A Microsoft szoftverek egyetemi felhasználását lehetővé tévő Tisztaszoftver Program újabb szoftverekkel bővült, melyeket a csatolt dokumentum részletez.
Felhívom mindenkinek a figyelmét az alábbi bekezdésre:
"Fontos megjegyeznünk, hogymivel a Windows operációs rendszer tekintetében a Campus licenc a termék frissítését (upgrade) tartalmazza, ezért szükséges a számítógépeken upgrade alapot biztosítani, amely bármely 32-bites Microsoft operációs rendszerlicence lehet."
Ez azt jelenti, hogy minden olyan gépünket, melyen van jelenleg legális operációs rendszer, frissíthetjük. A gépekre, melyeket beszerzünk, KÖTELEZŐEN vásárlunk operációs rendszert, mindig a legolcsóbbat (ez jelenleg az XP Home, 22 595 Ft), ez jelenti a frissítési alapot. Sajnos, ha gépet cserélünk, újra meg kell venni, mert az OEM operációs rendszerek géphez kötöttek, nincs jogunk "örökíteni" más gépre.
Kérem, hogy figyelmesen olvassák el a csatolt dokumentumot, mert másként működik a Tisztaszoftver Program a belső egyetemi gépekre, s másként az ottoni számítógépek esetén.
Jelenleg az egyetemi gépek esetén a támogatott operációs rendszer az XP Professional, A Vista semmilyen változatát nem támogatjuk, s nem is telepítjük.
Üdvözlettel:
Szegedi János