uglavnom hvala!
> 1 atipicni limfocit, dok za ref. vrijednosti pise da ih treba biti 0.
Ništa posebno. Atipični limfociti se pojavljuju tijekom najobičnijih viroza.
Jedan jedini ne znači baš ništa.
> jos u urinu sve ok, jedino acetonske tvari +2
To je već zanimljivije...
Ketoni (acetonske tveri) u urinu se pojavljuju kod dehidracije, te u
stanjima acidoze bilo kojeg porijekla (dogotrajno povišen šećer, acidoze
zbog bubežnih bolesti...).
Obzirom na (kako tvrdiš) sve uredne ostale nalaze, tipujem na dehidraciju
(odnosno činjenicu da prije davanja urina na analizu vjerojatno nisi jeo ni
pio nekoliko prethodnih sati).
Doc
--
Ili jesmo, ili nismo.
Ili ono treće...
"Igor "Doc" Berecki" <123...@post.htnet.hr123> wrote in message
news:d8pmd6$tc8$1...@news1.xnet.hr...
> sam spretnim prstima natipka:
>
>> 1 atipicni limfocit, dok za ref. vrijednosti pise da ih treba biti 0.
>
> Niąta posebno. Atipični limfociti se pojavljuju tijekom najobičnijih
> viroza.
> Jedan jedini ne znači baą niąta.
>
>
>> jos u urinu sve ok, jedino acetonske tvari +2
>
> To je već zanimljivije...
> Ketoni (acetonske tveri) u urinu se pojavljuju kod dehidracije, te u
> stanjima acidoze bilo kojeg porijekla (dogotrajno poviąen ąećer, acidoze
> zbog bubeľnih bolesti...).
> Obzirom na (kako tvrdią) sve uredne ostale nalaze, tipujem na dehidraciju
Slaľem se.
Poątedjet ćemo ąiru čitalačku populaciju rasprave o tome da je i gladovanje
dehidracija - ali na staničnoj razini, te da je i hipoglikemija gladovanje -
ali na staničnoj razini :-)