Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

zobrazení hlášek ze stderr

2 views
Skip to first unread message

Hana Skoumalova

unread,
Nov 14, 2006, 11:39:32 AM11/14/06
to
Dobrý večer,

mám následující problém. Píšu webovou aplikaci, která zpracovává
uploadované soubory. Uživatel si otevře stránku s formulářem, zadá cestu
ke dvěma souborům a odešle je na server. Server na ně pustí nějaký
externí program a na tu stránku vypíše linky na nově vytvořené soubory,
které si uživatel zase stáhne. Ten externí program při práci něco
vypisuje na stderr a já bych chtěla, aby se mi to taky vypisovalo na tu
webovou stránku. Pročítala jsem manuál, ale všechno, nač jsem narazila
se týkalo chybových hlášek php, nikoliv toho externího programu. Mohl by
mi někdo poradit, jak na to?

Hanka Skoumalová

Pavel Hanc

unread,
Nov 14, 2006, 1:21:36 PM11/14/06
to
Dobrý večer,

záleží na tom jak ten externí prográmek spouštíte.
Pokud použijete třeba exec("spust-tento-program", $pole_s_vystupem);
proměnná $pole_s_vystupem bude typu array a bude obsahovat jednotlivé
řádky výstupu programu.

Pavel Hanč

Hana Skoumalova napsal(a):

Hana Skoumalova

unread,
Nov 14, 2006, 2:46:51 PM11/14/06
to
Pavel Hanc wrote:
> Dobrý večer,
>
> záleží na tom jak ten externí prográmek spouštíte.
> Pokud použijete třeba exec("spust-tento-program", $pole_s_vystupem);
> proměnná $pole_s_vystupem bude typu array a bude obsahovat jednotlivé
> řádky výstupu programu.

Normálně se ten program pouští z příkazového řádku:

~> program parametry vstup1 vstup2 > vystup

a během práce vypisuje něco na stderr a já bych ráda dostala ten stderr
na web. V tom php scriptu to pouštím system($command), kde $command
obsahuje celý ten řetězec "program parametry vstup1 vstup2 > vystup",
ale nevím, jak si zviditelnit to, co jde na stderr.

Hanka Skoumalová

Hana Skoumalova

unread,
Nov 14, 2006, 6:44:38 PM11/14/06
to
Pavel Hanc wrote:
> Dobrý večer,
>
> záleží na tom jak ten externí prográmek spouštíte.
> Pokud použijete třeba exec("spust-tento-program", $pole_s_vystupem);
> proměnná $pole_s_vystupem bude typu array a bude obsahovat jednotlivé
> řádky výstupu programu.

Tak už jsem na to přišla. Psalo se mi to do error_logu apache, takže
jsem to přesměrovala do souboru a čtu to z něj.

H.S.

0 new messages