potrebuji poradit s nastaveni logovani php na windows 2k3 server. Mam
nainstalovany Apache2, Php5 a php bezi jako modul. Ve skriptech, ktere
tento server zpracovava je pouzita funkce syslog(), ktera podle
dokumentace v defalutnim nastaveni sype logovani ve Windows do Eventlogu
(viz dokumentace). Syslog pouzivam takto: syslog(LOG_INFO,'Register - form
validation error');
Az sem vse funguje.
V php.ini je mozne najit polozku error_log. Ta umoznuje nastavit logovani
bud od Eventlogu nebo do souboru nekam mimo. A prave druha moznost je pro
me dulezita, protoze nechci mit plny Eventlog radku z php, ale rad bych
jej mel citelny a se souborem dale pracoval. Nastavil jsem nasledujici
radky s ruznymi lomitky, s uvozovkami i bez nich, s komentari na zacatku i
bez nich a stale php loguje pouze do Evetlogu a do souboru ani tuk. Muzete
mi nekdo prosim poradit jak donutit PHP aby logovalo do souboru? Je mi
celkem jedno kde na disku bude ani s nastavenim prav nemam problem.
; Log errors to specified file.
error_log = "C:\phperror.log"
; Log errors to syslog (Event Log on NT, not valid in Windows 95).
;error_log = syslog
Dekuji mnohokrat za pomoc ci tip, kde se inspirovat k dalsimu hledani (ne
google - uz jsem se stryckem stravil nad touto otazkou hooodne casu) ci
pokud mate nejake zkusenosti tak jak na to. Je problém v právech? Je to
závislé na dalším nastavení? Jakém?
Martin
--
Petr
Skype: callto://fidokomik
Na mail uvedeny v headeru zpravy nema cenu nic posilat, konci to v PR* :-)
Odpovidejte na petr na practisoft cz
ja teda nevim jestli to pomuze, ale zkus si nejdriv vytvorit prazdny
textovy soubor dle cesty (napr. viz nize)
> error_log = "C:\phperror.log"
a pak sem pisni :)
Hancis
Tak jsem si to teda vyzkousel a me to funguje (i s jakymkoliv lomitkem)
Tak nevim ....
Good Luck
Hancis
"Pavel Hanc" <han...@humlak.cz> píąe v diskusním příspěvku
news:ei84lv$ka0$1...@ns.felk.cvut.cz...
Diky moc za odpovedi.
Omlouvam se, nejakou dobu jsem se sem nedostal, jeste to chces ?
Ja ten soubor nevytvarel. Phpko si vytvorilo samo.
Hancis