Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

bicikl kupovina

1 view
Skip to first unread message

mladen_

unread,
Apr 13, 2008, 4:34:55 PM4/13/08
to
bok svima,
obicno progooglam po netu i odlucim se nesto kupiti prema nekakvim
review-ima ali ovaj put sam malo zapeo..


ako ima prijedlog za bicikl u cijenovnom rangu do cca 2500kn.

imam 178cm, 80kg.. planiram voziti uglavnom rekrativno- ne po nekakvim
spustevima.

koji je vas prijedlog za masinice- mislim kakve bi oprema trebala biti?

lijep pozdrav.


Scorpion

unread,
Apr 13, 2008, 4:56:28 PM4/13/08
to
Ako ti je budzet do 2500 kn onda ne mozes traziti preporuku za kvalitet
opreme jer ces dobiti ono sto stane unutar 2500 kn i sto dolazi na biciklu.
Racunaj na Shimano Acera, pokoji dio mozda, kazem mozda - Alivio.
Dakle, to ce biti 24 brzinski bicikl, obrati paznju da ima obruce s duplim
dnom, bilo bi dobro da ima odvojivu rucicu kocnice od rucice mjenjaca (mada
tesko (Alivio)) i da nema diskove jer ce biti mehanicki i losi, a dizu
cijenu biciklu radi estetike. :)
Ako imas nesto sto si vec zapikirao, daj link pa ces dobiti detaljniju
prosudbu.


mladen_

unread,
Apr 13, 2008, 5:06:16 PM4/13/08
to

"Scorpion" <ma...@yahoo.co.uk> wrote in message
news:ftts20$goo$1...@ss408.t-com.hr...


pa da budem iskren bacio sam oko na ova tri:

http://www.dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=4005

http://www.studioimago.hr/rogjoma/ model nevada1.0

http://www.ciklus.hr/katalog/view/833/

e sad to sa opremom mi djeluje malo zbunjujuce: znam da ima shimano
acera,altus,alivio,deore...

ali sad ovi sa dvoslovnim oznakama nemam poima kakvi su...


diskovi mi nisu bitni kao ni to da je model proslogodisnji- ako je jeftiniji
:-)

hvala na odgovoru.


Scorpion

unread,
Apr 13, 2008, 5:24:39 PM4/13/08
to

"mladen_" <d...@fg.fg> wrote in message news:fttska$i4v$1...@ss408.t-com.hr...


Wheeler ti je ovogodisnji model i krivo pise da je razina opreme Deore, to
je 24 brzinski bicikl i lako moguce da je u ovom trenutku najbolje sto se
nudi u ducanima za 2500 kn.
DB je proslogodisnji model i malo je vjerojatno da ces ih jos naci, a imao
je i rucice mjenajca Acera, dakle losije od Wheelera.


mladen_

unread,
Apr 13, 2008, 5:45:08 PM4/13/08
to

> Wheeler ti je ovogodisnji model i krivo pise da je razina opreme Deore, to
> je 24 brzinski bicikl i lako moguce da je u ovom trenutku najbolje sto se
> nudi u ducanima za 2500 kn.
> DB je proslogodisnji model i malo je vjerojatno da ces ih jos naci, a imao
> je i rucice mjenajca Acera, dakle losije od Wheelera.
>

znaci po tebi wheeler bi bio bolji...
a sto se tice opreme pise da ima deore straznji mjenjac- mislis da je to
krivo?
brine me jedino da li ce za moju visinu(cca 178) velicine raspolozive biti
o.k. (17,5'' ; 21'': 22.5'').

da li taj ima duple felge?

hvala jos jednom...
usput onaj fuji taj je definitivno losiji od wheelera?


Scorpion

unread,
Apr 13, 2008, 6:54:09 PM4/13/08
to

"mladen_" <d...@fg.fg> wrote in message news:fttut5$ncl$1...@ss408.t-com.hr...

>
>> Wheeler ti je ovogodisnji model i krivo pise da je razina opreme Deore,
>> to
>> je 24 brzinski bicikl i lako moguce da je u ovom trenutku najbolje sto se
>> nudi u ducanima za 2500 kn.
>> DB je proslogodisnji model i malo je vjerojatno da ces ih jos naci, a
>> imao je i rucice mjenajca Acera, dakle losije od Wheelera.
>>
>
> znaci po tebi wheeler bi bio bolji...

Wheeler je ok. Za Fuji cu ti reci na kraju.

> a sto se tice opreme pise da ima deore straznji mjenjac- mislis da je to
> krivo?

Mozda ima Deore straznji mjenjac, to mahom stavljaju da privuku neupucenije
kupce, ali to ne znaci da je razina opreme Deore. Razina opreme Deore zanci
da su i rucice mjenjaca na upravljacu Deore kao i obje masinice, pogon,
kazeta itd..., ukratko da je bicikl 27 brzinski, a ovaj Wheeler to nije.

> brine me jedino da li ce za moju visinu(cca 178) velicine raspolozive biti
> o.k. (17,5'' ; 21'': 22.5'').

Moras isprobati. 17.5" bi moglo biti dobro, 21" je preveliko.


> da li taj ima duple felge?

Mislim da ima.

> hvala jos jednom...
> usput onaj fuji taj je definitivno losiji od wheelera?

Pogledao sam sad na sluzbenoj stranici Fuji, ne mogu bas reci da je losiji.
Ima recimo losije rucice mjenjaca i zadnju masinicu, ali bolju prednju
masinicu i bolji pogon. Kad tako izbalansiras neke stvari, dodje to
podjednako. Fuji ima disk nabe pa ni to nije za odbaciti, lakse stavis druge
diskove ako s ovima ne budes zadovoljan.
Oba imaju duple felge, sjedni na oba, isprobaj velicine i uzmi koji ti se
vie svidja.


mladen_d

unread,
Apr 14, 2008, 2:18:24 AM4/14/08
to

zahvaljujem tako cu i napraviti- otici i vidjeti kako oba izgledaju i
uzeti jedan...

Nuklearac

unread,
Apr 14, 2008, 3:47:55 AM4/14/08
to
Ja sam kupio ovo :
http://www.jdcycles.co.uk/bikes/mtb-front-sus/08-scott-aspect-60?JDC=1b za
2300kn. i zadovoljan sam !

Pozdrav


Mirko

unread,
Apr 14, 2008, 6:06:40 AM4/14/08
to

goginjo

unread,
Apr 14, 2008, 8:50:05 AM4/14/08
to
On 14 tra, 12:06, "Mirko" <mi...@slavko.com> wrote:

> http://www.adventure-sport.net/index.php?option=com_sport&task=articl...
>
> http://www.corratec.com/corratec2/german/html/bikes/Mountain/all_day/...
>
>

Covjek veli do 2500kn, a dobije savjet od 3500kn za gotovinu.

Mirko

unread,
Apr 14, 2008, 8:52:58 AM4/14/08
to

"goginjo" <gskr...@gmail.com> wrote in message
news:e1c24560-6352-47fa...@p25g2000pri.googlegroups.com...

bicikl kosta 3300 u cacheu ...
popust je 15%

pretpostavljam da nece kupovati bicikl svake godine
pa mu se vise isplati dati tih 800kn +
i kupiti pravi bicikl ...

naime ljudi kad kupuju auto daju 2000EUR+ za neke
gluposti od dodatne opreme pa onda 800kn nije puno
za puno bolji i robusniji bike, sigurno nece pozaliti ...


chikinjo

unread,
Apr 14, 2008, 4:41:41 PM4/14/08
to
"mladen_" <d...@fg.fg> wrote in message news:fttqpg$dn8$1...@ss408.t-com.hr...


Pozdrav i tebi...

Vec se bio netko javljao s takvim zahtjevima. Imas super bajk u Marko
projektu

Jamis Cross Country 3.0, 2007 godiste, za 2650kn!!!
Par frendova uzelo taj bajk i prezadovoljni su s njim-valjda ih jos ima u
trgovini!

Definitivno best buy! Imas u toj donekle klasi i Nakamure u Intersportu
(losija rama, al su isto Deore mjenjaci).

Sretno s kupovinom.


chikinjo

unread,
Apr 14, 2008, 4:44:16 PM4/14/08
to

"chikinjo" <chikin...@net.hr> wrote in message
news:fu0fi6$vqu$1...@news.metronet.hr...

Evo link za taj bajk...

http://www.jamisbikes.com/usa/bikes/07_bikes/cc3.html


mladen_

unread,
Apr 14, 2008, 7:50:28 PM4/14/08
to

"chikinjo" <chikin...@net.hr> wrote in message
news:fu0fn0$vr1$1...@news.metronet.hr...

zahvaljujem !! to mi izgleda AKO ga imaju best buy !
hvala.


mladen_

unread,
Apr 15, 2008, 2:13:12 PM4/15/08
to

"chikinjo" <chikin...@net.hr> wrote in message
news:fu0fn0$vr1$1...@news.metronet.hr...

kupio danas kod njih na Vrbanima...

hvala na info-u a i svim ostalima na sugestijama...


Scorpion

unread,
Apr 15, 2008, 4:47:36 PM4/15/08
to

"mladen_" <d...@fg.fg> wrote in message news:fu2r7p$768$1...@ss408.t-com.hr...


Sretno!
Je li stvarno ta cijena?
I koje velicine imaju? Koju si ti uzeo?
To je stvarno best buy kad je 27 brzinski za te novce. :)


mladen_

unread,
Apr 15, 2008, 5:51:46 PM4/15/08
to

"Scorpion" <ma...@yahoo.co.uk> wrote in message
news:fu349f$t4b$1...@ss408.t-com.hr...
hvala, a hvala i na savjetima.
Je to je cijena jer je proslogodisnji model (20% popusta), dakle 2660kn.
ja uzeo 19" - na Vrbanima jos ima navodno jedan takav, a ima jos u Vlaskoj-
koliko ne znam- frend mi samo rekao da je vidio jedan ali ne znam koja
velicina.


pozdrav....


chikinjo

unread,
Apr 16, 2008, 6:47:57 AM4/16/08
to

"mladen_" <d...@fg.fg> wrote in message news:fu2r7p$768$1...@ss408.t-com.hr...

> kupio danas kod njih na Vrbanima...
>
> hvala na info-u a i svim ostalima na sugestijama...

Eto nek si ga i ti kupio! Sad ti zelim puno ugodnih i lijepih voznjica s
njim!
Bajk ti je odlican!


0 new messages