Am pus niște poze cu diacritice în ipostaze hazlii:
https://plus.google.com/u/0/107732192814812927690/posts/JdpL2hVJqbw
La Otopeni am găsit ș și ț cu sedilă, dar sedila era separată de
literă pentru a simula virgula.
La Ikea am găsit ț cu sedilă și ș cu virgulă, o ipostază foarte rară.
De obicei ș-ul este cu sedilă, iar ț-ul este cu virgulă din cauza
fonturilor proaste.
Samsung Galaxy Tab știe de limba română, varianta cu sedile unde ț-ul
cu sedilă este cu virgulă. Numai că într-o traducere au folosit ț-ul
cu virgulă, ț care lipsește pe Android 4.0 la fontul Roboto.
La primăria Brașov terminalul de informare este sub orice critică :)
--
Cristian.