Erdekesegkeppen: ie alatt mukodnek azok is, amelyek firefox es
chrome alatt nem... Az ie-t "meghatja", ha azt kerem, hogy tegyen
kivetelt. A masik ket bughalmot nem.
--
Udvozlettel
Zsiga
--
linux-flame lista - linux...@mlf.linux.rulez.org
http://mlf2.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux-flame
Ez valóban érdekes.
Ezzel kapcsolatban valami url? Es a firefox miert nem akar menni?
--
Udvozlettel
Zsiga
Akkor milyen tartalmú tanúsítványt kapnak a kliensek?
--
Friczy
Vagyis még a CN és az URL se stimmel? Erre azért mindegyik böngésző
szokott kiabálni.
A CA-t ismeri, igy meg lehet neki mondani, hogy engedje. Peldaul
az otp csont nelkul mukodik, csak a gmail nem akar...
--
Udvozlettel
Zsiga
Attól, hogy megbízható a CA, még nem megbízható dolog, hogy máshova
mész, mint amire a tanúsítvány ki van állítva.
--
Friczy
Egyelore a firefox-rol van szo, nem a chrome-rol. Abban is
ugyanaz lenne, mint a chrome-ban?
--
Udvozlettel
Zsiga
Ilyenkor eltunodom azon, hogy milyen vallalati halozat az, ahol
egy sima user bongeszoje kimaszkalhat a netre nevfeloldasert.
--
Udvozlettel
Zsiga
Ha nem tud kimenni, nem fogja beszüntetni a működését. FYI kiscégeknél
simán előfordulhat, és bármily meglepő, egy böngészőt nem csak cégek
használnak.
--
Friczy
Mostanában volt egy-két, root CA-t érintő incidens, a google pedig
bekeményített. (ezek szerint az FF is) Nem fogod tudni kikerülni.
--
Friczy
Úgy érted, dögöljenek meg, hogy védelmet akarnak a MITM ellen?
> Egyszer. Ha akkor megmondod neki, hogy kivetelkent kezelje a
> dolgot, onnantol nem szol.
Vagyis minden https oldalt kivételként be kell állítani. Nem jó megoldás.
>
>> Szerintem nem jó dolog a usereket rászoktatni arra, hogy ez az üzenet
>> nem komolyan veendő.
>
> Megertettek, hogy ez van.
Aztán rászoknak máshol is. Rossz beidegződéshez vezet.
--
--- Friczy ---
'Death is not a bug, it's a feature'