Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Mail() na spousty emailu

3 views
Skip to first unread message

Honza Mac

unread,
May 21, 2007, 5:16:50 PM5/21/07
to
Ahoj, mám problémek, mám textový soubor a v něm stovky emailů, Dále
pomocí regulárních výrazů z něj tahám maily a posílám na ně email.
Jenomže to většinou vytuhne, vyprší časový limit. Jak se to dá řešit?
Proč to travá tak dlouho? Je to přece počítač, udělá frk frk a je to
hotovo, proč mu to trvá i 5 minut?

Honza

Mazlo

unread,
May 23, 2007, 3:48:46 AM5/23/07
to

Ahoj, zkus po sobě někdy svůj text přečíst ;-) Narážím na rozdíl mezi
emailem a emalivou adresou....

Jinak předpokládám, žes to posílal pomocí fce mail(). To ti jako php
napíše, že vypršel časový limit? Zkus to trošku rozvést, jinak ti
nikdo nepomůže.

Jirka

Jakub Nesetril

unread,
May 23, 2007, 6:51:19 AM5/23/07
to

Ahoj Honzo,

a) časový limit si můžeš na začátku scriptu zvětšit pomocí
ini_set('max_execution_time', 3600) -- pokud neni na tvem PHP zapnuty
safe_mode.

b) problémy s timeoutem budou pravděpodobně způsobeny tím posíláním
mailů. Záleží na tom, jaké odbytiště pro maily používáš. Pokud to
posíláš z Windows stroje, pravděpodobně je to vzdálený SMTP server, ke
kterému musí PHP otevřít nové spojení pro každý email, zapsat email do
socketu, počkat, až to server na druhé straně potvrdí a zase se
rozpojit. Poohlédni se (např. v PEAR) po jedné z mnoha knihoven, které
umožňují zasílání mailů shlukovat, případně si zjisti, jestli by nebyl
nějaký SMTP server na lokální síti.

Honza Mac

unread,
May 24, 2007, 6:18:44 AM5/24/07
to
Omlouvám se :-)

Jedná se o PHP a funkci mail()
PHP napíš, že vypršel časový limit 30 sekund, který je standartně
nastaven na severu.
Chtěl bych nějaké řešení, co by dokázalo tyto emaily rozeslat
rychleji. Nemyslím si, že by to měl být takový problém, ale zřejmě fce
mail() není ta pravá.

Honza

Mazlo napsal:

Petr Vileta

unread,
May 24, 2007, 9:36:16 AM5/24/07
to
Honza Mac wrote:
> Omlouvám se :-)
>
> Jedná se o PHP a funkci mail()
> PHP napíš, že vypršel časový limit 30 sekund, který je standartně
> nastaven na severu.
> Chtěl bych nějaké řešení, co by dokázalo tyto emaily rozeslat
> rychleji. Nemyslím si, že by to měl být takový problém, ale zřejmě fce
> mail() není ta pravá.
>
> Honza
>
No pokud na vasem serveru nejde zmenit tech 30 sekund pres ini_set() tak
budete muset pouzit takovy maly trik.
Popisu priklad, kdy se to spousti jako stranka v browseru.

1) najedete na vas rozesilaci skript http://www,nejakadomena.cz/majluj.php
2) vyplnite seznam adresatu a zpravu (nejaky formular)
3) odeslete zpravu funkci mail() prvnimu adresatovi ze seznamu a adresata
smazete
4) presmerujete se na tentyz skript a predate jako parametry zpravy a
zbyvajici adresaty.
5) vratite se k bodu 3) dokud bude existovat nejaky adresat.

Timto trikem to proste obejdete. Vas hosting nebude mit radost, ale co
nadela ;-)
--
Petr

Skype: callto://fidokomik

Na mail uvedeny v headeru zpravy nema cenu nic posilat, konci to v PR*
:-) Odpovidejte na petr na practisoft cz

Paja

unread,
Jun 1, 2007, 7:40:26 AM6/1/07
to
Vidim to na ochranu na strane SMTP serveru - ochrana pred spamovou
zaplavou, je by z nej mohla jiti ...

Paja

Scannery - katalog scanneru a prehledovych prijimacu
Blize viz. http://www.cbradio.cz/scanner
-------> http://www.cbradio.cz <-------
seznam WWW s CB tematikou, katalog CB a PMR stanic,
on-line CB burza, adresar prodejcu CB techniky,
schematka, manualy, kalendar CB srazu a expedic,
CB software, diskuzni forum o vsem kolem CB,
CB chat, 1000 spojeni ceskych (slovenskych), ...

Honza Mac

unread,
Jun 7, 2007, 7:26:30 PM6/7/07
to
On May 24, 3:36 pm, "Petr Vileta" <sto...@practisoft.cz> wrote:
> Honza Mac wrote:
> > Omlouvám se :-)
>
> > Jedná se o PHP a funkci mail()
> > PHP napíš, že vypršel časový limit 30 sekund, který je standartně
> > nastaven na severu.
> > Chtěl bych nějaké řešení, co by dokázalo tyto emaily rozeslat
> > rychleji. Nemyslím si, že by to měl být takový problém, ale zřejmě fce
> > mail() není ta pravá.
>
> > Honza
>
> No pokud na vasem serveru nejde zmenit tech 30 sekund pres ini_set() tak
> budete muset pouzit takovy maly trik.
> Popisu priklad, kdy se to spousti jako stranka v browseru.
>
> 1) najedete na vas rozesilaci skripthttp://www,nejakadomena.cz/majluj.php

> 2) vyplnite seznam adresatu a zpravu (nejaky formular)
> 3) odeslete zpravu funkci mail() prvnimu adresatovi ze seznamu a adresata
> smazete
> 4) presmerujete se na tentyz skript a predate jako parametry zpravy a
> zbyvajici adresaty.
> 5) vratite se k bodu 3) dokud bude existovat nejaky adresat.
>
> Timto trikem to proste obejdete. Vas hosting nebude mit radost, ale co
> nadela ;-)
> --
> Petr
>
> Skype: callto://fidokomik
>
> Na mail uvedeny v headeru zpravy nema cenu nic posilat, konci to v PR*
> :-) Odpovidejte na petr na practisoft cz

To zní velice dobře ;-) Díky za rady. Ale to se bude muset vždy
přesměrovat ... tím se vlastně obejde těch 30 sekund. Ale zase to bude
harwarově náročené jak sviňa. No máte pravdu, hosting radost mít
nebude :-D

Honza Mac

unread,
Jun 7, 2007, 7:26:51 PM6/7/07
to
On Jun 1, 1:40 pm, Paja <p...@cbradio.cz> wrote:
> > Ahoj, mám problémek, mám textový soubor a v něm stovky emailů, Dále
> > pomocí regulárních výrazů z něj tahám maily a posílám na ně email.
> > Jenomže to většinou vytuhne, vyprší časový limit. Jak se to dá řešit?
> > Proč to travá tak dlouho? Je to přece počítač, udělá frk frk a je to
> > hotovo, proč mu to trvá i 5 minut?
>
> Vidim to na ochranu na strane SMTP serveru - ochrana pred spamovou
> zaplavou, je by z nej mohla jiti ...
>
> Paja
>
> Scannery - katalog scanneru a prehledovych prijimacu
> Blize viz.http://www.cbradio.cz/scanner

> ------->http://www.cbradio.cz<-------
> seznam WWW s CB tematikou, katalog CB a PMR stanic,
> on-line CB burza, adresar prodejcu CB techniky,
> schematka, manualy, kalendar CB srazu a expedic,
> CB software, diskuzni forum o vsem kolem CB,
> CB chat, 1000 spojeni ceskych (slovenskych), ...

A jak se jí nějak rozmně zbavit?

Paja

unread,
Jul 9, 2007, 5:54:48 AM7/9/07
to
>> Vidim to na ochranu na strane SMTP serveru - ochrana pred spamovou
>> zaplavou, je by z nej mohla jiti ...
> A jak se jí nějak rozmně zbavit?
Zmenit nastaveni SMTP serveru - ci ev. pouzit nejaky open SMTP server.
Tedy obe 2 reseni na ...

Paja

Scannery - katalog scanneru a prehledovych prijimacu

Blize viz. http://www.cbradio.cz/scanner

0 new messages