Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Inside.hr II

0 views
Skip to first unread message

Redeemer

unread,
May 21, 2008, 2:41:22 AM5/21/08
to
Evo jos nesto oko insidea. Naveo sam da cesto imamo problema sa mailovima i
webom u zadnje vrijeme. Izgleda da nije problem u serverima vec nas oni
blokiraju. Iz inside-a su nam rekli da oni imaju svoj nekakav interni
dogovor o potrosnji resursa na serveru, dakle osim onog sta pise na
internetu da paket ima odreden prostor u mb i odreden bandwith i jos neke
stvari ono sta ne pise je da je i ogranicenje na potrosnju memorije na 50 mb
i vremena procesora. To mi je ok jer se tako donekle omogucava svim
korisnicima da imaju koliko toliko normalne uvijete na serveru medutim to
nigdje ne pise u specifikacijama paketa niti je to ikad netko spominjao kod
narudzbe a i ne moze se pratiti koliko mi web trosi resusrsa. Uglavnom mi
imamo previse posjeta te oni blokiraju top 10 korisnika koji prekorace tu
njihovu granicu. Kada odblokiraju onda sve radi i zato nam se desava da
nekada po par sati ne rade mailovi ili nekada web steka. Eto samo da znate
pa da mozete uzeti u obzir kod odabira hostinga. Znaci ako mislite imati
vise posjetitelja onda bolje odaberite neki drugi hosting.

Da li netko ima za preporuciti neki hosting koji podrzava ASP.NET 2.0 i
noviji, MSSQL Server 2005, Ajax, da je u hrvatskoj i da nije neka pretjerana
cijena, cca 100 kn mjesecno. Ne treba nam puno prostora (dosta je i 300 mb)
bitna nam je stabilnost. Razmisljam da bi se prebacili na plus.hr


kraja

unread,
May 21, 2008, 5:11:28 AM5/21/08
to
> Da li netko ima za preporuciti neki hosting koji podrzava ASP.NET 2.0 i
> noviji, MSSQL Server 2005, Ajax, da je u hrvatskoj i da nije neka
> pretjerana cijena, cca 100 kn mjesecno. Ne treba nam puno prostora (dosta
> je i 300 mb) bitna nam je stabilnost. Razmisljam da bi se prebacili na
> plus.hr


Posluh d.o.o dvogodišnje iskustvo i vrlo zadovoljan upravo na spomenutim
tehnologijama, cijena fenomenalna: 250 Kn godišnje, 500 MB prostora.

Mali nedostatak, nemaju Cpanel.

Hrvoje


Mrtvac

unread,
May 21, 2008, 5:43:33 AM5/21/08
to

Neznam jel Plus.hr podrzava ovo gore navedeno (ja sam na linuxu i phpu)
no u svakom slucaju bi ga preporucio. Evo mi vec par godina na plus.hr i
nikada problema odnosno kad su neki problemi nastali to smo vrlo brzo
rjesili telefonski ili emailom. Ja vrlo zadovoljan.


--
Pozdrav,
M

http://www.unreal-net.com/
Jedini web imenik na kojem mozete zaraditi!

http://forum.unreal-net.com/
Jedini forum koji dijeli zaradu sa clanovima!

Frodo

unread,
May 21, 2008, 5:49:04 AM5/21/08
to
On Wed, 21 May 2008 11:11:28 +0200, kraja wrote:

> Posluh d.o.o dvogodišnje iskustvo i vrlo zadovoljan upravo na spomenutim
> tehnologijama, cijena fenomenalna: 250 Kn godišnje, 500 MB prostora.
>
> Mali nedostatak, nemaju Cpanel.

Nikako ne razumijem što je to fenomenalno u toj cijeni. Za te novce kod
Vogona imaš točno 4x više :>

kraja

unread,
May 21, 2008, 8:06:08 AM5/21/08
to
Osnovna razlika je što se traže serveri u RH.

Za prostor i sve ostalo stoji tvoja teorija!

Pozdrav!


"Frodo" <me...@sumica.com> wrote in message
news:g10r69$g3m$1...@sunce.iskon.hr...

Frodo

unread,
May 21, 2008, 5:18:23 PM5/21/08
to
On Wed, 21 May 2008 14:06:08 +0200, kraja wrote:

> Osnovna razlika je što se traže serveri u RH.

Čemu?

Bruno Babic

unread,
May 22, 2008, 3:32:07 AM5/22/08
to
Redeemer wrote:
> i vremena procesora. To mi je ok jer se tako donekle omogucava svim
> korisnicima da imaju koliko toliko normalne uvijete na serveru medutim to
> nigdje ne pise u specifikacijama paketa niti je to ikad netko spominjao kod
> narudzbe a i ne moze se pratiti koliko mi web trosi resusrsa. Uglavnom mi

Svaka im cast na trudu, ali bilo bi lijepo da tako nesto spomenu (i to
poprilicno glasno), a ne da se poslije cudis zasto ti web ne radi, a oni
ga ustvari namjerno blokiraju.

AFAIK, blokiranje pristupa bi se trebalo raditi samo u slucaju da zbilja
nema raspolozivih resursa.

Da sam ja na tvom mjestu, trazio bih drugi hosting vec odavno.

--
bbabic(a)globalnet.hr
2b||!2b?

0 new messages