Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

FreeDOS pomoć

30 views
Skip to first unread message

1337

unread,
Apr 28, 2012, 11:34:17 AM4/28/12
to
Kupio sam laptop Asus k53u koji na sebi nema instaliran operativni sustav.
Kada ga upalim, dobijem jednostavno command prompt... nema nikakvih slika
prije (kao na bilo kojem drugom računalu) da pritisnem npr tipku Delete ili
Tab da uđem u BIOS itd.

Pokušao sam prebaciti u command promptu operacije sa C: diska na D: (jer
pretpostavljam da je D: dvd čitač, a u njega sam ubacio moj DVD od Windows 7
sa kojim sam formatirao svoje računalo bezbroj puta, dakle radi).

E sada... pristupim ja D: disku, međutim kada upišem komandu "dir" da mi
izlista popis datoteka, dobijem sljedeću grešku:
"Volume in drive D: has no label. Volume serial number is B498-74ED. File
not found."

Može mala pomoć? Hvala unaprijed!

Ico_Zg

unread,
Apr 28, 2012, 12:05:10 PM4/28/12
to


"1337" <asflkja...@net.hr> wrote in message
news:jnh2lo$nt8$1...@ss408.t-com.hr...
> Kupio sam laptop Asus k53u koji na sebi nema instaliran operativni sustav.
> Kada ga upalim, dobijem jednostavno command prompt... nema nikakvih slika
> prije (kao na bilo kojem drugom računalu) da pritisnem npr tipku Delete
> ili Tab da uđem u BIOS itd.

Stisci tipku DEL cim ga upalis..

Frane Šalković

unread,
Apr 28, 2012, 12:10:50 PM4/28/12
to
pa lipo staviš unutra cd neke linux distribucije i voziiiiiii :)

Ico_Zg

unread,
Apr 28, 2012, 12:13:15 PM4/28/12
to


"Ico_Zg" <ico.zg7@--REMOVE--gmail.com> wrote in message
news:jnh4fn$sup$1...@news2.carnet.hr...
>
> Stisci tipku DEL cim ga upalis..

Probaj i sa F2

Frane Šalković

unread,
Apr 28, 2012, 12:15:05 PM4/28/12
to
piše mu prilikom podizanja sustava koju tipku treba stisnit. samo čitat
treba :)

1337

unread,
Apr 29, 2012, 7:31:52 AM4/29/12
to


"Frane Šalković" je napisao u poruci interesnoj
grupi:jnh50s$j1q$2...@l01news1.ot.hr...
Pa ako samo čitat treba, onda odi pročitaj moj prvi post pa ćeš vidjeti što
sam napisao. Ali da ti ne oduzimam previše vremena, evo kopirati ću ti:

Kada ga upalim, dobijem jednostavno command prompt... nema nikakvih slika
prije (kao na bilo kojem drugom računalu) da pritisnem npr tipku Delete ili
Tab da uđem u BIOS itd.


Zadovoljan?


Inače, probao sam ubacivanjem Linuxa i pokretanjem međutim ništa od toga
nije radilo, pritiskanjem tipke DEL čim ga upalim cijelo vrijeme i ništa.
Na kraju se ispostavilo da kod Asusovih laptopa stiskanje tipke F2 odmah po
paljenju računala ulazi u BIOS (to sam i izguglao na kraju za svoju dušu da
vidim je li u pitanju samo moj laptop ili i ostali).

1337

unread,
Apr 29, 2012, 7:32:33 AM4/29/12
to


"Ico_Zg" je napisao u poruci interesnoj
grupi:jnh4us$vrb$1...@news2.carnet.hr...
Jeste, hvala.

Frane Šalković

unread,
Apr 30, 2012, 4:06:26 AM4/30/12
to
Šta si se odma napi*dija??? Generalno piše koji botun moraš stisnit, a
to šta za tvoj laptop ne piše, jebiga brate. Nisan zna ;)

Nemoj se odma ljutit, samo san ti tija pomoć ;)

1337

unread,
Apr 30, 2012, 8:41:55 AM4/30/12
to


"Frane Šalković" je napisao u poruci interesnoj
grupi:jnlh4k$15k$1...@l01news1.ot.hr...
Pa znam ja generalno da piše, zato sam i napisao "nema nikakvih slika
prije (kao na bilo kojem drugom računalu) da pritisnem npr tipku Delete ili
Tab da uđem u BIOS itd.". Obrati pažnju pogotovo na ovo u zagradi.

Frane Šalković

unread,
Apr 30, 2012, 8:52:24 AM4/30/12
to
ok, ok ;)
jbg, moja greška...ali najbitnije je da si riješia problem ;)
0 new messages