Znam da vas već dosta ima te kamere pa da čujem kako to radite,
hvala :)
Ako sam te dobro razumio ti bi htio editirat AVCHD u Adobe Premieru
Pro i to mozes uradit u verziji CS4 BEZ dodatnog kodiranja. Trebas
samo skinit update, nisam siguran koji, ali ovdje su ti svi za CS4 i
ne bi bilo zgoreg da ih sve instaliras.
http://www.adobe.com/support/downloads/product.jsp?product=98&platform=windows
Kako to funkcionira pogledaj na ovom videu:
http://www.bestechvideos.com/2008/10/13/adobe-cs-premiere-pro-cs4-working-with-avchd-video
krivo si me razumio, al svejedno hvala
imam i CS4 i to sve funkcionira, al mi komp nije nešto prejak pa bi ja
to prije stisnuo da ga mogu editirat kao npr.DV AVI
jer ionako finalno radim DVD od toga
To ti nikako ne bi savjetovao jer ces drasticno izgubiti na kvaliteti
snimka. Elecard Converter Studio AVC HD Edition je jedan od konvertera
koji nude to sto trazis.
http://www.elecard.com/products/products-pc/consumer/converter-studio-avchd/
Ima li "lijeka" za njega?
Treba mi da AVCHD konvertiram u HDV
Imam SONY kameru koja snima u AVCHD i preslabo racunalo da to montiram
direktno u AVCHD formatu u Pinnacle Studio na koji sam naviknuo jer sam s
njime godinama radio SD filmove s miniDV kamere.
Molim savjet, u sta je najbolje da konvertiram da ostane HD format, a da
montaza u Pinnacle Studio ide brzo i glatko?
Fajle koje sam snimio kamerom su ovakvog formata:
Elecard Converter Studio kaze:
Video: AVC/H.264; 1440x1080; 16:9; 25.00fps
Audio: AC3 48kHz; Stereo
Mediainfo kaze:
General
ID : 0
Format : BDAV
Format/Info : Blu-ray Video
File size : 19.7 MiB
Duration : 13s 499ms
Overall bit rate : 12.2 Mbps
Maximum Overall bit rate : 18.0 Mbps
Video
ID : 4113 (0x1011)
Menu ID : 1 (0x1)
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.0
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 2 frames
Duration : 13s 360ms
Bit rate : 11.5 Mbps
Width : 1 440 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 25.000 fps
Resolution : 8 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Interlaced
Scan order : Top Field First
Bits/(Pixel*Frame) : 0.295
Stream size : 18.3 MiB (93%)
Audio
ID : 4352 (0x1100)
Menu ID : 1 (0x1)
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Duration : 13s 504ms
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 256 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Video delay : -80ms
Stream size : 422 KiB (2%)
Text
ID : 4608 (0x1200)
Menu ID : 1 (0x1)
Format : PGS
Duration : 12s 935ms
Video delay : -80ms
U HDV, zadrzi sve parametre iz sourcea.
A sad, da li ce montaza ici brzo i glatko, ovisi o kompu. HDV je
definitivno bitno blazi na komp, ali nije ni on curica. To ti je
otprilike kao mpeg2 na steroidima. Probaj se eventualno igrati s nekim
SD mpeg2 fajlom (720x576) u studiju, pa vidi kako ide. HDV ce otprilike
ici 20-40% sporije.
--
ToMo
Po mom mišljenju za HD montažu trebao bi imati minimalno 4 GB RAM-a i
Intel Quad procesor. Za ugodan rad 8 GB i više RAM-a sa Intel Core i7 .
Znam za HDV, ali ne znam ga podesiti.
Elecard Converter Studio 3.1 nudi vise HDV profila.
Kad izaberem profil MPEG-2 HDV-2 1080i50 mogu birati:
Stream: Elementary, MPEG-2 Program, MPEG-2 Transport i AVI
Pa onda Encoding format, Rate control, Bitrate,...
Sto Pinnacle Studio zna raditi s 4 jezgrenim CPU tj. koristi sve 4 jezgre?
Imam u planu krajem godine uzeti novi stroj, trenutno sam na C2D T7500
2.2GHz i 3GB RAM-a s Win XP Pro 32-bit
Odi vidjeti na njihove stranice. Ja sam neki dan skinuo Pinnacle Studio
Ultimate HD, verzija 14. Nisam stigao instalirati, ali cu probati tu na
poslu gdje imam q6600. Doma imam njesra od P4 630, jedna jezgra i tamo
mi se i verzija 9 vuce.
--
ToMo
HDV je po definiciji mpeg2 transport stream, dakle to.
Glede frameratea, tu mi bas nije jasno sto ti je u tom avchdu. Pise da
je 25p, dakle progresivno s 25fps, ali mediainfo kaze da je interlaced.
To moras rascistiti kako je zapravo snimljen taj video. Jer postoje i
HDV kamere koje snimaju progresivno 25p pa onda to pretvaraju u kvazi
interlaced 50i, koji zapravo to i nije jer nema vremenskog odmaka
izmedju dva fielda. Ako je to to, onda izaberi 1080p25 profil.
Bitrate bi trebao biti oko 25Mbps da bi imao istu kvalitetu kao 12Mbit
avchd.
Ostalo (encoding format i rate control) moras napisati sto ti nudi.
--
ToMo
da li si našao možda crack za elecard converter studio????
googlam ali ništa pametno ne nalazim :)
Moze link na mail?
Vidim da i za original AVCHD pise MPEG-2 Transport.
Trebam dobiti fotmat koji kuzi Pinnacle Studio i s njime lijepo radi,
velicina fajle nije vazna, ima mjesta na disku.
Znaci:
- izaberem profil: MPEG-2 HDV-2 1080i50
- pod Stream type umjesto MPEG-2 Program stavim MPEG-2 Transport (sto ne bi
bilo bolje da stavim u AVI?)
- One pass
- Level: High 1440 level (nudi se jos Low, Mail i High)
- Variabile bitrate
- Bitrate: 6000kbps
- Gop length: 15
- B-frames: 2
- Frame encoding type: Interlaced (Frame adaptive)
- Aspect ratio: Auto
Kad pokrenem dobijem poruku: "MPEG-2 encoder: The bitrate is too low. The
specifaed stream bitrate is low for the selected output parametars. It is
recomended to incrise the bitrate in order to improve video quality."
Sad sam dizao s defaultnih 6.000kbps i tek nad sam dosao na 20.000kbps nisam
dobio gornju poruku
> Glede frameratea, tu mi bas nije jasno sto ti je u tom avchdu. Pise da
> je 25p, dakle progresivno s 25fps, ali mediainfo kaze da je
> interlaced. To moras rascistiti kako je zapravo snimljen taj video.
> Jer postoje i HDV kamere koje snimaju progresivno 25p pa onda to
> pretvaraju u kvazi interlaced 50i, koji zapravo to i nije jer nema
> vremenskog odmaka izmedju dva fielda. Ako je to to, onda izaberi
> 1080p25 profil.
Mislim da moja kamera ne moze progresivno
> Bitrate bi trebao biti oko 25Mbps da bi imao istu kvalitetu kao 12Mbit
> avchd.
A tu smo, znaci ne dizem s 6.000 na 20.000 vec na 25.000kbps
Originalna fajla u AVCHD ima 13MB,a ova .TS 44MB
Kako Pinnacle Studio koji imam ne kuzi .TS, konvertirao sam jos jednom u AVI
(pod encoding format DV25 i Profile PAL, 28.800kbps) i dobio AVI fajlu od
48MB, ali je slika stisnuta u 4:3 omjeru (iako u setupu stoji Resize: No).
Tu sam uredno ubacio u Pinnacle Studio i to sljaka, ali je 4:3, kako dobiti
izvornih 16:9?
> da li si našao možda crack za elecard converter studio????
> googlam ali ništa pametno ne nalazim :)
Dobio sam na mail od nekoga iz grupe link na v3.1
http://rapidshare.com/files/223149883/Elecard.Converter.Studio.AVC.HD.Edition.v3.1.90410-gfx.softarchive.net.rar
hvala ti, idem probat
Nije ti od neke koristi ako nisi regan na www.partis.si, privatni
torrent tracker, od tamo sam to skinuo.
--
ToMo
To je samo TS (transport stream) paket unutar kojeg se nalazi video u
h264 te audio.
> Znaci: - izaberem profil: MPEG-2 HDV-2 1080i50
To ovisi o tome kakav ti je source, progressive ili interlaced.
> - pod Stream type umjesto MPEG-2 Program stavim MPEG-2 Transport (sto
> ne bi bilo bolje da stavim u AVI?)
AVI je container, isto kao i mpeg2 TS. No container za HDV je mpeg2 TS,
a ne avi.
> - One pass - Level: High 1440 level (nudi se jos Low, Mail i High) -
> Variabile bitrate - Bitrate: 6000kbps - Gop length: 15 - B-frames: 2
> - Frame encoding type: Interlaced (Frame adaptive) - Aspect ratio:
> Auto
> Kad pokrenem dobijem poruku: "MPEG-2 encoder: The bitrate is too low.
> The specifaed stream bitrate is low for the selected output
> parametars. It is recomended to incrise the bitrate in order to
> improve video quality."
>
> Sad sam dizao s defaultnih 6.000kbps i tek nad sam dosao na
> 20.000kbps nisam dobio gornju poruku
Eto, vidio si dolje i zasto. Mpeg2 je puno manje ucinkovit codec od
h264, zato moras jako dignuti bitrate.
> Mislim da moja kamera ne moze progresivno
Mislis? To nije dovoljno dobro. Ako se zelis baviti video obradom, morat
ces nauciti puno toga. Za pocetak, jako dobro znati kako snima vlastita
kamera. Dakle, manual u ruke, google i to moras rascistiti.
> A tu smo, znaci ne dizem s 6.000 na 20.000 vec na 25.000kbps
E.
> Kako Pinnacle Studio koji imam ne kuzi .TS, konvertirao sam jos
> jednom u AVI (pod encoding format DV25 i Profile PAL, 28.800kbps) i
> dobio AVI fajlu od 48MB, ali je slika stisnuta u 4:3 omjeru (iako u
> setupu stoji Resize: No). Tu sam uredno ubacio u Pinnacle Studio i to
> sljaka, ali je 4:3, kako dobiti izvornih 16:9?
E, ti si sad rekodirao u DV codec. I to je relativno ok, s tim ce ti
biti najlaksa daljnja obrada, no onda moras pod aspect ratio opcijama
kodiranja izabrati 16:9 ili odabrati projekt DV PAL 16:9, widescreen ili
stovec.
Cuj, ne mogu te ja voditi za ruku u programu koji nisam nikad
koristio. Morat ces malo produbiti znanje o digitalnom videu i codecima
jer ces ovako uvijek raditi greske kod svake dileme. Moras to savladati
da ti odluke i workflow dolaze sami od sebe kad znas sto ti je source, a
sto destination.
--
ToMo
Trebao bi biti Interlaced, kamera je SONY HDR-CX106E
http://www.sony.lv/product/cam-high-definition-on-memory-stick/hdr-cx106e#pageType=TechnicalSpecs
>> - pod Stream type umjesto MPEG-2 Program stavim MPEG-2 Transport (sto
>> ne bi bilo bolje da stavim u AVI?)
>
> AVI je container, isto kao i mpeg2 TS. No container za HDV je mpeg2
> TS, a ne avi.
Aha, znaci za HD video iskljucivo TS
>> Mislim da moja kamera ne moze progresivno
>
> Mislis? To nije dovoljno dobro. Ako se zelis baviti video obradom,
> morat ces nauciti puno toga. Za pocetak, jako dobro znati kako snima
> vlastita kamera. Dakle, manual u ruke, google i to moras rascistiti.
Nasao sam da snima samo Interlaced.
Do sada sam radio samo sa SD (miniDV kamera), pa nije bilo toliko
petljancije, snimis na miniDV kasetu, spojis kameru na PC, u Pinnacle Studio
capture, montaza i snimanje na DVD. Ovo s HD je znatno kompliciranije,
pogotovo ako se zajeb... i kupis kameru koja snima u AVCHD formatu, a imas
stroj star 2 godine.
>> Kako Pinnacle Studio koji imam ne kuzi .TS, konvertirao sam jos
>> jednom u AVI (pod encoding format DV25 i Profile PAL, 28.800kbps) i
>> dobio AVI fajlu od 48MB, ali je slika stisnuta u 4:3 omjeru (iako u
>> setupu stoji Resize: No). Tu sam uredno ubacio u Pinnacle Studio i to
>> sljaka, ali je 4:3, kako dobiti izvornih 16:9?
>
> E, ti si sad rekodirao u DV codec. I to je relativno ok, s tim ce ti
> biti najlaksa daljnja obrada, no onda moras pod aspect ratio opcijama
Na to sam i racunao
> kodiranja izabrati 16:9 ili odabrati projekt DV PAL 16:9, widescreen
> ili stovec.
Nesto s time ne stima u Elecard Converter Studio :-(
Postavio sam Aspect ratio na: Without Changes, pa je promjenio. Onda sam
stavio na 16:9, pa je opet promjenio u 720x576
> Cuj, ne mogu te ja voditi za ruku u programu koji nisam nikad
> koristio. Morat ces malo produbiti znanje o digitalnom videu i
> codecima jer ces ovako uvijek raditi greske kod svake dileme. Moras
> to savladati da ti odluke i workflow dolaze sami od sebe kad znas sto
> ti je source, a sto destination.
Imas li preporuku za neki drugi konverter? Meni je svejedno s kojm cu
raditi, vazno mi je samo da snimljeni AVCHD prebacim u nesto manje zahtjevno
za moje racunalo i to onda mogu montirati u Pinnacle Studio.
Mda, mada to nije bas 100% precizno navedeno.
> Aha, znaci za HD video iskljucivo TS
Ne generalno, nego za HDV.
> Nasao sam da snima samo Interlaced.
> Do sada sam radio samo sa SD (miniDV kamera), pa nije bilo toliko
> petljancije, snimis na miniDV kasetu, spojis kameru na PC, u Pinnacle Studio
> capture, montaza i snimanje na DVD. Ovo s HD je znatno kompliciranije,
> pogotovo ako se zajeb... i kupis kameru koja snima u AVCHD formatu, a imas
> stroj star 2 godine.
Kuzim, ja bi bio jos u goroj situaciji, moj je star 4 godine. :)
Zato ja fino MiniDV i super.
:)
> Nesto s time ne stima u Elecard Converter Studio :-(
> Postavio sam Aspect ratio na: Without Changes, pa je promjenio. Onda sam
> stavio na 16:9, pa je opet promjenio u 720x576
Pa rezolucija mora ostati na 720x576, jer ne moze vise od toga, ali
upravo ti taj 16:9 flag govori da ce se slika zapravo plejati sa
576x16/9=1024, dakle u 1024x576 omjeru.
> Imas li preporuku za neki drugi konverter? Meni je svejedno s kojm cu
> raditi, vazno mi je samo da snimljeni AVCHD prebacim u nesto manje zahtjevno
> za moje racunalo i to onda mogu montirati u Pinnacle Studio.
Nemam, jer se ne bavim time i nemam iskustva. Ali taj elecard bi trebao
biti ok.
--
ToMo
To mi ne ogovara jer sa 1440 spusti rezoluciju na 720 i bez obzira sto pleja
na 1024 radi se o manjoj rezoluciji od originala
>> Imas li preporuku za neki drugi konverter? Meni je svejedno s kojm cu
>> raditi, vazno mi je samo da snimljeni AVCHD prebacim u nesto manje
>> zahtjevno za moje racunalo i to onda mogu montirati u Pinnacle
>> Studio.
>
> Nemam, jer se ne bavim time i nemam iskustva. Ali taj elecard bi
> trebao biti ok.
To sam i ja mislio, pa sad ispada da nema ono sto meni treba ili ne znam
podesiti sve parametre
E pa onda nemere DV. Onda moras u HDV. Vidio sam na screenshotovima da
ima milijun presetova, pa moras ubost jednog koji ce ti pasat.
--
ToMo
Ne pase mi ni jedan :-(
> Imas li preporuku za neki drugi konverter? Meni je svejedno s kojm cu
> raditi, vazno mi je samo da snimljeni AVCHD prebacim u nesto manje zahtjevno
> za moje racunalo i to onda mogu montirati u Pinnacle Studio.
Skini besplatni Huffy lossless codec ili meni osobno izvrstan Cineform
koji se placa. Ako ti ne treba za posao, vjerujem da ces ga pronaci i na
torrentima uz malo truda. Zatim ubaci video u Vegas, izrenderiraj u
Cineform ili Huffy, dobit ces lagani format za editiranje, kvalitetom
gotovo istovjetan originalu. Ukoliko ne poznajes Vegas, konvertirani
video ubaci u Pinnacle. Nikada nisam koristio Pinnacle, ali vjerujem da
nece biti problema jer je codec instaliram na sistemu mada ti
preporucujem da se uhvatis odlicnog Vegasa.
Imas li neki link za Huffy lossless codec? Sad sam guglao, ali nalazim na
nesto sto mi se ne cini kao nesto sto trazim jer sve ima dastume iz 2004.
ili ima 32kb i sl.
> koji se placa. Ako ti ne treba za posao, vjerujem da ces ga pronaci i
> na torrentima uz malo truda. Zatim ubaci video u Vegas, izrenderiraj u
> Cineform ili Huffy, dobit ces lagani format za editiranje, kvalitetom
> gotovo istovjetan originalu. Ukoliko ne poznajes Vegas, konvertirani
> video ubaci u Pinnacle. Nikada nisam koristio Pinnacle, ali vjerujem
> da nece biti problema jer je codec instaliram na sistemu mada ti
> preporucujem da se uhvatis odlicnog Vegasa.
Imam original Vegas Pro 8 koji sam dobio s kamerom, ali ga bas ne kuzim.
Terminologija mu je malo cudna i sve je nekako neobicno poslozeno, valjda ga
treba skuziti i priviknuti se na njega.
Huffy se vec par godina nije apdejtao i zadnja verzija je 2.1.1 oko
45KB, tocno ono sto si pronasao. Neka te ne zavara velicina fajla, posao
odradjuje jako dobro. Ako hoces jos bolje idi na Cineform. Probaj,
vidjet ces krajnji rezultat.
> Imam original Vegas Pro 8 koji sam dobio s kamerom, ali ga bas ne kuzim.
> Terminologija mu je malo cudna i sve je nekako neobicno poslozeno, valjda ga
> treba skuziti i priviknuti se na njega.
Vegas je po meni jako podcijenjen te izuzetno dobar i intuitivan
program. Prije konkurencije je imao mogucnost miksanja razlicitih
formata i klipova sa razlicitim framerateom na istom timelineu, ali o
tome je malo tko pricao. Kompletna obrada videa se u principu obavlja u
istom programu. Nema saltanja klipova kao u FCP-u za svaku stvar.
Kako sam presao na Os X, bolje reci na hackintosh, prinudjen sam raditi
u Premieru, mada moram priznati da je sada CS5 zaista odlican i brz te
kako sam ga davno prije koristio, brzo sam se vratio. Toliko hvaljeni
Final Cut Pro je meni osobno toliko zaostao za Vegasom da je to strasno.
Uz najbolju volju brzo sam se prilagodio i poceo koristiti Final Cut
Studio, ali mnoge stvari su toliko nelogicne da mi nije jasno od kuda
tolika fama oko istog, pa sam sam na vrijeme instalirao Premiere.
Dan danas ne podrzava nativno editiranje AVCHD formata sto je sramota,
ostale nelogicnosti da ne nabrajam.
Mozda ti se Vegas sada cini kompliciran obzirom da mu se i neki nazivi
drugacije zovu nego primjerice u Premieru i ostalim editorima, ali vrlo
je intuitivan i osnove koje tebi trebaju je moguce vrlo brzo svladati.
Probaj, imas masu tutoriala po netu, neces zazaliti.
Imas mail.
Onda OK, ovako na prvi pogled mi se cinilo da se radi o necem sto samo ima
isto ime, nasao sam na:
http://neuron2.net/www.math.berkeley.edu/benrg/huffyuv.html
I to cudo od 45kb staro par godine moze konvertirati AVCHD 1440x1080 u HDV
iste rezolucije?
Sad sam ga instalirao, ali kako ga pokrenuti? Ne postoji ikona niti ga vidim
u Program files, samo u Add/Remove ga vidim da je instaliran. U Pinnacle
Studio koji koristim ga ne vidi.
>> Imam original Vegas Pro 8 koji sam dobio s kamerom, ali ga bas ne
>> kuzim. Terminologija mu je malo cudna i sve je nekako neobicno
>> poslozeno, valjda ga treba skuziti i priviknuti se na njega.
>
> Mozda ti se Vegas sada cini kompliciran obzirom da mu se i neki nazivi
> drugacije zovu nego primjerice u Premieru i ostalim editorima, ali
> vrlo je intuitivan i osnove koje tebi trebaju je moguce vrlo brzo
> svladati. Probaj, imas masu tutoriala po netu, neces zazaliti.
Ne koristim ni Premiere. Naviknuo sam se na Pinnacle Studio koji ima sve u
jednom. Koristim ga vec godinama, no montirao sam samo 6 filmova.
Ja ne radim nista komercijano, samo 12 mjeseci snimam svoje klince i onda od
2h materijala montiram na cca 30-40 minuta filma i stavim na DVD.
> Onda OK, ovako na prvi pogled mi se cinilo da se radi o necem sto samo ima
> isto ime, nasao sam na:
> http://neuron2.net/www.math.berkeley.edu/benrg/huffyuv.html
> I to cudo od 45kb staro par godine moze konvertirati AVCHD 1440x1080 u HDV
> iste rezolucije?
Tako je, prije nego sam nabavio Cineform koristio sam upravo Huffy ;)
> Sad sam ga instalirao, ali kako ga pokrenuti? Ne postoji ikona niti ga vidim
> u Program files, samo u Add/Remove ga vidim da je instaliran. U Pinnacle
> Studio koji koristim ga ne vidi.
Niti ga ne trebas vidjeti bilo gdje. To je cisti codec, nije program.
Ubacen je direkt u registry. Da li si ga sigurno ispravno instalirao,
svaki editor ga treba vidjeti u svojim opcijama za odabir codeca?
Desni mis na huffyuv.inf, zatim install.
Ne znam za Pinnacle, ali svaki editor bi ga trebao vidjeti prilikom
eksportiranja materijala. Dakle ides na "Export" ili "Render as" (u
Vegasu) i pri odabiru formata koji ce u ovom slucaju biti .AVI odaberes
Huffy codec.
Citao sam u proslim postovima da si pisao da ti kamera snima iskljucivo
u interlaced modu. To nije nikakav problem ukoliko zelis progressive. U
editoru odaberi tu opciju i dobit ces progressive. Ako nema opcija
progressive, kao primjerice u Vegasu, onda ne ukljucuj upper ili lower
field vec ides na "none", vjerojatno je i u Pinnacleu slicno.
Cek, koji crni huffyuv za HDV? Coik misli da je huffyuv program koji
pretvara nesto u HDV, a ti "Tako je."
:)
> Ne znam za Pinnacle, ali svaki editor bi ga trebao vidjeti prilikom
> eksportiranja materijala. Dakle ides na "Export" ili "Render as" (u
> Vegasu) i pri odabiru formata koji ce u ovom slucaju biti .AVI
> odaberes Huffy codec. Citao sam u proslim postovima da si pisao da ti
> kamera snima iskljucivo u interlaced modu. To nije nikakav problem
> ukoliko zelis progressive. U editoru odaberi tu opciju i dobit ces
> progressive. Ako nema opcija progressive, kao primjerice u Vegasu,
> onda ne ukljucuj upper ili lower field vec ides na "none", vjerojatno
> je i u Pinnacleu slicno.
Koliko sam ja skuzio, on ne moze u Pinnacleu otvoriti taj m2ts, prema
tome ta ideja nece ici. Njemu treba "nesto" sto ce otvoriti taj m2ts i
onda ga pretvoriti kako spada ili u HDV ili huffyuv za video. A sto ce s
audiom?
--
ToMo
Hehe, pa mislim da je shvatio, slao sam mu i u mailu. U ovom slucaju bi
Vegas posluzio iskljucivo samo za konverziju u HDV ili sl., te bi zatim
takav format ubacio u Pinnacle ako tamo zeli editirati.
>> Ne znam za Pinnacle, ali svaki editor bi ga trebao vidjeti prilikom
>> eksportiranja materijala. Dakle ides na "Export" ili "Render as" (u
>> Vegasu) i pri odabiru formata koji ce u ovom slucaju biti .AVI
>> odaberes Huffy codec. Citao sam u proslim postovima da si pisao da ti
>> kamera snima iskljucivo u interlaced modu. To nije nikakav problem
>> ukoliko zelis progressive. U editoru odaberi tu opciju i dobit ces
>> progressive. Ako nema opcija progressive, kao primjerice u Vegasu,
>> onda ne ukljucuj upper ili lower field vec ides na "none", vjerojatno
>> je i u Pinnacleu slicno.
>
>
> Koliko sam ja skuzio, on ne moze u Pinnacleu otvoriti taj m2ts, prema
> tome ta ideja nece ici. Njemu treba "nesto" sto ce otvoriti taj m2ts i
> onda ga pretvoriti kako spada ili u HDV ili huffyuv za video. A sto ce s
> audiom?
Zato i kazem da to odradi u Vegasu. Najbolje i najbrze rjesenje, a jos
ga i ima u original verziji. Dakle samo za prebacivanje u laksi format.
S druge strane ima masu vanjskih programa koji mogu konvertirati, pa
moze i preko njihm ali ja ih nikada nisam koristio jer nije bilo potrebe.
Da, tako sam ga instalirao, ima ga i Add/Remove, pa brijem da je dobro
instaliran, ali ga Pinnacle ne vidi
Da, onda ga ocito Pinnacle ne vidi. Probaj sa ovim drugim.
Hvala jos jednom na onome u mailu, budem probao, mislim da bi moglo upaliti
Ja sam instalirao onaj elecard, nasao par avchd 1080i sampleova na netu
i konvertirao ih u HDV bez ama bas nikakvog problema.
Dakle stvar radi ko bog.
--
ToMo
Samo da javim svima koji su mi prije mjesec dana sugerirali kako da na
starom stroju montiram AVCHD video, da sam kupio novi stroj, instalirao
Pinnacle Studio 14 HD i da stvar ide puuuuno brze nego na starom stroju.
Zapravo, sad se to da raditi bez da prije AVCHD konvertiram u nesto manje
zahtjevno za CPU.
AVCHD video iz SONY kamere montira cca 30% sporije nego stari stroj SD
video. 3 minute filma sa svim efektima, glazbom i animiranim menijem
izrenderira za 5 minuta, snimi na DVD u HD formatu i kad pustim na PS3
izgleda fantasticno. Ne treba nista posebno konvertirati, samo odaberem
fajle iz kamere i montiram kao i prije s miniDV materijalom. Fora je da
AVCHD mogu montirati direktno u Studio 14 kao do sada SD video, samo malo je
sporije, ali se moze prezivit...
Novi stroj ima i5-520M s 4GB RAM-a i Win 7 Pro-64
HP EliteBook 8740w, WD936EA, 17.0" LED WSXGA+ anti-glare (1680 x 1050),
Intel Core i5-520M (2.4 GHz, 3 MB L3 cache), 4GB (DDR3, 2DIMM, Max 8GB),
320GB (7200 okretaja), DVD+/-RW SuperMulti DL LightScribe UB, ATI FirePro
M7820 (1 GB GDDR5), WLAN 802.11 a/b/g/n, Bluetooth, Integrated Intel Gigabit
Network Connection (10/100/1000 NIC), modem, 2 x USB 2.0, 2 x USB 3.0, 1 x
VGA, 1 x 1394a, 1 x DisplayPort, 1 x eSATA, Web kamera, ExpressCard/54,
Media Card Reader 6-in-1, Stereo microphone in, Stereo headphone/line out,
docking connector, secondary battery connector, HP ProtectTools, Fingerprint
reader, SmartCard reader, vPro, 8 ćelija 68Whr Long Life Battery, Windows 7
Pro 64bit + Office 2007 Ready, teľina 3.57 kg
> Samo da javim svima koji su mi prije mjesec dana sugerirali kako da na
> starom stroju montiram AVCHD video, da sam kupio novi stroj, instalirao
> Pinnacle Studio 14 HD i da stvar ide puuuuno brze nego na starom stroju.
> Zapravo, sad se to da raditi bez da prije AVCHD konvertiram u nesto manje
> zahtjevno za CPU.
>
> AVCHD video iz SONY kamere montira cca 30% sporije nego stari stroj SD
> video. 3 minute filma sa svim efektima, glazbom i animiranim menijem
> izrenderira za 5 minuta
To je dobar rezultat.
> HP EliteBook 8740w, WD936EA, 17.0" LED WSXGA+ anti-glare (1680 x 1050),
> Intel Core i5-520M (2.4 GHz, 3 MB L3 cache), 4GB (DDR3, 2DIMM, Max 8GB),
Da li se pregrijava prilikom renderiranja, odnosno koja je temperatura
obzirom da je notebook?
I meni se cini, nisam ocekivao da ce biti tako brzo. Iduci stroj ce
vjerojatno raditi u realnom vremenu :-)
>> HP EliteBook 8740w, WD936EA, 17.0" LED WSXGA+ anti-glare (1680 x 1050),
>> Intel Core i5-520M (2.4 GHz, 3 MB L3 cache), 4GB (DDR3, 2DIMM, Max 8GB),
>
> Da li se pregrijava prilikom renderiranja, odnosno koja je temperatura
> obzirom da je notebook?
Nisam mjerio temperaturu, no CPU skoci na 100% i nakon 2 minute pocne puhati
vruci zrak iz otvora za ventilaciju.
Racunalo je iz serije Workstation, pa brijem da ne bi trebalo biti problema
ako tako bude radio sat-dva u komadu.
Ja sam popizdio jer sam iz slicnih razloga bio instalirao PS 14 HD
Ultimate Collection i nikako ne mogu bilo koji avchd file staviti na
timeline. Mozes navesti gdje si skinuo svoju verziju?
--
ToMo
Dobio sam na 2 CD-a od nekog nesebicnog s ove grupe.
Jedino sto se ne zeli instalirati na stroj na kojem nema vec instalirane
12-ice, pa sam radio upgrade s 10 na 12, pa s 12 na 14.
Taj Pinnacle bi i kupio da ga netko jos uvozi u HR, nakon Formela, Ron-Bana
i Ve-Mila, vise ga nitko ne uvozi vec vise od godinu dana, a kosta manje od
1000kn. Osnovna verzija 10-ke je bila oko 400kn, a one najvece oko
600-700kn, to stvarno nije puno za meni odlican program cak i ako montiram
godisnje 1-2 filmica od cca 30-40 minuta.