Chtel bych se ucastniku konference zeptat, zda jim pripada jako lepsi
koupe polovina Ceskeho Telecomu, nebo 100% podil ve Skype.
1. Co to je Skype?
2. Predpokladam, ze Telekomici uz nemaji zadnou sanci v nabidce
hlasovych sluzeb. Proti GSM nemaji sanci.
3. Telekomici maji zatim naskok v paternich datovych sitich.
Z toho mohou jeste par let tezit.
4. Telekomici v nejblizsi dobe prijdou - odhadem - o nekolik stovek
tisic klientu, kteri plati sice malo (kolem 500/mesic) - ale zato pravidelne.
Jsou to lide, pro ktere telekomicka linka byla/je jedinou moznosti pripojeni
na Internet. Telekomici tady - na vesnici - zahrabali do zeme spoustu km
kabelu, chodi ji to fakt dobre, to musim uznat.
Ale: CTU naridilo Telekomikum, aby snizili pausalni poplatky. Stalo se.
Muj pausal se snizil o 19Kc/mesic. Sqele! Ale zaroven mne sundali volne
minuty na Internetu z puvodnich 780 minut na 420/mesic. Myslim, ze podobne
postizenych lidi je hodne a tak si budou hledat nejake jine pripojeni
na Internet. A Telekomici se pak jen budou smutne koukat na ty svoje
perfektni kabely v zemi.
Uspesni podnikaele (napr. Bata) vzdy rikali: Maly zisk, ale velky obrat.
Telekomici jdou cestou zcela opacnou. Jejich smula.
Takze: Sbohem Telecome.
--
MJD 53632.868426, Breta.
--
Na Internetu jsem jako doma. Taky nevim kde co je ....
> Ale: CTU naridilo Telekomikum, aby snizili pausalni poplatky.
> Stalo se. Muj pausal se snizil o 19Kc/mesic. Sqele! Ale zaroven
> mne sundali volne minuty na Internetu z puvodnich 780 minut na
> 420/mesic. Myslim, ze podobne postizenych lidi je hodne a tak
> si budou hledat nejake jine pripojeni na Internet. A Telekomici
> se pak jen budou smutne koukat na ty svoje perfektni kabely
> v zemi.
Tohle mi pripomina hruzne casy "dialup" Internetu v polovici
devadesatych let :-)
ADSL nabidky Ceskeho Telekomu:
http://www.internetexpres.cz/cz/ie_doma/
Otazka 1: Vyzaduje CT poplatky (pausal) za hovorove sluzby
pres digitalni linku, i kdyz tyto nejsou vyuzivany?
Otazka 2: Co je hlavni duvod proc vic lidi v Cesku do dnes
nema broadband Internet? Trzni ekonomika (ctyri
stovky mesicne), nebo omezeny pristup k digitalnim
linkam?
Otazka 3: Konkurence kabelovych spolecnosti byl hlavnim
faktorem v explozivnim rustu "digital subscriber"
linek v USA. Existuje v Cesku kabelova televize,
a jake ma perspektivy?
Za Vasi ochotnost predem dekuji.
CT vyzaduje poplatky i za hovorové sluzby.
> Otazka 2: Co je hlavni duvod proc vic lidi v Cesku do dnes
> nema broadband Internet? Trzni ekonomika (ctyri
> stovky mesicne), nebo omezeny pristup k digitalnim
> linkam?
Z mé skusenosti plyne, ze ne kazdy má na to, aby platil cca 500,- za
telefon a jeste 500,- za internet. Ono to ve vysledku je cca 1000,- a to je
docela dost. Kabelové televize mají internet jen v omezených lokalitách a
stojí, co si vybavuju o5 kolem 1000,-. A pristup k digitalnim linkam? ADSL
ci ISDN je dosazitelne, lec v dusledku extra drahe. Celkem cenove dostupne
jsou male Wi-Fi site, ale ty jsou na omezenych lokalitach. Takze abych to
zakoncil:
ja bydlim ve stredne velkem meste, cac 30000 obyvatel. U internetu mám
moznost:
Cesky Telecom dial up omezuju se a cca
800,- mesic vcetne telefonu
Cesky Telecom ISDN/ADSL cca 1000,- -(minimalne) -
pocat investice 3000 - 5000,-
Eurotel CDMA cca 1000,- -
nespolehlive - pocat investice 3000 - 5000,-
Eurotel GPRS cca 600,- -
nepouzitelne - pocat investice 3000 - 5000,-
T - Mobile EDGE cca 1000,- -
nespolehlive - pocat investice 1000 - 3000,-
Oskar GPRS/EDGE 200 - 800,- -
nespolehlive - pocat investice 1000,-
Bezdrátový internet min 1000,-
pouzitelne, pocat investice 5000 - 8000,-
Pro rodinu, kde je mesicni prijem cca 15000,- Kc je to docela drahe... :)
>
> Otazka 3: Konkurence kabelovych spolecnosti byl hlavnim
> faktorem v explozivnim rustu "digital subscriber"
> linek v USA. Existuje v Cesku kabelova televize,
> a jake ma perspektivy?
>
Kabelovky existuji, perspektivu maji, lec jsou opet na ceske pomery
predrazene, takze jen ja znam asi 5 lidi v mem okoli, kteri ji odhlasili.
Nevim kolik stoji kabel ve svete, ale v CR cca 200,-/mesic základní nabídka
tj 8 programu a 600,- rozsirena, ktera nabizi asi 30 kanalu + HBO dalsich
300,-
> Bezdrátový internet min 1000,-
> pouzitelne, pocat investice 5000 - 8000,-
Tady je (vesnice 1,000 obyvatel) bezdrat asi za 350 Kc/mesic.
Velice nespolehlive.
B.
> 2. Predpokladam, ze Telekomici uz nemaji zadnou sanci v nabidce
> hlasovych sluzeb. Proti GSM nemaji sanci.
Kez by, dost ze bojim, ze do roka zavedou neomezene volani za pausal v
rozumne vysi a penize co utapine ve VoIP budou utopene jaksi blbe.
Vsechny navstevy co mi sem jezdi z "rozvinutych" statu nechapou, jak je
mozne, ze volame vsude mobilem, protoze u nich to je vetsinou tak petkrat
drazsi nez pevna linka.
> 4. Telekomici v nejblizsi dobe prijdou - odhadem - o nekolik stovek
> tisic klientu, kteri plati sice malo (kolem 500/mesic) - ale zato pravidelne.
> Jsou to lide, pro ktere telekomicka linka byla/je jedinou moznosti pripojeni
> na Internet. Telekomici tady - na vesnici - zahrabali do zeme spoustu km
> kabelu, chodi ji to fakt dobre, to musim uznat.
Ano maji med a to je zlaty dul, protoze na skutecny broadband neni ve
vzduchu dost mista.
zdravim
dan
Zajimave je, ze u vas DSL plus zakladni hovorova sluzba stoji
stejne co tu (v Kalifornii taky nemame "naked" DSL), cca 50 USD,
coz je zde tak asi 2.5x prumerneho hodinoveho platu. Pozoruhodne
je tez to, ze ani v mistech kde jiz dlouhou dobu jsou k dispozici, DSL
linky zde nebyli vseobecne vyuzivany dokud cena vyznacne presaho-
vala dnesni uroven. Myslite ze dalo by se rici, ze v Cesku nelze oce-
kavat vseobecne prijeti "broadband" Internetu dokud bude stat vic
nez 200 korun? Umyslne opomijim vyjmenovane bezdratove techno-
logie (s vyjimkou Wi-MAX) vzhledem k jejich jasnym limitacim.
>
> >
> > Otazka 3: Konkurence kabelovych spolecnosti byl hlavnim
> > faktorem v explozivnim rustu "digital subscriber"
> > linek v USA. Existuje v Cesku kabelova televize,
> > a jake ma perspektivy?
> >
> Kabelovky existuji, perspektivu maji, lec jsou opet na ceske pomery
> predrazene, takze jen ja znam asi 5 lidi v mem okoli, kteri ji odhlasili.
> Nevim kolik stoji kabel ve svete, ale v CR cca 200,-/mesic základní
nabídka
> tj 8 programu a 600,- rozsirena, ktera nabizi asi 30 kanalu + HBO dalsich
> 300,-
O trochu vic nez u vas - cca 50 USD za zakladni digitalni balik.
Kabelova "DSL" (3.5 mbps) je pak dalsich 40 USD.
--
Petr Svoboda
WWW: http://radio2.iglu.cz/
ICQ: 283606332
E-mail: rad...@centrum.cz
> Kabelovky existuji, perspektivu maji, lec jsou opet na ceske pomery
>predrazene, takze jen ja znam asi 5 lidi v mem okoli, kteri ji odhlasili.
>Nevim kolik stoji kabel ve svete, ale v CR cca 200,-/mesic z kladnĄ
nabĄdka
>tj 8 programu a 600,- rozsirena, ktera nabizi asi 30 kanalu + HBO dalsich
>300,-
Rogers Cable, Mississauga, ON:
Platim mesicne cca $85 za cca 60 analogovych a nekolik set digitalnich
kanalu (z nichz nektere jsou jen casove posunute jine kanaly). Cena
obsahuje 8 kanalu The Movie Network (kanadska obdoba HBO) a Rogers On
Demand (lze si vybrat z katalogu asi 2000 titulu, ktere jsou omakzite k
dispozici). Cena rovnez obsahuje tzv. News Package (BBC News Service,
EuroNews, FOX News a dalsich cca 15 kanalu se zpravami).
>"Milan Unzeitig"
>
>> Bezdr tov internet min 1000,-
>> pouzitelne, pocat investice 5000 - 8000,-
>
>Tady je (vesnice 1,000 obyvatel) bezdrat asi za 350 Kc/mesic.
>Velice nespolehlive.
>
>B.
Jak to funguje v Moste lze videt na http://softex.cz
P.S. I've no idea in which package Al Jazeera comes. I suspect it
could be in the basic package.
Al Jazeera appears on BBC shortly after the "packages" had been placed
under cars in your street.
Y.
Delivery By Hand as opposed to sending packages through the
Post Office has been always used for well regarded high class
customers.
pjk