Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

[python] PyQt4 a problém se signály

0 views
Skip to first unread message

Martin Stiborský

unread,
Apr 20, 2008, 12:44:50 PM4/20/08
to Konference PyCZ
Zdravím, poprosil bych o radu ...

Mám program, kostru GUI mám popsanou v .py souboru, jednotlivé
"výplně" oken, tedy tlačítka, inputy atd. jsem si rozházel také do
samostatných souborů/modulů, uživatel si vybere co chce, zavolá se
požadovaný modul a metoda draw() do tabu vykreslí co je potřeba.

Problém mám se signály, popral jsem se s návrhem GUI, dal do kupy
všechny grid/hbox/vbox layouty, všechno vypadá dobře. Chtěl jsem mít v
každém modulu metodu, něco jako "init_signals" která by namapovala
metody na tlačítka, zkusil jsem, ale bohužel tlačítko nereaguje,
syntaxe je správná, ve spouštěcím .py souboru už jeden signál na
tlačítko otevírající jiné okno mám, funguje ... Je nutné signály z
modulů nějak přilepit na samotnou třídu aplikace, která se
inicializuje při spuštění ? Netuší někdo aspoň zhruba z mého popisu
kde jsem udělal chybu ?

Díky mockrát.

--
S pozdravem
Martin Stiborský

Jabber: st...@njs.netlab.cz
ICQ: 224-065-849

Jan Kundrát

unread,
Apr 20, 2008, 5:06:53 PM4/20/08
to Konference PyCZ
Martin Stiborský wrote:
> Netuší někdo aspoň zhruba z mého popisu kde jsem udělal chybu ?

Ukaz kod. Hazi to nejakou chybu za behu (typicky neco na stderr o tom,
ze takovy signal neexistuje nebo tak neco)?

-jkt

--
cd /local/pub && more beer > /dev/mouth

Martin Stiborský

unread,
Apr 21, 2008, 2:17:54 AM4/21/08
to Konference PyCZ
Ok, odpoledne až budu u svého PC tak se hodím kód, právě že to žádnou
chybu nevyhodí ..

2008/4/20, Jan Kundrát <j...@gentoo.org>:

> _______________________________________________
> Python mailing list
> Pyt...@py.cz
> http://www.py.cz/mailman/listinfo/python

Martin Stiborský

unread,
Apr 21, 2008, 9:26:01 AM4/21/08
to Konference PyCZ
Zasílám kus kódu, kde mám onen nefungující signál ... šoupnul jsem to
na pastebin, bude to přehlednější ...

http://www.pastebin.cz/show/5135

Po kliknutí na tlačítko, by se na stdout mělo vypsat "hoho", neděje se
vůbec nic :(

Dusan Zatkovsky

unread,
Apr 21, 2008, 9:42:00 AM4/21/08
to Konference PyCZ
On Mon 21. April 2008 15:26:01 Martin Stiborský wrote:
> Zasílám kus kódu, kde mám onen nefungující signál ... šoupnul jsem to
> na pastebin, bude to přehlednější ...
>
> http://www.pastebin.cz/show/5135

ShortQuestion nie je potomok ziadneho QWidget-u.

A ani to vytvorenie GUI nie je uplne koser. Tu je o tom nejaky pokec:
ttp://doc.trolltech.com/4.4rc1/designer-using-a-component.html

--
Dusan

Martin Stiborský

unread,
Apr 21, 2008, 9:48:11 AM4/21/08
to Konference PyCZ
> ShortQuestion nie je potomok ziadneho QWidget-u.

Jo takhle to funguje ... ok, děkuji velice.
Košér to asi není, pokusím se na tom zapracovat.

Jan Kundrát

unread,
Apr 21, 2008, 2:23:15 PM4/21/08
to Konference PyCZ
Dusan Zatkovsky wrote:
> ShortQuestion nie je potomok ziadneho QWidget-u.

Musi to byt potomek QObject-u, nikoli QWidget-u.

Petr Vaněk

unread,
Apr 21, 2008, 2:52:59 PM4/21/08
to pyt...@py.cz
On po 21. dubna 2008, Jan Kundrát wrote:
> Dusan Zatkovsky wrote:
> > ShortQuestion nie je potomok ziadneho QWidget-u.
>
> Musi to byt potomek QObject-u, nikoli QWidget-u.

coz shodou okolnosti je v tomto pripade jedno.

QObject -> QWidget

p.

signature.asc

Vlada Macek

unread,
Apr 24, 2008, 7:11:27 AM4/24/08
to Konference PyCZ
Martin Stiborský wrote:
> Kdyby někdo ještě v budoucnu tápal tak:
>
> class Short_Question(QtGui.QWidget):
> def __init__(self, tab):
> QtGui.QWidget.__init__(self, tab)
> ....

Je fajn, ze jste napsal reseni. Ale jen bych si rad ujasnil, o co slo,
byt v PyQt nedelam: Neni tohle nahodou standardni a povinna Py technika,
jak volat konstruktor zdedeneho objektu? Bez ironie.

--
\//\/\


tuttle.vcf

Martin Stiborský

unread,
Apr 24, 2008, 7:04:07 AM4/24/08
to Konference PyCZ
Kdyby někdo ještě v budoucnu tápal tak:

class Short_Question(QtGui.QWidget):
def __init__(self, tab):
QtGui.QWidget.__init__(self, tab)

.....

Martin Stiborský

unread,
Apr 24, 2008, 7:42:52 AM4/24/08
to Konference PyCZ
Zatím jsem nikdy nenapsal tak velkou aplikaci, abych v ní využíval
dědičnost, k tomu stačí přidat mé mezery v OOP a můj problém je na
světě, jeho vyřešením jsem zase o kousek dál :)
0 new messages