Hi,
Kicsit (kicsit?!) tanacstalan vagyok, van/volt itt sok autos thread, hatha
valakinek van otlete ...
Van nekunk egy targyban szereplo 2000-es evjaratu peldany, amivel
csaladostul levonultunk videkre, mivel gumicserere nem volt idom eddig, most
adtam le itt, az artalam favorizalt "helyi" mesternek. Kozben elmeseltem,
hogy van egy fura gondom. Erre jott masnap a valasz, hogy ez gaz, ezzel az
autoval nem szabadna menni, allitolag egy anno a peugeot-nal dolgozo
ismerose is megerositette. Azota eltelt egy het, es mondja, hogy gaz van,
mert egyszeruen nem talalja a hibat, igy viszont nem kene vele menni,
tovabbra sem.
A hosszu bevezeto utan a problema: az auto elinditasa utan (a szerelo
szerint ez nem lenyeg, de hozzatennem hogy szerintem foleg kozepes
kornyezeti homersekletnel csinalja, se tul hidegben, sem tul melegben nem,
bar volt mar kivetel) az alapjarati fordulatszam felmegy annyira, mintha
tokig nyomnam a gazt. Neha mondjuk tiz perc mulva jon elo, amikor mar
megyunk vele, aztan gaz nelkul is gyorsul az auto meg negyedikben is :)
Ilyenkor a motor leallitasa majd ujrainditasa neha segit, amde utana alig
akar ujraindulni. Amugy a dolog altalaban elmulik egy ido mulva, es utana
nem jon elo (a kovetkezo inditas utan csak).
Elso otlet az elektronika ("computer") volt, ra is tettek vmi diagnosztikai
cuccra, es az semmi problemat nem jelzett, de ott is mondtak a szerelemonek,
hogy ezzel nem kene jarnia, mert ez "valami mindjart szetesik" jellegu
gondnak tunik. A szerelo kozben szetszedte az autot egesz nepen, nezett
minden felet, de nem talalt semmi gondot.
Alternativ tervkent elviszi lehet, vmi peugeot "tudorhoz" de az joval tobbe
fog fajni.
A naiv kerdesem az lenne, hogy ennyibol van valakinek barmi otlete, hogy
esetleg mi lehet a gond, vagy hova erdemes elvinni a $subject gepjarmuvet,
ahol kepben vannak, lehetoleg nem vernek at, plusz nem kell az auto
jelenlegi erteket megkozelito osszeget rakolteni?
Minden otletet/tanacsot elore is koszonok, lassan csaladi balhe van, hogy
"itt ragadtunk" mar egy hete (1 honapos gyerekkel es egy nagyobbal plusz
szazmillio csomaggal nem nagyon akarunk tomegkozlekedni).
thx!
--
linux-flame lista -
linux...@mlf.linux.rulez.org
http://mlf.linux.rulez.org/mailman/listinfo/linux-flame