Koristim tutuntu 9.10.
route -n
Kernel IP routing table
Destination Gateway Genmask Flags Metric Ref Use
Iface
10.64.64.64 0.0.0.0 255.255.255.255 UH 0 0 0
ppp0
192.168.122.0 0.0.0.0 255.255.255.0 U 0 0 0
virbr0
169.254.0.0 0.0.0.0 255.255.0.0 U 1000 0 0
ppp0
0.0.0.0 10.64.64.64 0.0.0.0 UG 0 0 0
ppp0
Ako pomogne, ovo je uvijek isto.
[...]
> Ako pomogne, ovo je uvijek isto.
Bit ce vjerojatno bed da resolvconf ostavi i konfiguraciju DNS-ova koje
koristis na wirelessu ili tko zna cemu. Pogledaj /etc/resolv.conf i sto
on sve sadrzi, kladim se da je u tome problem.
--
NAME:Dinko.kreator.Korunic DISCLAIMER:Standard.disclaimer.applies
ICQ:16965294 JAB:kreat...@jabber.org PGP:0xEA160D0B
HOME:http://dkorunic.net QUOTE:Eat.right.stay.fit.and.die.anyway
> Bit ce vjerojatno bed da resolvconf ostavi i konfiguraciju DNS-ova koje
> koristis na wirelessu ili tko zna cemu. Pogledaj /etc/resolv.conf i sto
> on sve sadrzi, kladim se da je u tome problem.
Na Tele2CARNet se zna desiti da uopce ne postavi DNS - razlog je slab
signal. Zbog slabog signala ne moze iskomunicirati sve postavke i onda
(pppd) stavi neke proizvoljne.
BRAVO!!! Upravo je to problem!
Kada nemam izlaz na Internet nemam nista u resolv.conf
cat /etc/resolv.conf
# Generated by NetworkManager
Kada Internet radi imam DNS-ove :)
cat /etc/resolv.conf
# Generated by NetworkManager
nameserver 193.198.184.140
nameserver 193.198.184.130
Sad sam si napravio resolv.conf.carnet pa kad NetworkManager dobro ne
napravi resolv.conf samo napravim cp resolv.conf.carnet resolv.conf
HVALA!
> On Wed, 02 Dec 2009 20:04:45, zetor <ze...@traktor.com> wrote:
>> Spajam se na Internet preko CARNet Mobile sa NetworkManagerom (Huawei
>> E220) i nekad kada se spojim nema izlaza na Internet (Firefox - Server
>> not found, ping www.google.hr - unknown host www.google.hr)... pa tak
>> da moram po par puta disconnect, connect, disconnect, connect... da bi
>> onda proradio Internet....
>> Svaki put mi se to dogadja. Zna li netko u cemu je greska, problem?
>
> [...]
>
>> Ako pomogne, ovo je uvijek isto.
>
> Bit ce vjerojatno bed da resolvconf ostavi i konfiguraciju DNS-ova koje
> koristis na wirelessu ili tko zna cemu. Pogledaj /etc/resolv.conf i sto
> on sve sadrzi, kladim se da je u tome problem.
To se meni dogadja kada ugasim komp dok mi je ukljucen VPNC.
dodaj si dnsove u profil za mobilni internet u network manager
i po mogucnosti iskljuci avahi-daemon
Dobro ljudi pa nije to analogna komunikacija pa da vanzemaljci ometaju
signal :) Sorry ali ovo nema teorije da bude istina -- da je slab signal
problem. Prije ce biti da jedan ili vise NAS-ova ima fuckup u lokalnoj
konfiguraciji.
Nije ti palo na pamet da postavis u NetworkManageru ru�no dns?
Super! Nisam znao da mogu samo DNS-ove postavit rucno, da ima Automatic
(PPP) addresses only. Postavljeno!