Vit Zyka
Procházka Lukáš Ing. - Pontex s. r. o. wrote:
> Zdravím účastníky konference,
>
> chtěl bych se zeptat někoho, kdo praktikuje ConTeXt. Mám nainstalovaný
> TeXLive2007 (WinXP). Mám staženou příručku ke ConTeXtu "ms-cb-en.pdf".
> Zde se v jedné z prvních kapitol píše, jak přeložit nejjednodušší
> ConTeXtový vstupní soubor Text.tex o obsahu -
>
> \starttext
> Hello World
> \stoptext
>
> - cituji:
>
> "... If you want to process a CONT EXT input file, you might type at the
> command line prompt:
> context filename
> The availability of the batch command context depends on the system
> you’re using.
> Ask your system administrator the command you use to start CONT EXT. If
> your filename
> is myfile.tex this can be:
> context myfile
> the extension .tex is not needed.
> After pressing Enter processing will be started. CONT EXT will show
> processing informa-
> tion on your screen. If processing is succesful the command line prompt
> will return and
> CONT EXT will produce a dvi or pdf file. ..."
>
> Když tedy napíši "context Test.tex", objeví se hláška, že "context" není
> názvem žádného spustitelného souboru.
>
> Pro jistotu jsem zkusil i "texexec Test.tex", ale rovněž bezúspěšně:
> tentokrát beze hlášky o nenalezeném souboru (dokonce se příkazová řádka
> na chvilku "odmlčela"), ale žádný výpis, žádný nový (přeložený) soubor.
>
> Toto je strom souborů "context.*" v instalaci TL2007 (přikládám obrázek,
> ale nevím, jestli úspěšně projde poštovním automatem):
>
>
>
> Čím tedy spustit ConTeXt? Nebo mám nějak modifikovat instalaci TL?
>
> Předem děkuji za odpověď.
>
> S pozdravem
>
> Lukáš Procházka
- Je uveden následující způsob spouštění ConTeXtu, cituji:
context mujsoubor
nebo, když je řádně nainstalován TEXMFSTART a TEXEXEC:
texmfstart texexec --pdf mujsoubor
Zkusil jsem obě varianty, ale bezúspěšně. Kde by mohla být chyba?
Lukáš Procházka
P. S.:
Na http://wiki.contextgarden.net/ConTeXt_on_Excursion%2C_translations je
uveden chybný link na bulletin CSTUG o ConTeXtu. Je uveden
http://cstug.cz/bulletin, ale má být zřejmě http://bulletin.cstug.cz.
> _______________________________________________
> csTeX mailing list
> cs...@cs.felk.cvut.cz
> http://lists.felk.cvut.cz/mailman/listinfo/cstex
Pozadoval jste, aby s TL byl instalovan i ConTeXt? Pokud neni znam
prikaz texexec, ConTeXt neni radne nainstalovan. Pokud neni znam
texmfstart, mate hodne starou verzi ConTeXtu, rozhodne ne tu z TL 2007.
> P. S.:
>
> Na http://wiki.contextgarden.net/ConTeXt_on_Excursion%2C_translations je
> uveden chybný link na bulletin CSTUG o ConTeXtu. Je uveden
> http://cstug.cz/bulletin, ale má být zřejmě http://bulletin.cstug.cz.
Dekuji, opraveno.
VZ
OS zná příkaz texexec - v instalačním adresáři mám:
C:\TeXLive2007\bin\win32\texexec.bat
C:\TeXLive2007\texmf\doc\man\man1\texexec.1
C:\TeXLive2007\texmf-dist\context\config\texexec.rme
C:\TeXLive2007\texmf-dist\scripts\context\perl\texexec.pl
C:\TeXLive2007\texmf-dist\scripts\context\perl\texexec.rme
C:\TeXLive2007\texmf-dist\scripts\context\ruby\texexec.rb
C:\TeXLive2007\texmf-dist\scripts\context\stubs\mswin\texexec.bat
C:\TeXLive2007\texmf-dist\scripts\context\stubs\unix\texexec
OS zná i příkaz texmfstart - spuštění bez parametrů, naběhne help o
spouštění z příkazového řádku.
OS nezná příkaz context.
Obsah texexec.bat je:
@echo off
texmfstart texexec.rb %*
Nevím ovšem, kde hledat texexec.rb. A - jako se při instalaci TL2007
instaluje i Perl (v adresáři c:\TeXLive2007\perltl) - instaluje se
automaticky i Ruby (do jakého adresáře)? Nebo jej mám doinstalovat?
Děkuji za trpělivost.
Lukáš Procházka
Tento prikaz nepouzivam, pouze jsem jej vyzkousel pri prekladu manualu.
V me instalaci funguje, ale doporucuji texmfstart.
> Obsah texexec.bat je:
>
> @echo off
> texmfstart texexec.rb %*
>
> Nevím ovšem, kde hledat texexec.rb. A - jako se při instalaci TL2007
> instaluje i Perl (v adresáři c:\TeXLive2007\perltl) - instaluje se
> automaticky i Ruby (do jakého adresáře)? Nebo jej mám doinstalovat?
Ruby mam instalovane separatne, nevim tedy, zda se o to stara TL.
Texmfstart by se mel postarat o to, aby se spustily stare scripty v
Perlu, neni-li Ruby. Pravdepodobne to z nejakeho duvodu u vas selhalo.
texexec.rb se najde v texmf-dist/scripts/context/ruby
VZ
--
=========================================================
Ing. Vít Zýka, Ph.D. TYPOkvítek, Czech Republic
computer vision application aplikace pocitacoveho videni
database publishing databazove publikovani
scientific book typesetting sazba odbornych publikaci
tel.: (+420) 777 198 189 www: http://typokvitek.com
=========================================================