Za botanički vrt napraviti aplet koji će se učitati unutar web stranice.
Aplet omogućuje dobivanje informacija o različitim biljkama. Informacije su
naziv biljke, latinski naziv........ itd. Uz svaku biljku se prikazuje i
njezina slika. Korisnik bira naziv određene biljke te na sonovu toga mu se
prikazuju informacije i slika biljke. Sve informacije se trebaju ukodirati
unutar apleta. Trebam koristiti klasu image za ubacivanje biljaka te viąe
klasa za informacije.
Moja Velika molba je ako itko sa ove NEWS grupe ima volje dati mi neke
natuknice kako rjeąiti ovaj problem ili me uputiti na neki link gdje mogu
naći java source code za sličan aplet.
ZAHVALJUJEM SE UNAPRIJED ODGOVORIO NETKO ILI NE .
Zajebi ih pa to napravi s Javascriptom. Isto je objektno programiranje, isto
se otvara u browseru, a ne ovisis o JRE-u. :D
Berislav
Chemu javascript? PHP+MySQL, a cito sam prije par dana neki clanak o
Ruby on Rails-u i cini mi se da se u tome to moze napravit s
jednoznamenkastim brojem linija. Ako vec radi u Javi, zdrav razum nalaze
da radi sever-side i spoji s jdbc-om na neku bazu, a ne cjeli aplet
zajedno s bazom uploadat na client.
@ Tedi: neces naci takav aplet na netu, jer je zadatak predebilan da bi
ga itko rijesio..
A osim toga, profesori s izvjesnih fakulteta nisu niti sposobni
prepoznati razliku izmedju ta dva jezika (pa im studenti nakon
sto su cijeli semestar ucili JavaScript zive u uvjerenju da znaju
javu :-)
--
42
Nemoj me vuc za jezik o Railsu... Ili bolje, procitaj
http://www.lopsica.com/archives/17
Mozes to napravit s jednoznamenkastim brojem linija i u PHP-u i u
Javascriptu i u Javi i u Lispu i u Brainfucku... ako ti netko prvo napise
cijeli framework fokusiran na upravo takve, najjednostavnije moguce CRUD
aplikacije.
Berislav
Hvala svima na raznim savjetima i ZNAM DA JE ZADATAK DEBILAN , ali poąto sam
ja početnik u programiranje dok ga ne rjeąim i shvatim predstavlja određeni
problem.
Uglavnom prihvatit ću se posla pa kako puklo da puklo!!! Nadam se da će tu i
tamo netko pripomoći kada
budem postavljao bedasta pitanja.
Pozdrav.
Ako sam dobro shvatio, sve podatke moraš vaditi direktno iz koda. To je
malo neobično, ali prema tvome mailu čini mi se da se radi o vrlo
jednostavnom appletu, jer je zadatak za početnike.
Pogledaj na site koji sam ti dao, pa ako je to to što tražiš javi pa ću
ti poslati kod mailom. Ja sam applet radio u NetBeans 4.1. IDE-u, a ako
trebaš kakvu pomoć ili upute, slobodno javi.
Pozz!
Žarko
Tedi Kolanoviæ wrote:
> "Tedi Kolanoviæ" <te...@veleri.hr> wrote in message
> news:dj3fr6$svg$1...@bagan.srce.hr...
>
>>Mo¾da ovo nije pravo mjesto da postavljam ovakva pitanja ali STISLO JE PA
>>MORAM.
>>Na faksu sam dobio seminarski rad na temu objektno orijentirane
>>tehnologije èiji je zadatak napraviti java aplet sa sljedeæom namjenom :
>>
>>Za botanièki vrt napraviti aplet koji æe se uèitati unutar web stranice.
>>Aplet omoguæuje dobivanje informacija o razlièitim biljkama. Informacije
>>su naziv biljke, latinski naziv........ itd. Uz svaku biljku se prikazuje
>>i njezina slika. Korisnik bira naziv odreðene biljke te na sonovu toga mu
>>se prikazuju informacije i slika biljke. Sve informacije se trebaju
>>ukodirati unutar apleta. Trebam koristiti klasu image za ubacivanje
>>biljaka te vi¹e klasa za informacije.
>>
>>Moja Velika molba je ako itko sa ove NEWS grupe ima volje dati mi neke
>>natuknice kako rje¹iti ovaj problem ili me uputiti na neki link gdje mogu
>>naæi java source code za slièan aplet.
>>
>>ZAHVALJUJEM SE UNAPRIJED ODGOVORIO NETKO ILI NE .
>
>
> Hvala svima na raznim savjetima i ZNAM DA JE ZADATAK DEBILAN , ali po¹to sam
> ja poèetnik u programiranje dok ga ne rje¹im i shvatim predstavlja odreðeni
> problem.
> Uglavnom prihvatit æu se posla pa kako puklo da puklo!!! Nadam se da æe tu i
> tamo netko pripomoæi kada