Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

ELENOS DAY - CROATIA

38 views
Skip to first unread message

Lex-Lutor

unread,
Apr 11, 2012, 2:47:22 PM4/11/12
to
U pripremi su planovi za ELENOS DAY-Croatia.. U kratkim crtama to znaci
prezentacija modela u radu, crash test, mjerenje snage i potrosnje, remote
aplikacija... itd. Posto nije lako naci kulturne prostore sa angaziranom
snagom od 10-20-Kw trofazne struje i prikladnim prostorom zanimaju me
pogodni prostori na podrucju Splita-Osijeka-Varazdina gdje bi se mogla
organizirati prezentacija i prigodan domjenak ( s nogu) ???

Ideje dobrodosle....

TNX



mtech

unread,
Apr 11, 2012, 4:15:51 PM4/11/12
to
hmmmmm.....dosta gaža sam radio i mislim da ti svaki hotel koji ima neku
prezentacijsku salu može osigurati 20kW struje, ako ne u samoj sali, onda s
kojih 10m kabela :D.....sad pitanje je samo kako stojiš s troškovima......


"Lex-Lutor" <Luto...@post.t-com.hr> wrote in message
news:jm4jjr$o98$1...@ss408.t-com.hr...

LEX-LUTOR

unread,
Apr 11, 2012, 6:39:27 PM4/11/12
to
> hmmmmm.....dosta gaža sam radio i mislim da ti svaki hotel koji ima neku
> prezentacijsku salu može osigurati 20kW struje, ako ne u samoj sali, onda
> s kojih 10m kabela :D.....sad pitanje je samo kako stojiš s
> troškovima......

U pravilu nije snaga neki problem nego na kraju ispadne veci problem
spajanje na ormaric sa 3-faznim kabelom....a i u pravu si po pitanju
troskova svi se ponasaju prilicno bahato danas i izgubili su kompas u
matematici...veci problem ce biti NATJERATI ekipu da bude prisutna....


9a4qv

unread,
Apr 12, 2012, 10:07:47 AM4/12/12
to
Pa jeftinije ti je svim zainteresiranim platiti putne troąkove do tebe nego
iznajmiti hotel za prezentaciju.
A i kako cijene danas idu, jeftinije ti je iznajmiti sportsku dvoranu i
pozvati Catering za klopu nego ho-tel.

Crash test, mmmmmm, ....spalili smo mi i bolja pojačala :-)
Jel ima neka nagrada za posjetitelja koji uspije demolirati ELENOS?

"LEX-LUTOR" <lutor-lex...@post.t-com.hr> wrote in message
news:jm516l$gjl$1...@ss408.t-com.hr...
>> hmmmmm.....dosta gaľa sam radio i mislim da ti svaki hotel koji ima neku
>> prezentacijsku salu moľe osigurati 20kW struje, ako ne u samoj sali, onda
>> s kojih 10m kabela :D.....sad pitanje je samo kako stojią s
>> troąkovima......

Darko_swl

unread,
Apr 12, 2012, 11:44:00 AM4/12/12
to
On 12.4.2012 16:07, 9a4qv wrote:
>
> Crash test, mmmmmm, ....spalili smo mi i bolja poja�ala :-)
> Jel ima neka nagrada za posjetitelja koji uspije demolirati ELENOS?
>

Ima i tu kandidata za "Skurilec Dream Team"
:-)

mtech

unread,
Apr 12, 2012, 3:31:16 PM4/12/12
to

"Darko_swl" <9a3li_...@hamradio.hr> wrote in message
news:jm6t80$7hu$1...@news2.carnet.hr...
> On 12.4.2012 16:07, 9a4qv wrote:
>>
>> Crash test, mmmmmm, ....spalili smo mi i bolja poja?ala :-)
>> Jel ima neka nagrada za posjetitelja koji uspije demolirati ELENOS?

Eto ako ga spalim nosim ga doma, i usput sredi da dođe koji ing iz elenosa
da malo popričamo :D



Tomy, 9A5ALL

unread,
Apr 13, 2012, 1:37:46 AM4/13/12
to
> Eto ako ga spalim nosim ga doma,
Ja ti pomognem nositi! :)

Pozdrav!

Tomy, 9A5ALL

Lex-Lutor

unread,
Apr 14, 2012, 3:51:24 PM4/14/12
to
>>> Crash test, mmmmmm, ....spalili smo mi i bolja poja?ala :-)
>>> Jel ima neka nagrada za posjetitelja koji uspije demolirati ELENOS?

Pa naravno da ima, zar sumnjas u to, ima samo jedan uvijet a to je da pod
istim uvjetima testiras i nesto od svojih favorita...onda cemo cupati pod
punim operecenjem od cca 3KW anteski kabel, skidati fazu po fazu, spustati
napon do 80V-AC itd....

> .... usput sredi da dođe koji ing iz elenosa da malo popričamo :D

To i je cilj, a ti ga pitaj sto hoces....mozda da krenes od toga zasto
odasiljac od 5KW moze nositi i montirati jedan covjek a ne treba ti dizalica
i 5 ljudi ?



mtech

unread,
Apr 14, 2012, 7:02:54 PM4/14/12
to

> To i je cilj, a ti ga pitaj sto hoces....mozda da krenes od toga zasto
> odasiljac od 5KW moze nositi i montirati jedan covjek a ne treba ti
> dizalica i 5 ljudi ?

Jednostavan odgovor, zato što je neki ćuk davno smislio SMPS i razvio ga, te
zbog toga što je NXP proizveo BLF578 koji daje 1kW a da ga skoro ništa ne
može ubiti......e, da....i elenos je napravio kutiju i sve module spojio po
uputama iz application note-a, a sad......zašto to ne radu ovi kod
nas......možda zbog toga da odašiljač pošto dosta teži montiraju samo oni
koji imaju dobar džip :D

Juhuu :) Javi kad je meeeeting!


rimad

unread,
Apr 16, 2012, 4:01:46 AM4/16/12
to
Koliko sam čuo postoji u radu jedan domaći odaąiljač s izlaznim BLF-578
NXP-om. Lex je mjerio odnos snaga/potroąnja na njemu pa moľe prezentirati
rezultate, pa da vidimo i mi koji nismo bili na mjerenjima. Mtech ako si
zainteresiran za nabavku javi koju snagu trebaą.



0 new messages