Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Hrvatski microISV-ovi

1 view
Skip to first unread message

Berislav Lopac

unread,
Oct 18, 2005, 5:47:43 AM10/18/05
to
U zadnje vrijeme se pojavio pojam microISV (Independent Software Vendor),
koji oznacava male proizvodjace softvera, s jednim do dva developera, koji
prodaju svoje programe na svjetskom trzistu.

Zanima me koliko ima nasih ljudi koji iz Hrvatske rade takve stvari? Na
pamet mi padaju dva, Rushov TemplateTamer i Davorov PHP Constructor -- zna
li tko jos nekoga?

Berislav


Stjepan Zlodi

unread,
Oct 18, 2005, 5:56:09 AM10/18/05
to
"Berislav Lopac" <berisla...@lopsica.com> wrote in
news:dj2gbu$f0i$1...@garrison.globalnet.hr:

>
> Zanima me koliko ima nasih ljudi koji iz Hrvatske rade takve stvari?
> Na pamet mi padaju dva, Rushov TemplateTamer i Davorov PHP Constructor
> -- zna li tko jos nekoga?
>

context editor?

--
http://wolfwoodscrowd.blog.hr

rush

unread,
Oct 18, 2005, 6:14:32 AM10/18/05
to
"Berislav Lopac" <berisla...@lopsica.com> wrote in message
news:dj2gbu$f0i$1...@garrison.globalnet.hr...

> zna li tko jos nekoga?

Ima jos Shixx sa ShixxNote, (nisam ziher da li sam napisao dovoljno
ixicha), onda WoD iliti We Only Do koji rade razne uglavnom mrezne
komponente tipa ftp, ssh, smpt, pop. Ima ih jos par (ne svi bas micro
ISV) na mojoj stranici http://www.rush.avalon.hr/msi/crosoft.html , ali ju
vec koju godinu nisam update-ao, tako da se ne ljute ne spomenuti. Tko nije
spomenut neka mi se slobodno javi, obicno dodam link.

rush
--
http://www.templatetamer.com/
http://www.folderscavenger.com/


Eden Kirin

unread,
Oct 18, 2005, 6:32:00 AM10/18/05
to
On Tue, 18 Oct 2005 09:56:09 +0000 (UTC), Stjepan Zlodi wrote:

> "Berislav Lopac" <berisla...@lopsica.com> wrote in
> news:dj2gbu$f0i$1...@garrison.globalnet.hr:
>
>>
>> Zanima me koliko ima nasih ljudi koji iz Hrvatske rade takve stvari?
>> Na pamet mi padaju dva, Rushov TemplateTamer i Davorov PHP Constructor
>> -- zna li tko jos nekoga?
>>
>
> context editor?

To je još uvijek više-manje neprofitni komad softvera :)

--
http://www.context.cx/

Berislav Lopac

unread,
Oct 18, 2005, 7:13:54 AM10/18/05
to
rush wrote:
> http://www.rush.avalon.hr/msi/crosoft.html , ali ju vec koju godinu
> nisam update-ao, tako da se ne ljute ne spomenuti. Tko nije spomenut
> neka mi se slobodno javi, obicno dodam link.

Nije lose, dosta kompletno. Mozda mozes dodati wget --
http://www.gnu.org/software/wget/wget.html (Hrvoje Niksic).

Nekako me u zadnje vrijeme proganja ideja o pokretanju hrvatskog microisv (u
nedostatku bolje rijeci) community portala -- za razmjenu iskustava medju
ljudima, kao i za laksu prezentaciju prema svijetu. Ima zainteresiranih?

Berislav


Eliz

unread,
Oct 18, 2005, 8:30:58 AM10/18/05
to

"Berislav Lopac" <berisla...@lopsica.com> wrote in message
news:dj2ldh$g8t$1...@garrison.globalnet.hr...

> Nekako me u zadnje vrijeme proganja ideja o pokretanju hrvatskog microisv
> (u nedostatku bolje rijeci) community portala -- za razmjenu iskustava
> medju ljudima, kao i za laksu prezentaciju prema svijetu. Ima
> zainteresiranih?

Vjerujem da u Hrvatskoj ima minimalno 50-tak takvih microISV, a da se neki
od njih nikad neće javiti jer je njihovo poslovanje na rubu legalnog
poslovanja. Neki već godinama tako rade i zarađuju si plaću - isključivo sa
izvozom SW.

Upitno je koliko bi takvi microISV-ovi bili zainteresirani za pisanje svojih
iskustava jer ja sam u svakom pokuąaju da neąto viąe saznam uvijek ostao
kratkih rukava :).

No , tko zna, stiľe EU, pa do onda portal moľe hvatati zalet dok se stvari
ne razbistre.


Stjepan Zlodi

unread,
Oct 18, 2005, 8:41:29 AM10/18/05
to
"Eliz" <eliz_...@hotmail.com> wrote in
news:dj2puf$jrn$1...@ss405.t-com.hr:

>
> Upitno je koliko bi takvi microISV-ovi bili zainteresirani za pisanje

> svojih iskustava jer ja sam u svakom pokuaaju da neato viae saznam


> uvijek ostao kratkih rukava :).
>

To je standardni problem s vecinom hrvatskih informaticara. Ono sto znaju
skrivaju ko zmija noge i smatraju da svi drugi moraju proci isti trnoviti
put do znanja kao i oni.


--
http://wolfwoodscrowd.blog.hr

(o_O)

unread,
Oct 18, 2005, 9:59:30 AM10/18/05
to
nije to problem... to cak nije opcija... to je izbor
svatko tko ima visak slobodnog vremena koje moze i koje je voljan
utrositi na (u vecini slucajeva neprofitno) educiranje drugih ljudi, a
sam je do toga znanja dosao itekako trnovitim putem - please - by all
means do that!
ali dok god nemam vremena niti za sebe i dok god postoji hrpa
informacija dostupna apsolutno svima bas kao sto je nekada i jos uvijek
dostupna meni osobno, i dok god mi odgovaranje na tudja pitanja ne
predstavlja uzitak koji ce me toliko ispunjavat da ga necu niti
pomisliti naplatiti - dotle god cu nastaviti srzati svoje znanje za
sebe i to s punim pravom
...
a ono sto jest *problem* kod nas... je jedna druga stvar a ta je:
susjed stef iskusni ratar sa vlastitim imanjem otac dvoje male djece
odluci nabaviti racunalo ne bi li djeci pruzao mogucnost drzanja koraka
s vremenom.. i u jednom se trenutku racunalo razboli... i tada se on
sjeti da mali od mice od malena petlja s kompjuterimai i anzove ga i
pita jel bi mogo doc pogledat sto je sa spravom... nasto doda.. tebi je
to ionako u malom prstu... je... istina je da je to meni u malom
prstu... ali isto tako eto bas gledam kroz prozor i shvacam da treba
pokositi vrt... pa zasto ne dodjes i pokosis mi ga... i nacjepas drva..
meni to nikada nije islo.. a tebi je to u malom prstu... oko...
bratski.. za jedan gemist... eto TO je problem... a ne ono iz pocetka
posta.

(o_O)

unread,
Oct 18, 2005, 10:09:05 AM10/18/05
to
i jos samo da se nadovezem, ni, nitko nebi trebao i nemora prolaziti
sve sto smo mi prolazili... na kraju krajeva... evo brate imas par
vodecih firmi u Zagrebu... nudi ti se vrsta edukacije kakvu samo
pozeljeti mozes... sto god zelis nauciti... mozes... pa ti ljepo sine
plati i uci... i ono sto sam ja ucio dvije godine ti ces naucit za dva
mjeseca... kod nas u srcu eto imas sedam osnovnih tecaja koristenja
racunala i interneta... od toga gdje se i kako pali "kutija", preko
logickih operacija unutar excel okruzenja pa sve do misteriozne tajne
cemu sluzi internet i kako od njega profitirati... a u dolasku ih je
jos devetnaest.. tecajevi su javni i placas jedino ukoliko zelis
certifikat... a ako eto zelis za sebe nauciti nesto... nije istina da
nema mogucnosti... to sto su ljudi neinformirani nije niciji tudji
problem osim njih samih
zaboravite "opensource" terminologiju razmisljanja tu kod nas u RH -
ljudi zive prebacujuci financije s kartice na karticu podmirujuci
dugove dok kroz dan krvavo rade... to nije zivot... to je
prezivljavanje... kada se stvari promjene za nas informaticare... onda
cemo drage volje rasipati se znanjem.. a dok god ono meni predstavlja
jedino oruzje kojime mogunapredovati i odskociti iz gomile... dotle god
ne mislim niti milimetar mrdnuti da nekoga rijesim problema samo zato
sto je lijen uhvatiti knjigu od 1000 stranica i citati...

spiny norman

unread,
Oct 18, 2005, 11:08:06 AM10/18/05
to
pod <1129644545....@g14g2000cwa.googlegroups.com>, "(o_O)"
<tbeg...@gmail.com> kaza:

> zaboravite "opensource" terminologiju razmisljanja tu kod nas u RH -
> ljudi zive prebacujuci financije s kartice na karticu podmirujuci
> dugove dok kroz dan krvavo rade... to nije zivot... to je
> prezivljavanje... kada se stvari promjene za nas informaticare... onda
> cemo drage volje rasipati se znanjem..

nećeš, to ti je u krvi, jednostavno si druga struja. kad središ život
financijski, oslobodit ćeš si, daj bože, vrijeme za obitelj i/ili sebe
i sl., te opet nećeš sudjelovati u "opensource terminologiji
razmišljanja". ne poznajem te, ali očito nemaš nekakvu žicu koja svu
tu ekipu vodi. nije to vremenski niti ičim drugim uvjetovana reakcija, to
je jednostavno način razmišljanja. btw, nemam ništa protiv tebe ili
tvog stava, dapače, smatram da si osoba čiji stav definitivno treba
podržavati s obzirom na stanje u zemlji (pod ovim najviše mislim, ali ne
isključivo, na prethodni ti post o rataru...).


--
2000.->4.473.000 ; 2050.->3.673.000 ; 2300.->13.000
-

rush

unread,
Oct 18, 2005, 4:50:15 PM10/18/05
to
"Berislav Lopac" <berisla...@lopsica.com> wrote in message
news:dj2ldh$g8t$1...@garrison.globalnet.hr...

> Nekako me u zadnje vrijeme proganja ideja o pokretanju hrvatskog microisv
(u
> nedostatku bolje rijeci) community portala -- za razmjenu iskustava medju
> ljudima, kao i za laksu prezentaciju prema svijetu. Ima zainteresiranih?

Kao korisnik da, bilo bi mi drago da tako nesto postoji :)

Mislim da bi mi koristilo da postoji neko mjesto gdje se mogu izlistati nasi
programi, jer kada se launcha program kvalitetni link je zlata vrijedan.
Isto bi mi bilo dobro da na jednom mjestu nadjem sto vise domacih programa,
tako bih mozda lakse dogovrio neku razmjenu linkova, zajednicke akcije i sl.
Za nesto tipa foruma nisam siguran, volio bih tamo tu i tmao naletiti, ali
mozda bi bilo bolje za forum linkati se na neki vec postojeci tipa
programiranje.net.tako da se potreban broj korisnika.

Sto se tice sudjelovanja u izgradnji site-a tu sam tanak. Vjerojatno bih
mogao pomoci na neke otrcane nacine (smjestaj , domena i sl). Pod jakim
pritiskom vjerojatno bih se mogao obavezati napisati koji osvrt, tipa kako
sam zadovoljan svojim registracijskim servisom, kako setupom i sl. Ali tu
vec treba biti oprezan, jer .. "padaju kise iz zlatnih visina, i srce nudi
vise no sto moze" ;)

rush

unread,
Oct 18, 2005, 4:52:29 PM10/18/05
to
"Eliz" <eliz_...@hotmail.com> wrote in message
news:dj2puf$jrn$1...@ss405.t-com.hr...

> Upitno je koliko bi takvi microISV-ovi bili zainteresirani za pisanje
svojih
> iskustava jer ja sam u svakom pokušaju da nešto više saznam uvijek ostao
> kratkih rukava :).

A sto si probao saznati?

Tomislav

unread,
Oct 19, 2005, 10:17:54 AM10/19/05
to

Ima, ovisno koliko okolnosti dopuste.
Bilo bi za pocetak super cuti nesto ideja i razrade sto bi se na portalu
naslo, kako bi se odrzavao i sl.
U nekom trenutku bi hosting, domena i sl. takodjer mogli biti medju vaznijim
pitanjima.

--
The future is a race between education and catastrophe.

H.G. Wells

Berislav Lopac

unread,
Oct 20, 2005, 2:48:19 AM10/20/05
to
Tomislav wrote:

> Berislav Lopac wrote:
>> Nekako me u zadnje vrijeme proganja ideja o pokretanju hrvatskog
>> microisv (u nedostatku bolje rijeci) community portala -- za
>> razmjenu iskustava medju ljudima, kao i za laksu prezentaciju prema
>> svijetu. Ima zainteresiranih?
>
> Ima, ovisno koliko okolnosti dopuste.
> Bilo bi za pocetak super cuti nesto ideja i razrade sto bi se na
> portalu naslo, kako bi se odrzavao i sl.
> U nekom trenutku bi hosting, domena i sl. takodjer mogli biti medju
> vaznijim pitanjima.

Usao sam u Zonu sumraka -- jucer sam napisao lijepi poduzi odgovor na Rushov
post, a sad ga nigdje nema. Zbunj.

Mora da sam restartao stroj ili tako nesto prije nego sam ga poslao. Treba
mi upgrade mozga, po mogucnosti s hyperthreadingom...

<malo kasnije>

Rijesio sam misterij -- umjesto na newse stvar sam poslao ravno Rushu na
mejl. I sad ga vise nemam (yebeni outlook express...). Rush, mozes pliz
copy/paste moj mail na newse? Thanks.

Berislav


rush

unread,
Oct 20, 2005, 4:17:23 AM10/20/05
to
"Berislav Lopac" <berisla...@lopsica.com> wrote in message
news:dj7ejg$kp4$1...@garrison.globalnet.hr...

> Rijesio sam misterij -- umjesto na newse stvar sam poslao ravno Rushu na
> mejl. I sad ga vise nemam (yebeni outlook express...). Rush, mozes pliz
> copy/paste moj mail na newse? Thanks.

Po stukinoj zapovjedi:

---------------------------------------------


rush wrote:
> Mislim da bi mi koristilo da postoji neko mjesto gdje se mogu
> izlistati nasi programi, jer kada se launcha program kvalitetni link
> je zlata vrijedan. Isto bi mi bilo dobro da na jednom mjestu nadjem
> sto vise domacih programa, tako bih mozda lakse dogovrio neku
> razmjenu linkova, zajednicke akcije i sl. Za nesto tipa foruma nisam
> siguran, volio bih tamo tu i tmao naletiti, ali mozda bi bilo bolje
> za forum linkati se na neki vec postojeci tipa programiranje.net.tako
> da se potreban broj korisnika.

Vjerojatno mislis na programeri.org -- trenutacno su u limbu. U svakom
slucaju, ovaj portal bi vise bio fokusiran na teme komercijalnog razvoja
softvera nego na samo programiranje: kako reklamirati i gdje, kako
prodavati, kako napraviti instalaciju, version control, bug tracking,
project management, kako nazvati program ili firmu, gdje naci investitore,
kako napisati biznis plan i tome slicno. Takodjer bi se na jednom mjestu
moglo kupiti programe domacih autora, tako da ne mora svatko otvarati
merchant account za kreditne kartice (ipak je rijec o mikroISVovima) i tako
to.

> Sto se tice sudjelovanja u izgradnji site-a tu sam tanak. Vjerojatno
> bih mogao pomoci na neke otrcane nacine (smjestaj , domena i sl).

Nisu to nista otrcani nacini, bilo bi to sasvim dovoljno za pocetak. Ja
trenutacno nisam u mogucnosti kupovati domene (duga prica), a i smjestaj mi
je dosta tanak.

U svakom slucaju, trebalo bi naci zanimljivo ime i domenu, ali nesto sto bi
strancima (citaj: anglofonima) bilo barem jasno za procitati/izgovoriti ako
vec ne i razumjeti (a da je opet lokalnog kolorita).

> Pod
> jakim pritiskom vjerojatno bih se mogao obavezati napisati koji
> osvrt, tipa kako sam zadovoljan svojim registracijskim servisom, kako
> setupom i sl.

Jakim pritiskom... Je li plizplizplizplizplizplizpliz dovoljno jako? ;)

> Ali tu vec treba biti oprezan, jer .. "padaju kise iz
> zlatnih visina, i srce nudi vise no sto moze" ;)

Samo nemoj piti lose vino i sve je ok... :)

Berislav

Jure

unread,
Oct 20, 2005, 4:22:18 AM10/20/05
to

"rush" <pi...@rush.avalon.hr> wrote in message
news:dj7jqh$he0$1...@ss405.t-com.hr...

mozda bi trebali organizirati cluster firmi/ljudi i predstaviti se ne jadnom
siteu - ipak je isplativije/jednostavnije/bolje promicati jedan
site/ime/marku/brand sa vise proizvoda nego vise siteova sa jednim
proizvodom

Eliz

unread,
Oct 20, 2005, 4:54:07 AM10/20/05
to

"rush" <pi...@rush.avalon.hr> wrote in message
news:dj3nad$mnk$1...@ss405.t-com.hr...

>> Upitno je koliko bi takvi microISV-ovi bili zainteresirani za pisanje
> svojih
>> iskustava jer ja sam u svakom pokušaju da nešto više saznam uvijek ostao
>> kratkih rukava :).
>
> A sto si probao saznati?

Pa kako posluju, kako naplacuju usluge, placaju li neke dazbine i konacno
koliko se tu moze zaraditi - sve prakticne stvari :)


Tomislav

unread,
Oct 20, 2005, 5:24:55 AM10/20/05
to
Jure wrote:

> mozda bi trebali organizirati cluster firmi/ljudi i predstaviti se ne jadnom
> siteu - ipak je isplativije/jednostavnije/bolje promicati jedan
> site/ime/marku/brand sa vise proizvoda nego vise siteova sa jednim
> proizvodom

...koji bi se zvao kako? Prijedlozi? www.freshcrosoft.biz? www.adriasoft.com?

Jure

unread,
Oct 20, 2005, 6:18:24 AM10/20/05
to
"Tomislav" <hefest@LOVELYSPAM!gmail.com> wrote in message
news:dj7n7v$475$1...@sunce.iskon.hr...

> Jure wrote:
>
> > mozda bi trebali organizirati cluster firmi/ljudi i predstaviti se ne
jadnom
> > siteu - ipak je isplativije/jednostavnije/bolje promicati jedan
> > site/ime/marku/brand sa vise proizvoda nego vise siteova sa jednim
> > proizvodom
>
> ...koji bi se zvao kako? Prijedlozi? www.freshcrosoft.biz?
www.adriasoft.com?
>

po meni su nazivi sa soft malo "na prvu loptu"

adriasoft vec postoji
www.go2cro.com/adriasoft/

ja osobno bi radije odabrao neki opiceniji naziv tipa DigitalOlives ili
64BitsFish

Berislav Lopac

unread,
Oct 20, 2005, 8:15:34 AM10/20/05
to
Tomislav wrote:
> ...koji bi se zvao kako? Prijedlozi? www.freshcrosoft.biz?
> www.adriasoft.com?

pa miCROsoft, jasno... :D

Berislav

P.S. Ne...


Tomislav

unread,
Oct 20, 2005, 9:37:12 AM10/20/05
to
Jure wrote:

> ja osobno bi radije odabrao neki opiceniji naziv tipa DigitalOlives ili
> 64BitsFish

Nemam prigovora. Vise mi se svidja digitalolives. Daljnji prijedlozi su,
jasno, dobrodosli.
Struktura sadrzaja?

rush

unread,
Oct 21, 2005, 3:40:27 AM10/21/05
to
"Eliz" <eliz_...@hotmail.com> wrote in message
news:dj7lvf$m3q$1...@ss405.t-com.hr...

>
> "rush" <pi...@rush.avalon.hr> wrote in message
> news:dj3nad$mnk$1...@ss405.t-com.hr...
> > A sto si probao saznati?
>
> Pa kako posluju, kako naplacuju usluge, placaju li neke dazbine i konacno
> koliko se tu moze zaraditi - sve prakticne stvari :)

najcesce se usluga naplacuje kroz neki registracijski servis, tipa regsoft,
regnow, swreg, kagi, i slicni. Cijena koji njima placas je od 4-20% po
transakciji, neki nekada imaju neki dodatni mjesecni fiks, ili fiks za
uvrstenje proizvoda. Ja konkretno te transkacije vodim kroz obrt, sto znaci
da placam porez prirez, zdravstveno i mirovinsko.

Koliko se moze zaraditi , kao prvo moze se i izgubiti, pa nist zaraditi , pa
malo , pa do puno. Ali mislim da je za vecinu (ne samo nasih), to djeparac
do dodatna zarada, plus potencijalna referenca za dobivanje posla. Ima
naravno i ljudi koji iskljucivo zive od toga, ali su mislim ipak u manjini.

Ali u svemu je kljucan proizvod koliko je on atraktivan za trziste, i koliko
si spreman ulagati (ne samo novcano nego i vremenski) u njegov razvoj i jos
vaznije marketing.

ako te zanima vise, predlazem ti da malo citas po
alt.comp.shareware.authors, da se nauciti ponesto.

Joza

unread,
Oct 21, 2005, 2:29:51 PM10/21/05
to

"Tomislav" <hefest@LOVELYSPAM!gmail.com> wrote in message news:dj860v$ohd$1...@sunce.iskon.hr...

> Jure wrote:
>
>> ja osobno bi radije odabrao neki opiceniji naziv tipa DigitalOlives ili
>> 64BitsFish
>
> Nemam prigovora. Vise mi se svidja digitalolives. Daljnji prijedlozi su, jasno, dobrodosli.
> Struktura sadrzaja?
>
>

www.cro-brains.hr :)


Jure

unread,
Oct 22, 2005, 10:17:34 AM10/22/05
to
"Joza" <josip.pejakovic@NO_TRASHetfos.hr> wrote in message
news:djbc3h$a4g$1...@bagan.srce.hr...

The page cannot be displayed

Tomislav

unread,
Oct 22, 2005, 10:57:32 AM10/22/05
to
rush wrote:

> komponente tipa ftp, ssh, smpt, pop. Ima ih jos par (ne svi bas micro
> ISV) na mojoj stranici http://www.rush.avalon.hr/msi/crosoft.html , ali ju

E sad...jos nekakvo administracijsko sucelje, forumi, tematsko oznacavanje
proizvoda kljucnim rijecima, pretrazivost svih tekstova, visejezicnost, stalna
jezgra administratora sadrzaja...i najtezi dio posla je obavljen!
Ja bih mogao sponzorirati hosting (tocnije, moja tvrtka) i mozda domenu, ali
prije toga:
1. htio bih cuti kakvu takvu razradu ideje (i to u raznim smjerovima), jer je
- koliko god mi se nacelno svidjala - previse u magli,
2. htio bih cuti prijedlog na cemu (tehnoloski) podignuti site i
3. zanima me ima li ovdje koga tko je radio sto na eZ publish CMS-u.

t.n.a.

Joza

unread,
Oct 22, 2005, 11:03:11 AM10/22/05
to

"Jure" <kupus2_at_hi_toc...@blablabla.hr> wrote in message news:djdhl6$4hd$1...@ss405.t-com.hr...

>
> The page cannot be displayed
>
>

to je samo prijedlog za naziv domene :)


Jure

unread,
Oct 22, 2005, 1:02:35 PM10/22/05
to
"Joza" <josip.pejakovic@NO_TRASHetfos.hr> wrote in message
news:djdkbi$vrj$1...@bagan.srce.hr...

lako je tebi zajebavati budalu :((((
nadji nekog sebi ravnog!


Berislav Lopac

unread,
Oct 22, 2005, 1:39:45 PM10/22/05
to
> 1. htio bih cuti kakvu takvu razradu ideje (i to u raznim smjerovima), jer je
> - koliko god mi se nacelno svidjala - previse u magli,

Slazem se, u principu je meni sama ideja i pala na pamet dok smo
pricali na ovoj newsgrupi. Razradjujem neke koncepte, samo mi je ovaj
vikend malo guzvovito, pa cu probati sloziti par ideja tijekom tjedna.

Imam i ideju za naziv i domenu, ali da se ne istrcavam, neka prvo
vidimo mozemo li je dobiti.

> 2. htio bih cuti prijedlog na cemu (tehnoloski) podignuti site i

Bitno je sto ce biti na siteu. Mislim da bi temeljno bilo postaviti
forum, tako da se mogu koncentrirati teme, a onda se mogu dodavati
clanci, linkovi i ostali sadrzaji.

> 3. zanima me ima li ovdje koga tko je radio sto na eZ publish CMS-u.

Ja sam ga bio pogledao i dopao mi se, ali nisam nista ozbiljnije.

Berislav

Joza

unread,
Oct 22, 2005, 3:25:09 PM10/22/05
to
"Jure" <kupus2_at_hi_toc...@blablabla.hr> wrote in message news:djdraj$kp7$1@ss405.t->

> lako je tebi zajebavati budalu :((((
> nadji nekog sebi ravnog!
>
>

ne razumijem te. cemu sad to?! pa nisam ja nikoga zajebavao.


Jure

unread,
Oct 23, 2005, 3:13:40 AM10/23/05
to
"Joza" <josip.pejakovic@NO_TRASHetfos.hr> wrote in message
news:dje3ml$33r$1...@bagan.srce.hr...

pa, dobro, onda ja zajebavam tebe hahahahahaha


Tomislav

unread,
Oct 23, 2005, 8:13:28 AM10/23/05
to
Berislav Lopac wrote:

> Slazem se, u principu je meni sama ideja i pala na pamet dok smo
> pricali na ovoj newsgrupi. Razradjujem neke koncepte, samo mi je ovaj
> vikend malo guzvovito, pa cu probati sloziti par ideja tijekom tjedna.

Strpljivo cekam... :)

> Bitno je sto ce biti na siteu. Mislim da bi temeljno bilo postaviti
> forum, tako da se mogu koncentrirati teme, a onda se mogu dodavati
> clanci, linkovi i ostali sadrzaji.

Nesto na tragu novih proizvoda, novih verzija, zbivanja na gospodarskom planu
koja imaju utjecaja na zivot malih tvornica softvera, zajednicki marketing i
sl.? Forumi za recenzije, razmjenu misljenja o softveru, proizvodnji,
tehnologijama, trendovima...organizirani linc i sl.? :)

Berislav Lopac

unread,
Oct 23, 2005, 10:37:10 AM10/23/05
to
> organizirani linc

E to! :D

Berislav

cose

unread,
Oct 31, 2005, 11:18:19 AM10/31/05
to
Dana Tue, 18 Oct 2005 22:50:15 +0200, "rush" <pi...@rush.avalon.hr>
rece:

>Mislim da bi mi koristilo da postoji neko mjesto gdje se mogu izlistati nasi
>programi, jer kada se launcha program kvalitetni link je zlata vrijedan.
>Isto bi mi bilo dobro da na jednom mjestu nadjem sto vise domacih programa,
>tako bih mozda lakse dogovrio neku razmjenu linkova, zajednicke akcije i sl.

Svojedobno je bilo ideja da se tako nesto napravi na webu Hrvatske
Udruge Programera (www.hupro.hr), ali nikako da se stvari pomaknu s
mrtve tocke.

--

Kresimir Kos

"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt."

0 new messages