Novi korisnik sam sto se linuxa tice i imam problema s instalacijom printera
(naravno). Koristim se Mandriva 2010 distribucijom, a printer u pitanju je
USB verzija CANON LBP2900. Pratio sam instrukcije sa linka:
http://67-20-66-205.bluehost.com/index.php?option=com_content&view=article&id=72kako bih instalirao printer. Problem se javio nakon /etc/init.d/cups restart
jer poruka koju sam dobio nije odgovarala onome što je navedeno na linku.
printer je pronadjen na portu kao new device ali sam dobio poruku (nisam je
zapisao pa aproksimiram) "****lp removed" i nedostajala je poruka "localhost
kernel: usbcore: registered new interface driver usblp". Zavrsio sam
proceduru do kraja no printer iako vidljiv nije printao nista, dok je u
system managementu pod printers pokazivao da postoji pogreska sa printerom
na URI:.....fif0. Promjenio sam USB port na kojem je printer ukljucen jer je
povremeno radio probleme pa sam na drugom portu ponovio postupak nakon
restarta cups. Isti problem je ostao. S obzirom da su driveri bili
instalirani mi je iz KDE system managementa (vidi sa da sam ja predugo na
windozama pa mislim da sve mogu iz grafickog sucelja :)) uspio detektirati
da je printer prikljucen te ga je instalirao na URI: usb://Canon/LBP2900
model "Canon LBP2900 CAPT ver.1.5" Status govori da je printer idle and
ready. Prilikom pokusaja printanja on odradi sve kao da stvarno printa, pod
job log mi pokaze da je sve isprintao ali stranice ne izlaze van :( Pomoc
molim ako netko zna kako rjesiti ovaj problem.