jesi razmi�ljao o tome kakva bi bila slika neba da �ivimo u magellanovim
oblacima?
pa oni su svejedno tu???
A kako bi tek izgledalo sa interpunkcijama i recenicama koje imaju subjekt,
predikat i sve ostale vazne cimbenike, to bi bila ludnica...
--
Boris Stromar : AD Infinitum & CDSA member
http://www.astrobobo.net : http://cdsa.blog.hr
A kako bi tek izgledalo sa interpunkcijama i recenicama koje imaju subjekt,
predikat i sve ostale vazne cimbenike, to bi bila ludnica...
--
Boris Stromar : AD Infinitum & CDSA member
http://www.astrobobo.net : http://cdsa.blog.hr
ja ako neznam odgovor onda barem sutim. ne vidim potrebu za podbadanjem.
> A kako bi tek izgledalo sa interpunkcijama i recenicama > koje imaju
> subjekt,
> predikat i sve ostale vazne cimbenike, to bi bila
> ludnica...
Buduci da se meni obracas lektore, rasclani moju recenicu da vidimo u cemu
je problem. Ja sam u tvojoj ovako jednim pogledom nasao dvije greske, ali
ima li smisla da te zbog toga opominjem?
mislio sam na prizor mlijecne staze na nebu
OK, i to bi bilo fino za vidjeti.
Samo pokusavam shvatiti o cemu se radi u ovom threadu. Krecem od pretpostavke
da bi mi u tome pomogla malo bolja gramatika, no moze biti da sam u krivu.
Vidis, dobro si me podsjetio - molim te, nemoj odgovarati ispod potpisa
jer ti ljudi zbog toga tesko odgovaraju; news klijenti prilikom odgovora
rezu sve ispod oznake da slijedi potpis ("-- ").
Hvala.
--
"A stupid man's report of what a clever man says can never be accurate,
because he unconsciously translates what he hears into something he can
understand." -- Bertrand Russell
Kako sam u guzvi, samo na brzinu:
Krecu prijave za Visnjansku skolu astronomije 2008.
program je prilagodjem srednjoskolcima i veoma motiviranim "osmasima":
http://www.astro.hr/vsa2008/
Za one koji nisu upoznati s tim programom ima vise o tome na
proslim skolama:
http://www.astro.hr/vsa2007/
http://www.astro.hr/vsa2005/
http://forum.sci.hr/viewforum.php?f=10&sid=6e264761f4f8fc013682c1af4689d00b
Korado
Bas sam naletio na Hubble fotku zvjezdanih skupova u prostoru izmedju M81,
M82 i NGC 3077:
http://hubblesite.org/newscenter/archive/releases/2008/02/full/
Covjece koji oni negdje imaju pogled! S jedne strane neba M81 a s druge M82!
Da, to bi trebalo biti spektakularno! Jedino sto sumnjam da tamo postoje oci
koje to gledaju buduci da se radi o mladim zvijezdama :) Jedino ako je u
sudaru izletjela i poneka stara zvijezda. Bas me zanima da li se od tamo vidi
Mlijecni put golim okom ;)
M81 i Mliječni put imaju istu aposlutnu magnitudu, -20.9, tako da je
vjerojatno moguće.
Hm, M81 se navodno vidi, ali jedva jedvice i to sa najtamnijih mjesta na
Zemlji. No mozda bi se Mlijecni put mogao od tamo malo lakse vidjeti obzirom
da nema medjuzvjezdane prasine i plina i ostaloga sto ipak malo smeta. A isto
tako sam nedavnio naletio na informaciju da se u smjeru Velikog medvjeda
prostiru oblaci vodika koji su cak snimljeni sa nekim sirokokutnim
snimkama...pa bi Mlijecni put mogao od tamo biti pola magnitude sjajniji :)
Bubam napamet, naravno...
Te se maglice nesluzbeno zovu Integrated Flux Nebulae.
Ima ovdje njihovih slika.
http://www.galaxyimages.com/UNP_IFNebula.html
Bravo, upravo je to to na sto sam bio naletio! Strasno me fasciniraju takve
stvari. Ogromne formacije koje se vrlo tesko otkriju i slabo su popularne u
javnosti.