Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Jak skonfigurować telefon Gigaset A580IP z routerem sitecom

28 views
Skip to first unread message

andd...@poczta.onet.pl

unread,
May 21, 2012, 5:51:41 AM5/21/12
to andd...@poczta.onet.pl
Witam wszystkich
Posiadam router Sitecom X2 i podłączyłem do niego telefon voipowy
Gigaset A580IP. W telefonie skonfigurowałem konto Voip z Voipdiscount
wg instrukcji, wszystko poszło dobrze, konto zostało zarejestrowane.
Przy próbie telefonowania z tego telefonu słychać sygnał dzwonienia,
ale w momencie odebrania dzwoniącego telefonu brak jest transmisji
głosu, w żadnej słuchawce nic nie słychać pomimo trwania połączenia.
Próbowałem różnych ustawień zarówno w menu telefonu jak i routera, ale
niestety, nic to nie pomogło. Czy ktoś zetknął się z takim problemem?
Pozdrawiam
Message has been deleted

andd...@poczta.onet.pl

unread,
May 21, 2012, 5:02:44 PM5/21/12
to
On 21 Maj, 12:38, Waldek Godel <nos...@orangegsm.info> wrote:
> Dnia Mon, 21 May 2012 02:51:41 -0700 (PDT), anddre...@poczta.onet.pl
> napisał(a):
> Przekieruj porty UDP 5060-5070, 3478-3479 oraz TCP/UDP 5000-5020 na IP
> wewnętrzne Gigaseta.
> Powyższe wartości z lekkim zapasem dla dwóch kont, mając więcej kont
> zwiększ zakres od 3478 dla kolejnych portów
>
> --
> Pozdrowienia, Waldek Godel
> Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie.
> Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Dzięki za podpowiedź, ale niestety to nic nie pomogło.

Pozdrawiam
Andrzej
Message has been deleted

andd...@poczta.onet.pl

unread,
May 22, 2012, 3:35:18 AM5/22/12
to
On 21 Maj, 23:21, Waldek Godel <nos...@orangegsm.info> wrote:
> Dnia Mon, 21 May 2012 14:02:44 -0700 (PDT), anddre...@poczta.onet.pl
> napisał(a):
>
> > Dzięki za podpowiedź, ale niestety to nic nie pomogło.
>
> Masz prawidłowo podany serwer STUN?
> Próbowałeś z innym operatorem?
> Masz otwarte porty w firewallu, jeżeli jest?
>
> --
> Pozdrowienia, Waldek Godel
> Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie.
> Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Nie wiem co to jest serwer STUN. To chyba nie jest sprawa operatora. Z
aplikacją MobileVOIP na telefonie komórkowym wszystko działa
poprawnie. Porty w firewallu są otwarte.
Message has been deleted

arkadius

unread,
Oct 11, 2012, 10:35:54 AM10/11/12
to
Nie wiem skąd kolega wziął te porty do przekierowania,
ale voipdiscount radzi co innego:

"The following Destination ports need to be allowed on your firewall:

UDP 5060

UDP 11113

UDP 10300 - 10311

UDP 6901 - 6920"

Źródło:
http://www.voipdiscount.com/customerservice/article/579

Pozdrawiam
arkadius
0 new messages