Kezdők szerencsétlensége

1 view
Skip to first unread message

tobi

unread,
Nov 30, 2006, 5:07:31 PM11/30/06
to Cake PHP hu
Sziasztok!
Nem nagyon aktív ez afórum, de ki tudja... hátha lesz valami.
Dolgozik már valaki folyamatosan CakePHP-val? Nekem sajna még nem
sikerült működő képes éles weblapot kihoznom, belőle, pedig az
elv nagyon tetszik, csak ezekkel az útvonalakkal, meg "ki mit ér
el"-ekkel gyűlik meg a bajom. A component meg a helper hol látszik?
Mire jók a pluginok? és a többi.

Csak gondoltam feldobok egy-két kérdést

Üdv .t

Ámon Tamás

unread,
Dec 1, 2006, 7:08:16 AM12/1/06
to cake-...@googlegroups.com
tobi írta:

Gratula! Ez az elso level a temaban. Most mar nem nagyon foglalkozom
ezzel a dologgal, mert mostanaban nem volt ra szuksegem, de amiket
kerdezel eleg jol le vannak irva a manualban.

A komponensek a kontrollerekhez a helperek a view-khoz tartoznak.
Alapvetoen mind a ketto olyan ujrafelhasznalhato kodot jelent, ami a az
alap cake-ben nincs benne. Ha megnezed a cake/libs/controller/component
illetve a cake/libs/view/helpers konyvtarakat, akkor ott talalsz egy
csomot. A http://cakeforge.org/ -on meg megtobbet.

A pluginok pedig teljes megoldasok, amiket be tudunk elvileg epiteni a
sajat projektunkbe. Elvileg a cakeforge-on ilyenek is vannak.

--
Ámon Tamás
http://linkfelho.amon.hu

0k-

unread,
Dec 1, 2006, 7:38:43 AM12/1/06
to Cake PHP hu
igen, én is ezt akartam írni, amit Tamás, hogy a manual
(http://manual.cakephp.org/) teljesen hasznos, a kérdéseidre is benne
van a válasz. talán csak annyit fűznék hozzá, hogy mivel a
komponensek a kontrollerekhez tartoznak, ezért a helperektől
eltérően nem látszanak, nem vizuálisak.

tobi írta:

Palee

unread,
Jan 10, 2007, 7:30:57 AM1/10/07
to Cake PHP hu
Sziasztok!

A Tamásnak már írtam, de üzenek Nektek itt is.!
Hamarosan elindítjuk a CakePHP hivataols magyar oladalát, a
cakephp.hu oldalon.
Egyenlőre még gyerek cípőben jár és az alfa szintet sem üti meg,
de dolgozunk rajta.

Szívesen veszünk minden segítséget, ötletet, stb.
Ha érdekel Titeket is a CakePHP hazai terjesztése, várjuk a
jelentekéseteket!

Üdvözlettel:
CakePHP.hu Csapat

Konczér Tamás

unread,
Feb 15, 2007, 10:04:36 AM2/15/07
to Cake PHP hu
hello
Szivesen jelentkeznek forditonak.

Palee írta:

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages