszor annyiba az államnak egy
> darab kivégzés, mint élete végéig etetni/ruházni/fürdetni/őrizni/szórakoztatni
> egy rabot, ráadásul egy életfogytos őrzése önmagában is durván sokba kerülhet.

Kínában, ahol másnap főbelőnek és a golyót kiszámlázzák a családnak, ott
olcsóbb.

http://www.deathpenaltyinfo.org/california-cost-study-2011

Például a kérdésre, hogy ki fizeti az elítélt ügyvédjét, itt a válasz:

Two organizations provide the counsel for indigent defendants in capital
cases:

Federal Public Defender Capital Habeas Units (FPD CHU): roughly $1.58
million per case
Criminal Justice Act (CJA) Panel of California: roughly $635,000 per
case

Igen drága a folyama, és így is túl magas a hibaszázaléka...

--
Tomka Gergely, ger...@tomka.hu
0 new messages